Oyun

GTA 6’ DA Bizleri Neler Bekliyor ?

GTA 6’ DA Bizleri Neler Bekliyor ? Son zamanların en popüler oyun serilerinden bir liste yapacak olursak, hiç şüphe yok ki GTA serisi, bu listenin başlarında gelecektir. GTA 5’in başarısı ve kırdığı rekorlar bize GTA 6’ yı daha büyük bir merakla bekletiyor. Son zamanlarda oyun dünyasında sağlam rakiplerinin olmasına karşın, GTA’ da oldukça sağlam bir oyun sever kitlesiyle ilerliyor.

GTA 6’ DA Bizleri Neler Bekliyor ? Rockstar North’ un başkanı olan ve aynı zamanda GTA serisinin baş geliştiricisi Benzies, GTA 6 için, Kırk beş yıl yetecek kadar fikirlerimiz mevcut, diyerek hepimizde beklentileri üstte tuttu. Beklediğimiz gibi mi olacak yoksa daha fazlası mı bunu ilerleyen zaman da göreceğiz.

GTA 6 İle Ne Zaman Tanışıyoruz?

GTA 6 ne zaman çıkacak, sorusunun cevabına gelince, aslında bu sorunun cevabı biraz karışık.GTA serisi daha önceleri genel olarak iki senede bir çıkıyordu. Fakat San Andreas sonrasında çıkış tarihleri önce 4 yıla çıktı, daha sonrada GTA 5 ile 5 yıla çıktı. Tabi bunun sebeplerinin başında GTA serilerinin çıkan her sürümünde oyun çok daha detaylı ve geniş bir hale geldi.

Anlaşılan o ki gelişen teknoloji oyunun çıkış sürecini uzatıyor gibi görünüyor. Tabi her GTA serisinin fenomenliğini uzun süre üzerinde taşıması da amaçlanıyor olabilir. GTA serisinin, çıkış tarihlerinden yola çıkarak yapılan tahminlerde GTA 6 serisinin çıkış süresinin ortalama 6 yıl süreceğinden yola çıkarsak GTA 6’nın 2019-2020 senelerinde oyun severler ile birlikte olacağı düşünülüyor. GTA 6 Mekan Olarak Nereyi Seçecek?GTA 6’ DA Bizleri Neler Bekliyor ?

GTA 6 ne zaman çıkacak sorusunun ardından otomatik olarak gelecek daha zor bir soru varsa tabi ki GTA 6 nerede geçecek sorusudur. Bu konuda fazla sayıda yorum mevcut. Çünkü GTA 6’nin nerede geçeceği ile ilgili henüz kesin bir bilgi gelmedi ne yazık ki. Fakat şunu biliyoruz ki GTA 6 harita ile kalplerde kendine yeni bir taht kuracak ve kendine hayran bırakacak gibi görünüyor.

Harita ile ilgili kulaklara gelen söylentilere göre, oyunun haritasının bütün bir Amerika kıtasını kapsayacak kadar geniş olacağı söyleniyor. Tahmini olarak yeni haritamız San Paulo, San Andreas, Hong Kong, Tokyo ve gibi tercihlerin arasında olacağı düşünülüyor tabi bu da henüz kesinleşmiş değil.

GTA 6’ DA Bizleri Neler Bekliyor ?

Bazı söylentilere de açıklık getirelim; GTA 6 ‘nın Türk oyuncularında İstanbul’da geçeceğine yönelik söylentiler vardı fakat böyle bir şeyin olması şimdilik söz konusu değil. GTA 6 harita neresi olacak, olayın nerede geçeceğine dair sorulara da cevap veren Benzies, Eğer Los Angeles’ ta ya da Miami’ de iseniz, New York’ takine göre daha farklı görevler sizleri bekliyor, mesajını vererek oyun severlere ufak tefek tüyolar verdi. Harita ve görevlerle ilgili bu açıklama biz de biraz daha merak duygusu uyandırmayı başardı.

GTA 6’ DA Bizleri Neler Bekliyor ?

Bazı şehirler, GTA 6 harita üzerinde, oyunun içine birebir aktarılırken, bazı şehirlerin ise sadece bir kısmı bire bir aktarılacağı yönünde söylentiler var elbette. GTA serisinin diğer oyunlarındaki gibi GTA 6’da da şehir isimleri yine GTA için klasikleşmiş, GTA dünyasına özel olmaya devam edecek. Vice City gibi ya da Los Santos veya Liberty City benzerleri gibi olabilir.

Ana Karakter ; Bayan Olabilir

Ana karakter sorunu oyun dünyasının pek üstüne düşmediği sorunlarından biri diyebiliriz. Çoğu oyunda ana karakter genellikle erkek oluyor, GTA serisinde de şimdiye kadar bu böyleydi, şimdiye kadar diyorum çünkü söylentilere göre bu seride ana karakterlerden birisi , bayan olabilir. GTA 5 ‘de bu seri için bir ilk denenmişti, 3 ana karakter birden yönetebiliyordunuz, oyunu keşfetmiş olanlarınız bilir

GTA 6’ DA Bizleri Neler Bekliyor ?

Çoklu ana karakter fikrinin oyun severlere sıcak gelmesinden sonra, şimdi de neden ana karakter bayan olmasın ki diyerek GTA ‘daki Lara Croft’ u anımsıyoruz. Zaman zaman erkek gibi duruşuyla, zaman zaman kadınsı halleriyle üzerine dikkatleri bayağı çekmişti, diyor ve merakla GTA 6 ne zaman piyasaya çıkarsa biz de bu karakteri o zaman net olarak görmüş olacağız.

Daha Eğlenceli Karakterler ve Görevler

GTA 5′ te gördüğümüz ; Trevor karakteriyle tanışma şansınız oldu mu bilmiyorum ama Trevor Philips hakkında şunu söyleyebiliriz deliydi, psikopat ama eğlenceliydi, Trevor ile birlikte yaptığınız her türlü standartlaşmış GTA saçmalamaları mesela, insanların arabalarına rastgele bomba atmak arabayı kenara çekip etrafı taramak gibi amaçsız olarak yaptığımız her türlü saçmalamamız mantık kazanıyordu, Trevor’ a yakışıyordu psikopatlık, çünkü o bunları hakikaten de yapabilecek bir karakterdi.

GTA 6’ DA Bizleri Neler Bekliyor ?

Üstelik de karakter oyuna eğlenceli ve farklı bir hava katıyordu. Aynı şekilde GTA 6 serisinde tıpkı bu karakter gibi eğlenceli ve deli dolu karakterler, belki de daha psikopatı oyunda karşımıza çıkabilir. Ki biz artık GTA serisinde sıradan karakterler beklemiyoruz. Görevleri de ele alacak olursak, normalin dışında esprili, komik görevlerde oyunda yer alabilir.

GTA 6’ DA Bizleri Neler Bekliyor ?

GTA 5 serisinde bazı görevlerde tüm karakterlerin korkuları ile yüzleşiyorduk. Mesela az önce bahsini ettiğimiz, Trevor ile palyaçoları vuruyorduk veya aynı şekilde Michael ile ise uzaylı öldürüyorduk. Bu gibi ilginç görevleri biz kesinlikle GTA 6 da bekliyoruz fakat bunu ne kadar abartacakları konusunda bir fikrimiz yok, sayısının fazla olması kesinlikle oyuna farklı bir hava katacaktır bundan eminiz.

Easter Egg

Easter egg, olayını sanırım biliyorsunuzdur, hakkında fazlaca yazılıp çizilmişti. Oyun içindeki bir anda gelişen sürpriz danslar, animasyonlar, şarkı söyleyen robotlar, karşınızda dans eden askerler ve bu tür daha değişik olaylar ile karşılaşabiliyorduk.

GTA 6 ‘da da bunun bir türevini bekliyoruz, belki de bunun üstüne fazla bir şey koymadan tekrar bize sunabilir, bu da yanlış olmaz çünkü daha bununla tanışmamış bir çok oyun sever mevcut ve henüz hevesimiz bundan geçmiş değil. Ama biz yine de Easter Egg’ lerin daha farklı boyutlarını bekliyoruz. GTA 6 ne zaman çıkacak diye tekrardan söylenmemize sebep olacak bir şey doğrusu!

GTA 6’ DA Bizleri Neler Bekliyor ?

Efsane: Tommy Vercetti

Hepimiz hastası olmuştuk Tommy Vercetti’ nin. GTA 6 serisinde de Tommy Vercetti’ yi tekrar görebiliriz. Bu karakterle ilgili GTA 5 serisinde de ufak bir ipucu çıkmıştı bizler için. Oyunda ki bir Easter egg ‘de mors alfabesiyle şifrelenmiş bir notta diyordu ki, ”Vercetti 2017 yılında geri dönecek” yazıyordu. İpucuyu alan oyun severler için yeni oyunda Tommy ‘i tekrar görebileceğimiz anlamına geliyor.

GTA 6’ DA Bizleri Neler Bekliyor ?

Vice City’ deki o havalı yürüyüşü, maço karakteri, çılgın Hawaii gömleği, gözümün önüne geldi şimdi birden. Oyunun bir sahnesinde Sonny’ ye telefon açıp, malları kaybettim dediği an, çoğumuzun beynine kazınmıştır herhalde, Tommy bizim için özel, maço bir karakterdi.

GTA 6 için sizi yeterince heyecanlandırdığımızı düşünüyor ve bu kadar bahsetmişken GTA 6 çıkana kadar size diğer GTA serilerine devam edip teselli bulmanızı öneriyoruz.

Henüz GTA 5 in pc versiyonu çıkmamışken, GTA 6 haberleri bizi de şaşırttı doğrusu fakat bunun bir iyi tarafı varsa, GTA 5 in pc versiyonunun yakında çıkabileceğidir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu