İnternet

Hotmail Şifremi Unuttum – Hotmail Şifre Sıfırlama

Hotmail hesabımıza uzun süre giriş yapmadığımızda şifrelerimizi unutabiliyoruz. Bu içeriğimizde Hotmail şifremi unuttum sorunu için ayrıntılı olarak Hotmail şifre sıfırlama işlemlerini anlatacağız. Birçoğumuzun şifre sıfırlama işlemlerinde zorlandığının farkındayız. Takipçilerimizden gelen yorumlar üzerinden Hotmail hesap kurtarma işlemini sağlarken yaşadıkları bazı zorlukları bizlere iletmektedirler.

Hotmail şifre sıfırlama işleminde zorluk yaşayan kullanıcılar için bu yazımızda görsel olarak tüm ayrıntılara yer vereceğiz. Öncelikle şifresini unuttuğunuz Hotmail hesabınızın adresini tam olarak hatırlamanız gerekmektedir. Yani erişim sağlamak istediğiniz mail adresinizin tam olarak adını hatırlamak ve bilmek gerekir. Hotmail adresinizi tam olarak hatırladıktan sonra şifre sıfırlama sayfasına buradan giriş yapın.

Hotmail Şifremi Unuttum - Hotmail Şifre Sıfırlama

Hotmail şifre sıfırlama sayfasına giriş yaptıktan sonra karşınıza üç seçenek gelecektir. Bunlar ‘’Parolamı unuttum’’, ‘’Parolamı biliyorum, ancak oturum açamıyorum’’ ve ‘’Microsoft hesabımı başka birinin kullandığını düşünüyorum’’ bu seçenekler içerisinde ‘’Parolamı unuttum’’ seçeneğini işaretleyin ve ‘’İleri’’ butonuna tıklayın.

Hotmail Şifremi Unuttum - Hotmail Şifre Sıfırlama

Bu aşamada şifresini unuttuğunuz Hotmail hesabının adresini girmeniz gerekmektedir. Hotmail hesabınızı doğru ve eksiksiz bir şekilde belirtilen alana girin ve hemen altında yer alan karakterleri ve sayıları istenilen yere yazın. Eğer karakterleri okumakta zorluk yaşıyorsanız ‘’Yeni’’ veya ‘’Ses’’ butonunu kullanabilirsiniz.

Hotmail Şifremi Unuttum - Hotmail Şifre Sıfırlama

Karşınıza ‘’Kimliğinizi doğrulamamız gerekiyor’’ ekranı gelecektir. Hotmail hesabınıza kayıtlı cep telefonu numarası var ise ‘’********** numaralı telefona SMS gönder’’ seçeneğini seçin. Hotmail hesabınıza kayıtlı telefon numarası yoksa ‘’Bende bunlardan hiçbiri yok’’ seçeneği ile devam edelim.

Hotmail Şifremi Unuttum - Hotmail Şifre Sıfırlama

Microsoft, kurtarmak istediğiniz hesabınız için sizinle iletişim kuracağı bir e-posta hesabı istemektedir. Burada aktif olarak kullanılan veya erişim sağlanan bir mail adresini girmeniz gerekiyor. Erişim sağlanan bir e-posta adresini belirtilen alana girin ve ‘’İleri’’ butonuna tıklayın.

Hotmail Şifremi Unuttum - Hotmail Şifre Sıfırlama

Microsoft tarafından iletişim kurulması için istenilen e-posta adresinize bir doğrulama kodu gönderilir. Bu doğrulama kodunu yukarıdaki görselde görülen alana girin. Doğrulama kodunun mantığı ise iletişim kurulacak e-posta adresinin erişilebiliyor olmasıdır. Kod girildikten sonra ‘’Doğrula’’ butonuna tıklayın.

Hotmail Şifremi Unuttum - Hotmail Şifre Sıfırlama

Hotmail hesabınızı kurtarmak için en önemli aşamalara geçiyoruz. Bu aşamalarda hesabınız hakkında en doğru bilgiyi vermeniz gerekmektedir. Yukarıdaki görseldeki gibi ‘’Ad’’, ‘’Soyadı’’, ‘’Doğum tarihi’’, ‘’Hesabınızı oluşturduğunuz ülke/bölge’’, ‘’İl’’ ve son olarak ‘’Posta Kodu’’ sizlerden istenmektedir. Bilgileri girdikten sonra ‘’İleri’’ butonuna tıklayın.

Hotmail Şifremi Unuttum - Hotmail Şifre Sıfırlama

Şifresini unuttuğunuz Hotmail hesabınız için daha önce kullandığınız parolaları hatırlamanız size avantaj sağlayacaktır. Bu aşamada hesabınız için kullandığınız tüm parolaları yazın. Ekstra alan için ‘’Başka bir parola ekle’’ seçeneğine tıklayın. Gerekli alanları işaretledikten sonra ‘’İleri’’ Butonuna tıklayın.

Hotmail Şifremi Unuttum - Hotmail Şifre Sıfırlama

Hesap kurtarma aşamalarından bir diğeri olan ‘’Son zamanlarda e-posta gönderdiğiniz kişilerin e-posta adresleri ve e-postaların konu satırları’’. Bu aşamada ise Hotmail hesabınız ile gönderdiğiniz e-postaların ayrıntılarını sizlerden istemektedir. Bunları hatırlamanız size fayda sağlayabilir. Gerekli işlemlerin ardından ‘’İleri’’ butonuna tıklayın.

Hotmail Şifremi Unuttum - Hotmail Şifre Sıfırlama

Tüm hesap kurtarma aşamaların sonuna geldik. Tüm sorulan sorulara verdiğiniz cevaplar Microsoft tarafından incelemeye alınarak Hotmail hesabın size ait olduğu doğrulanacaktır. Bu sürenin 24 saat olacağını yukarıdaki görselde de anlaşılmaktadır. Sabırla yapılan değerlendirmenin sonucunu beklemeniz gerekiyor.

Hotmail şifremi unuttum sorunu için hazırladığımız içeriği en iyi şekilde sizlere sunmaya çabaladık. Hotmail şifre sıfırlama için gerekli olan tüm işlem aşamalarını sizlere aktardık. Yukarıda belirttiğimiz tüm aşamalarda takıldığınız veya zorlandığınız yerleri sayfanın sonundaki yorum bölümünden veya destek sayfamız üzerinden bizlere iletebilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

34 Yorum

 1. Merhaba mail adresimin şifresini unuttum nasıl çözülür? Sitenizde çözümü var ama nereye ne yazılacak tam olarak anlatılmamış. O yüzden yapamıyorum. Lütfen bana yardım edin.

 2. Merhabalar hotmail hesabımı açamıyorum telefon numaramı yenilediğim için ulaşamıyorum.

 3. Merhaba yıllar önce açtığım mail adresimin şifresini hatırlamıyorum bilgileri doğrulayamıyorum. Bu yüzden bana yardımcı olamıyorlar. Twitter hesabım askıya alındı bu yüzden eski mail adresime kod geliyor şifreyi bilmediğim icin açamıyorum yardımcı olabilir misiniz?

  1. Merhaba, yaşadığınız sorun hakkında yardımcı olabileceğimiz tek konu Hotmail hesabınıza tekrar erişmenizi sağlamak, bunu sağlamak içinde güvenlik sorularını bilmeniz gerekiyor.

 4. Tüm yolları denedim ama imkansız ötesi bir şey oldu lütfen yetkili olarak nereye yazıp danışabilirim?

  1. Merhaba, sorun yaşadığınız durum tam olarak nedir? Hesap kurtarma sayfaları içerisinde yer alan tüm işlemi eksiksiz olarak uyguladınız mı?

 5. Hotmail adresine ulaşamıyorum yardımcı olun gizli yanıt, şifre ve numaramıda değiştirdim ne yapabilirim?

 6. Hocam benim kafa biraz farklı çalışıyor ben uyguladım diğer +epostama kod geldi bu kodu nereye gireceğiz.

 7. E-posta adresini daha 3 gün önce açtım şifre unuttum, yeni mail açarken telefon numarası vs artık sorulmuyor, şimdi doğrulama yapılamıyor çünkü telefon istemedi kurarken ve kurtarma adresi de istemedi yeni açtığım için kimseye mail de atmadık.

  1. Merhaba, belirttiğiniz durumu kontrol ettiğimde, eğer e-posta kurulumunda sonra telefon numarası veya kurtarma e-postası tanımlasaydınız, kurtarma seçeneğinde karşınıza çıkacaktı. Fakat böyle bir işlem uygulamadığınız için tek yapmanız gereken bu seçenekler dışında Microsoft tarafından size sunulan kurtarma yöntemleridir. İşlemi uygularken telefon numarası ve kurtarma e-postası seçeneklerini es geçebilirsiniz.

 8. İlk kurduğum Hotmail hesabıma telefon numaramı kayıt ettiğim halde bir türlü kod alıp şifremi sıfırlayamadım böyle bir seçenek daha önce vardı şimdi neden yok buna bir çözüm yolu getirin mağduriyetimizi giderin her yolu denedim olmuyor hadi telefon numarası olmasa tamam haklısınız ama var ve hesabıma ulaşamıyorum acil çözüm gerek.

  1. Merhaba, ”Farklı bir doğrulama seçeneği kullan” seçeneği ile telefon ile doğrulamaya ulaşabilirsiniz.

 9. Merhaba, yıllar önce sadece instagram için açtığım hotmail şifresini unuttum. Telefon numarası değişince, İnstagram şifre soruyor. Hep açık olduğu için İnstagram hotmaile şifre yolluyor. Her iki Uygulamanın da şifresini bilmiyorum. Kitlendi her şey, gösterdiğiniz gibi ilerledim fakat kullanmadığım hotmailin şifrelerini soruyor ve attığın mailleri soruyor. Kullanmadığım mailin hakkında ne şifre tahmin edebilirim nede yazdığım bir şeyi hatırlarım. Başka bir çözüm yolu yok müdür ???

  1. Merhaba, Maalesef Şuan İçin Başka Bir Çözüm Yolu Bulunmuyor.

 10. Instagrama yazdığım mailin şifresini hatırlamıyorum bu yüzden ınstagram güvenlik kodu bu maile gidiyor. Maili açamadığım için ınstagram kodunu giremiyorum. Mail şifremi unuttum diyorum yeniden form doldurmanız gerekli diyor yeni şifre alamıyorum. Ne yapmam gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

 11. Peki ya bunların hepsini deneyen ama yinede email adresine kavuşamayanlar için ne önerebilirsiniz. Mesela ben 12 yıl önce falan arkadaşın birinin bana açtığı email (hotmail) şifremi bilmiyorum ve bu emaille zamanında youtube sitesine videolar attım ve simdi silmem gerekli ne yapabilirim bu konuda?

  1. Merhaba, Yukarıdaki İşlemler Dışında Alternatif Olarak Sunabileceğimiz Farklı Bir İşlem Bulunmuyor. YouTube’a Yüklenen Videonuz Konusunda İse Mail Adresinize Erişim Sağlamanız Gerekmektedir.

 12. Merhabalar. Bütün herşeyi yaptım fakat 24 saat sonra dönüş olmuyor. Bir kaç defa denedim yine olmadı. İletişim için başka bir mail adresi verdim yine olmadı. Ne yapabilirim. Teşekkürler.

  1. Merhaba, Öncelikle İşlemi Tekrarlamanız Zaman Sürecini Yenilemektedir. Geri Dönüşler İse Microsoft Çalışanlarına Bağlı Olmaktadır. Yoğunluk Ve Benzeri Durumlar Göz Önüne Alınırsa, Geri Dönüş Maili 24 Saatin Dışına Çıkabilir. Bu Sebepten Yaptığınız İşlemin Sonucu İçin Biraz Daha Beklemenizi Önermekteyiz.

 13. Merhabalar benim numaram doğru şifremi unuttum, numaraya kod göndermiyor bunun için şifremi yenileyemiyorum ne yapmam gerek

 14. Tüm aşamaları geçtiğim halde bana siz olduğunuzdan emin olamadık tarzında bir mail geldi. Kurtarmak istediğim mailim apple kimliğime ait bir mail.

 15. Eski hotmail şifremi unuttum. Birkaç kez denemeye rağmen sonuç alamadım. Verdiğim bilgilerin bir kısmı yanlış hatırlıyorum galiba. Bu yüzden Facebook hesabıma giremiyorum.

 16. Yıllar önce açtığım hotmail adresinden başka bir şey hatırlamıyorum. Instagram’ın şifresini unuttum. Ne yapabilirim ?

 17. Mail adresimi biliyorum ama şifremi hatırlamıyorum aynı sizin anlattığınız işlemi defalarca yaptım ama verdiğim bilgiler mi yanlış acaba ?

  1. Merhaba, Yukarıdaki İşlemleri Eksiksiz Ve Doğru Olarak Gerçekleştirirseniz Hotmail Hesabınıza Tekrar Ulaşabilirsiniz. Yukarıda Belirttiğimiz İşlem Aşamalarında Takıldığınız Veya Merak Ettiğiniz Konuları Buradan Bizlere İletebilirsiniz.

 18. Merhaba, 10 yıl önce aldığım bir mail adresi hiç kullanmadım dolayısı ile mail atma içeriği veya kişi listesi yok. Facebook’u bu maille açtım telefon numaram da bu süre zarfında değişti. Şifremi unutmadım ama değişti diyor şuan giriş yapamıyorum nasıl giriş yapabilirim destek lütfen.

 19. Merhaba sim kartımı kaybettim yurt dışındayım yenisini çıkaramıyorum. Normalde şifrem kaybolunca buraya gönderiyordum. Hatırlama soruma verdiğim cevabın doğru hatırladığımdan emin değilim ve şifremi hatırlamıyorum. Bir sürü form gönderdim ama benim olduğundan emin değiller. Mailime ulaşmam hayati önem taşımaktadır. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Aşağıdaki mail adresi iletişim için yeni aldım.

  1. Merhaba, Yaşadığınız Sorunu Ayrıntılı İletir misiniz.

   1. Merhaba gmail.com facebook instgram ve google hesap hepsinin şifresini unuttum sim kart numara kapanmış olmadı. Mail adresi iletişim için yedekte olmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu