Teknoloji

Güneş Enerjisiyle Çalışan Hanergy Glory Solar Araba

Elektrikli araçlar için şarj önemli bir sorun. Şu an için piyasada olan tamamen elektrikli araçların, belli bir menzil kapasitesi bulunuyor. Haliyle araçları sürekli olarak şarj etmek gerekiyor. Fakat burada da zaman sorunu ortaya çıkıyor. Üstelik karşılaşılan tek sorun zaman değil. Bunun yanında her yerde elektrikli şarj istasyonunun bulunmaması da yine önemli sıkıntılar arasında gelmekte. Yeni geliştirilen Hanergy Glory Solar araçları ise şarj sorununu ortadan kaldıracak gibi.

Çin’de geliştirilen araçlar, güneş enerjisini kullanabiliyor ve sadece güneş enerjisi sayesinde 20 km kadar bir menzile ulaşabiliyor. Gelin Hanergy Glory Solar serisine yakından bakalım.

Hanergy Glory Solar Araba Şarj Sorununu Çözebilir

Güneş Enerjisiyle Çalışan Hanergy Glory Solar Araba

Güneş panelleri konusunda yetkin firmalardan biri olan Hanergy ile Joylong Automobile firmasının ortaklığıyla geliştirilen Hanergy Glory Solar araçları, çok ince bir güneş paneline sahip. Aracın tavan kısmında yer alan güneş panelleri, yoğun bir şekilde elektrik enerjisi üretilmesini sağlıyor.

Üretilen bu enerji ile 20 km yol almak mümkün. Herhangi bir şarja ya da herhangi bir ekstra batarya sistemine gerek duyulmuyor. Yapılan testlerde de aracın 30 gün boyunca her gün, 20 km yol almayı başardığı da açıklandı. Üstelik üst sınırın 20 km olmadığını ekleyelim.

Testlere göre 30-40 km gibi değerler elde edilebilir. Fakat şu an için kesin olarak belirlenen menzil 20 km olarak açıklandı. Şehir içi mesafe olarak baktığımız zaman, 20 km mesafenin yeterli olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Güneş Enerjisiyle Çalışan Hanergy Glory Solar Araba

Üstelik bunun sadece ince bir güneş paneliyle sağlanıyor olması da yine önemli artılardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. İşin en güzel yanı ise Hanergy Glory Solar arabaların herhangi bir hava durumundan etkilenmiyor olması. Araçlar yağmurlu ya da kapalı havalarda da gerekli enerjiyi sağlayabiliyor.

Şimdilik sadece Çin genelinde testlerinin devam ettiğini gördüğümüz serinin ne zaman küresel olarak kullanılacağını bilmek zor. Fakat şehir için kullanımlarda Hanergy Glory Solar araçlarının güzel bir alternatif oluşturacağı kesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu