Yazılım

Hamachi Gibi Alternatif En İyi 6 Program

Hamachi, en basit anlamıyla uzaktaki bilgisayarları, sanki bir LAN bağlantısı varmış gibi birbirlerine bağlayan sanal ağ yazılımıdır. Bir çeşit VPN olan Hamachi sayesinde, arkadaşlarınızla LAN üzerinden online oyunlar oynayabilir veya dosyalar paylaşabilirsiniz.

Her ne kadar oldukça kullanışlı olsa da Hamachi uygulamasının ücretsiz sürümünde maksimum olarak 5 bilgisayara kadar destek sunulmaktadır. Bu durum kullanıcıları alternatif uygulamalara yönlendiriyor. Biz de en iyi Hamachi alternatifi 6 programı sizler için seçtik. Bakalım aynı görevde kullanabileceğimiz en iyi uygulamalar hangileri?

En İyi Hamachi Alternatifi Programlar

Tunngle

Hamachi Gibi Alternatif En İyi 6 Program

Önceliği güvenlik olarak alan Tunngle, bu alanda en iyi alternatiflerden birisi. Bağlantı güvenliğini sağlamak adına dahili güvenlik duvarının kullanıldığı yazılım, genelde oyunculara hitap ediyor. Diğer programlara göre aynı anda daha fazla kullanıcıyı destekleyen Tunngle, 255 kişiye kadar ağlar kurmanıza izin veriyor.

Oyuncuların birbirleriyle tanışma ve yeni oyunları tartışmak adına kullandıkları özel bir de forumu bulunan programın kendi LAN adaptörlerini kullanıyor olması da oldukça hızlı bağlantı sunmasını sağlamakta. Bu yönüyle Tunngle, en iyi Hamachi alternatifi programlar arasındaki yerini almakta.

PROGRAMI İNDİR

Radmin VPN

Hamachi Gibi Alternatif En İyi 6 Program

Özellikle düşük ping artısıyla öne çıkan Radmin VPN, kullanıcıların güvenli bir bağlantı kurmaları için VPN tünel sistemi sunuyor. Bu sayede tüm kullanıcılar güvenli bir şekilde bağlantılarını kuruyor. Kolay arayüze sahip olan programın iyi alternatiflerden birisi olduğunu ve kullanıcı sayısında herhangi bir sınırlama yapmadığını da belirtmiş olalım. 100 Mbps’e kadar varan hıza çıkabilen programın, kullanıcı sayısını sınırlamamasına karşın hızdan herhangi bir şey kaybetmemesi de önemli bir artı sağlamakta.

PROGRAMI İNDİR

GameRanger

Hamachi Gibi Alternatif En İyi 6 Program

En köklü programlardan biri olan GameRanger 20 senelik bir geçmişe sahip. Hamachi alternatifi programlar arasında GameRanger’ın farklı bir yeri olduğunu söyleyebiliriz. Diğer programlar LAN bağlantıları için farklı sürücüler kullanır. GameRanger ise sanal LAN bağlantısı için kendi istemcisinden güç alır. Bu da programın hem daha hızlı olmasını hem de daha güvenli olmasını sağlamakta.

Bunun dışında FPS düşüşlerini engellemek için de ek sistemler sunan programın eksikleri de yok değil. Programın en büyük eksiği, diğer programlara göre çok daha az sayıda oyunu desteklemesi. Sadece GameRanger sürücüsü ile uyumlu olan oyunları çalıştırabiliyorsunuz. Belki de en büyük eksik nokta bu. Fakat oyun desteğinin sürekli geliştirilmekte olduğunu da belirtmiş olalım. En azından popüler oyunlar için şu an destek sunulmakta.

PROGRAMI İNDİR

FreeLAN

Hamachi Gibi Alternatif En İyi 6 Program

Açık kaynak kodlu bir program olan FreeLAN, tamamen ücretsiz olarak sunulan programlardan bir tanesi. Açık kaynak yapısının sağlamış olduğu tek artı programın ücretsiz olması değil. Bunun dışında farklı şekilde ağ sunucuları kurmak için de yetkiniz oluyor. Ani ping artışlarını engellemek için geliştirilmiş olan istemciyi kullanan FreeLAN, oyunları sorunsuz bir şekilde çalıştırmasıyla beraber en iyi Hamachi alternatifi programlar arasında yer almayı da başarmış durumda. Programın diğer programlardan arayüz olarak da farklı bir yapısı var. Bu programda grafiksel kullanıcı arayüzü yok. Bu nedenle birçok yapılandırmayı manuel olarak gerçekleştirmeniz gerekiyor.

PROGRAMI İNDİR

SoftEther VPN

Hamachi Gibi Alternatif En İyi 6 Program

Yine tamamen ücretsiz bir yazılım olan SoftEther, açık kaynak kodlu geliştirilen bir program. Çok protokollü VPN sunması nedeniyle öne çıkan programın SSL VPN desteği de bulunmakta. Tüm platformlar için destek sunan SoftEther, Windows, MacOS, Linux işletim sistemleri için farklı sürümlerle geliyor. NAT geçişinin de desteklendiği SoftEther, hızlı ve ping sorunu olmayan bağlantılar sunar. Özellikle çok sayıda kullanıcıya destek vermesi ve hızlı olması programın Hamachi alternatifleri listemizde yer almasını sağlamakta.

PROGRAMI İNDİR

Evolve to Player.me

Hamachi Gibi Alternatif En İyi 6 Program

Popüler oyunlar için yerleşik LAN desteği bulunan Evolve, özel eşleştirme modu ve parti modu gibi ayrıcalıklara sahip. Bu modlar sayesinde çok sayıda oyuncu ile oyunlara katılabiliyorsunuz. Oldukça kullanışlı bir arayüzü de bulunan programın, geliştiricilerin sürekli olarak destek olduğu bir forum platformu da bulunmakta.

PROGRAMI İNDİR

En iyi Hamachi alternatifi programlar listemizin sonuna geldik. Sizin de kullandığınız, deneyimlediğiniz programlar varsa önerebilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu