Güncel Haberler

HTML/ScrInject.B.Gen Virüsü Temizleme

HTML/ScrInject.B.Gen Virüsü çok yaygın olarak karşımıza çıkabilecek virüs çeşitleri arasında yer almaktadır. Bu virüs dosyası genellikle web sitelerin güvenliğini tehlikeye düşürmektedir. Web site sahipleri bu zararlı yazılımın sitelerine bulaşması sonucu çok ciddi güvenlik sorunları yaşar güvenlik sorunlarının yanı sıra gelen ziyaretçilerin bu zararlı yazılım ile karşılaşmaları söz konusu olmaktadır. Sitenize yapılan ziyaretçilerin bu sorun ile karşılaşması sitenize olan güvenin zedelenmesine sebep verebilir.

Web site sahipleri ve normal internet kullanıcıları için bu sorunun çözüm yollarını ve tavsiyelerini bu yazımızda bulabilirsiniz. Yapılması gereken işlemler çok uğraştırıcı ve zor işlemlerden ibaret değil sadece kesin bir çözüm için yapılması gereken işlemleri uygulamak. Bu virüs dosyasını tamamen silmek için doğru yazılımı kullanmanız gerekiyor internet üzerinden bir çok virüs temizleme yazılımları bulunmakta fakat güvenli ve etkili yazılımları seçmeniz gerekmektir.

HTML/ScrInject.B.Gen Virüsü Temizleme

HTML/ScrInject.B.Gen Virüsü ve Web Siteler

Bu zararlı yazılım web sitenize bulaşmışsa bu durumdan kurtulmak mümkün öncelikle bilgisayarınız güvenliliğini sağlamanız gerekiyor nod32 eset  antivirüs yazılımı ile kullandığınız bilgisayarınızı kapsamlı olarak tarama yapın ve temizleyin bilgisayarınızda daima güçlü bir antivirüs yazılımı bulundurun bu virüs dosyasının bulaşma sebeplerinden en önemlisi etkili bir antivirüs yazılımı kullanmamaktır. Bilgisayarınızda kullandığınız antivirüs yazılımını sürekli güncel tutmaya özen gösterin.

Bilgisayarınız güvenliliğini sağladıktan sonra web sitenizin güvenliliğini sağlamak için sitenize ait tüm şifreleriniz yenileyin yeni bir güçlü şifre belirleyin bu işlemi yaptıktan sonra FTP bağlantısı ile sitenize ait olan tüm index.php dosyalarınızı bilgisayarınıza indirin ve açın sitenize ait index.php dosyasının içerisinde sitenize ait olmayan linkleri temizleyin. Bu virüs yazılımı büyük olasılıkla index.php dosyalarınızda yer alacaktır. Bu işlemi uyguladıktan sonra düzenlediğiniz index.php dosyasını tekrar FTP bağlantısı ile sitenize yükleyin.

HTML/ScrInject.B.Gen Virüsü Temizleme

HTML/ScrInject.B.Gen Virüsü ve Bilgisayar Kullanıcısı

Normal bir bilgisayar kullanıcı için bu sorunu çözmek çok daha kolay bilgisayarınızda nod32 eset  antivirüs programının son sürümünü bilgisayarınıza yükleyin ardından bilgisayarınızı kapsamlı olarak tarama yapın tarama sonucunda virüs dosyalarını bilgisayarınızdan temizleyin. Bu virüs yazılımı için nod32 eset  yazılımını kullanmanızı tavsiye ediyorum  tamamen silmek için güçlü bir antivirüs kullanmanız gerekmektedir.

Bilgisayarınızda kullanmakta olduğunuz antivirüs yazılımların sürekli güncel kalmasına özen gösterin çünkü güncel bir antivirüs yazılımı yeni virüs yazılımlarına karşı bilgisayarınızın daha güvenli olmasını sağlamaktadır. Genelde antivirüs yazılımlarını crack ve benzeri yazılımlar ile orijinal yapma işlemi uygulanmaktadır bu yöntemleri kullanmanız önermeyiz lisanslı bir güçlü antivirüs yazılımı ile bilgisayarınız güvenliliğini sağlamış olursunuz.

Yazar Mehmet Karaman

Yazar Görsel: Mehmet Karaman
Uzun yıllar boyunca bilişim şirketlerinde faaliyet gösterdikten sonra, teknoloji, bilgisayar, webmaster konularında edindiğim bilgi ve birikimlerimi burada sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu platform içerisinde sizlere, önemli bulduğum konularda kaliteli içerikler üretmeye çalışıyorum. Dilerseniz paylaştığım içerikler hakkında yorum yazarak hem görüşlerinizi belirtebilir hem de bana destek olabilirsiniz.

2 yorum

  1. Yazar Görsel: Eylül

    mehmet bey gerçekten güzel bir sunum olmuş verdiginiz bilgiler için teşekkürler 🙂 😉

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.