Ana Sayfa Oyun GTA 5’de Karakter Değiştirme Nasıl Yapılır?

GTA 5’de Karakter Değiştirme Nasıl Yapılır?

GTA 5’de Karakter Değiştirme Nasıl Yapılır?

Bildiğiniz üzere GTA 5’le gelen en yeni özelliklerden biri oyunun Michael, Franklin ve Trevor ismindeki 3 farklı karakterle beraber oynanabilmesi ve dilediğimiz zaman karakter değiştirme işlemini yaparak oyuna istediğimiz karakterle devam edebilmemiz. Bunun yanı sıra bu üç karakterin de beraber yaptığı görevlerin olması da GTA 5’de karakter değiştirmemizi zorunlu kılıyor. Çünkü bu görevlerde, görevin başarıyla tamamlanması için her karaktere düşen bazı sorumluluklar var ve bu sorumlulukların hepsini karakter değiştirme işlemini yapıp, aynı görev içinde her bir karakteri tek tek yönlendirerek yerine getiriyoruz.

Kısacası GTA 5’de karakter değiştirme işlemini yapmazsanız maalesef belirli bir noktadan sonra ilerleyemezsiniz. Bizler de bu makalemizde GTA 5’de karakter değiştirme nasıl yapılır? Sorusuna cevap vererek oyuncuların yaşadığı bu soruna çözüm üretmeye karar verdik. Bu işlemi gerçekleştirmek için:

GTA 5’de Karakter Değiştirme Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle oyunu açın ve klavyedeki “ALT” tuşuna basılı tutun. Bu tuşa basılı tuttuğunuz anda, görselde olduğu gibi, renkler soluk bir hale gelecek ve ekranın sağ alt tarafında 3 karakterin de resmi belirecektir.
  • Örneğin yukarıdaki görselde Franklin karakterini kontrol ediyor olduğumuz için ekranın sağ alt tarafında çıkan karakter resimlerinden Franklin karakterinin üzerinde “Yeşil Bar” bulunmaktadır. Bu bar, her zaman o anda kontrol ettiğiniz karakterin üzerinde olacaktır.
  • “ALT” tuşuna basılı tutarak açtığımız bu karakter menüsünden karakter değiştirme işlemi yapmak için fareyi, hangi karakteri seçmek istiyorsanız o karakterin bulunduğu yöne doğru sürükleyin (Bu işlemi yaparken “ALT” tuşuna basılı tutmaya devam edin).
  • Mesela, yukarıdaki görselde “Trevor” karakteri sağ tarafta olduğu için herhangi bir tıklama yapmadan fareyi sağa doğru sürükleyerek Trevor karakterini seçebilirsiniz. Karakteri seçip seçmediğinizi anlamak için karakterin üzerinde ışık yanıp yanmadığını kontrol edin (Örneğin yukarıdaki görselde Trevor karakteri seçildiği için sol taraftaki Michael karakterinin aksine, Trevor karakterinin üzerinde sarıya benzer bir ışık yanmaktadır).

GTA 5’de Karakter Değiştirme Nasıl Yapılır?

  • Karakterin üzerinde yanan ışığı kontrol ederek karakteri seçtiğinize emin olduktan sonra “ALT” tuşuna basılı tutmayı bırakın.
  • Böylece küçük bir karakter değiştirme animasyonu girdikten sonra GTA 5’de karakter değiştirme işlemi tamamlanmış olacaktır.

Eğer herhangi bir görevde değilseniz ve haritada serbest bir şekilde dolaşıyorsanız dilediğiniz anda karakter değiştirebilirsiniz. Ancak karakterlerin herhangi biriyle görevdeyseniz ve bu görev o karaktere özelse (görevde diğer karakterler yoksa) karakter değiştirme işlemini yapamazsınız.

Bunun yanı sıra beraber yapılan ve 3 karakteri de kontrol etmeniz gereken görevlerde de eğer seçmiş olduğunuz karakterin yapması gereken bir eylem varsa oyun, siz bu eylemi yerine getirmeden diğer karakterlere geçmenizi engelleyebilir. Dolayısıyla böyle bir durumda da karakter değiştirme işlemini gerçekleştiremezsiniz.

Uzun yıllar boyunca bilişim şirketlerinde faaliyet gösterdikten sonra, teknoloji, bilgisayar, webmaster konularında edindiğim bilgi ve birikimlerimi burada sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu platform içerisinde sizlere, önemli bulduğum konularda kaliteli içerikler üretmeye çalışıyorum. Dilerseniz paylaştığım içerikler hakkında yorum yazarak hem görüşlerinizi belirtebilir hem de bana destek olabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin