Mobil

Huawei EMUI 10 Beta Kaydı Nasıl Yapılır?

Android ile ilgili geleceği hala net olmasa da Huawei, yeni arayüzlerini sunmaya devam ediyor. Marka son olarak Android 10 tabanlı olan Huawei EMUI 10 sürümünü duyurdu. Yeni sürüm için beta kayıtlarının da açıldığı açıklandı.

IFA 2019 kapsamında duyurulan yeni beta sürümü, bundan sonraki yazılım güncellemeleri için oldukça önemli. Öyle ki yeni beta, hem Google servislerinin durumu hem de EMUI 10 sürümünün geleceği için önemli ipuçları vermiş olacak.

Beta sürüm üzerinden elde edeceğimiz ipuçları bir yana, söz konusu beta testi marka açısından da oldukça önemli. Beta testine kayıt olan kullanıcılar, EMUI 10 sürümü için anında geri bildirimlerde bulunabilecek ve bu da Huawei için çok daha kapsamlı, hatasız, hızlı bir geliştirme süreci oluşturulmasını sağlayacak. Peki, Huawei EMUI 10 beta sürümüne kayıt nasıl yapılacak?

Huawei EMUI 10 Beta Kaydı Yapma

Beta kaydının nasıl yapılacağına geçmeden önce bu sürümün, sadece P30 serisi için geçerli olduğunu belirtelim. Zaman içerisinde diğer seriler için de beta güncellemeleri sunulacak ancak şimdilik sınırlı bir destek söz konusu. Sözü daha fazla uzatmadan, kayıt için gerekli olan işlemlere geçelim.

Huawei EMUI 10 Beta Kaydı Nasıl Yapılır?

 • İlk olarak bu adres üzerinden “Huawei Beta” uygulamasına gidin. Burada “Beta Kullanıcı Testi” uygulamasını indirmeniz gerekecek. Bunun için görselde de yer alan “İndir” butonunu kullanın.

Huawei EMUI 10 Beta Kaydı Nasıl Yapılır?

 • Ardından uygulamayı başlatın.

Huawei EMUI 10 Beta Kaydı Nasıl Yapılır?

 • Karşınıza gelen ekranda, “Şartlar ve Koşullar” sayfasının yer aldığını göreceksiniz. Bu sayfayı onaylayarak geçin. (Size sunulan şartlar beta sürüm şartları. Genelde beta kullanım verileriniz üzerine nasıl bir düzenleme yapılacağı ve bu verilerin nasıl saklanacağı konusunda şartlar sunuluyor. Eğer beta sürecine katılmak isterseniz, mutlaka şartları kabul etmeniz lazım. Zaten markanın amacı da bu.)
 • Şimdi ise Huawei ID ile giriş yapmanız gerekecek. Eğer aktif olarak kullanmış olduğunuz bir Huawei ID hesabınız yoksa, bu durumda da telefon numaranız ya da doğrudan e-posta adresiniz ile başvuru yapabilir ve yeni bir hesap alabilirsiniz. Yine bu kısımda da marka tarafından herhangi bir sınırlama söz konusu değil.

Beta yükleyicinin indirilmesi ve kullanım şartlarının onaylanması ilk kısım. Bir de beta kurulum kısmı var. Şimdi ise yeni Huawei EMUI 10 beta sürümünün nasıl kurulacağı ve işlem sıralamasının nasıl olduğu kısmına geçelim.

Huawei EMUI 10 Beta Kaydı Nasıl Yapılır?

 • Uygulamayı başlatın ve ana sayfaya gelin. Hesabınız ile giriş yapmış olun.
 • Giriş yaptıktan sonra ise “Kişisel” bölümüne geçiş yapın.
 • Sonrasında ise açılan ekran üzerinden “Projeye Katıl” sekmesine tıklayın.
 • Burada “Mevcut Projeler” kısmının yer aldığını göreceksiniz.
 • Şimdi ise projeler ekranı üzerinde “Huawei EMUI 10 Beta” projesine kayıt olmanız gerekecek.
 • Projeye kayıt olmanızın ardından kısa süre beklemeniz gerekecek. Muhtemelen 10 dk ile 1 saat arasında bir süre içerisinde akıllı telefonunuza bildirim gelecek.
 • OTA üzerinden beta güncelleme bildirimi alacaksınız. Gelen bildirim üzerinden direkt olarak yeni güncellemeyi yüklemeniz mümkün.

Beta Hatalarını Nasıl Kayıt Edeceğiz?

Beta programına kayıt olduk ve gelen güncelleme bildirimi üzerinden de yeni beta güncellemesini kurduk. Şimdi Huawei bizden, hataları raporlamamızı isteyecek. Bunun için de “Rapor Et” kısmını kullanacaksınız.

Huawei EMUI 10 Beta Kaydı Nasıl Yapılır?

Hata ile karşı karşıya kaldığınız zaman rapor kısmına girip, hata ile ilgili seçenekleri seçmeniz ve bir kayıt oluşturmanız gerekiyor. Bu kısımda ekran görüntüleri almak, raporu doğru doldurmak, beta süreç gelişimi için oldukça önemli. Zaten markanın da böyle bir talebi var. Rapor gönderimi zorunlu değil ancak EMUI 10 geliştirme sürecini hızlandırması için oldukça önemli bir artı sağlamakta.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu