Ana Sayfa Oyun GTA 5 Online Treasure Hunt Nasıl Yapılır?

GTA 5 Online Treasure Hunt Nasıl Yapılır?

GTA 5 Treasure Hunt Görevi

Hem arkadaşlarınızla hem de diğer oyuncularla oynayabileceğiniz GTA 5 Online, yapılacak birçok etkinlik ve keyifli saatler sunan yeni içeriklerle geliyor. Rockstar Games tarafından düzenli olarak güncellenen oyunda soygun yapabiliyor, araba yarışlarına katılabiliyor hatta hazine avına bile çıkabiliyoruz.

Pekâlâ GTA 5 Online Treasure Hunt olarak da bilinen ganimet avı nasıl yapılır ve yirmi adet ipucunun götürdüğü hazine nedir?

GTA 5 Online Red Dead Redemption 2 Silahı

Oyunun devasa haritasının çeşitli bölgelerine yerleştirilen bu ipuçlarını bularak Rockstar Games’in bir diğer oyunu olan Red Dead Redemption 2’deki silahı elde edebilirsiniz. Tüm noktalara ulaştıktan sonra GTA 5 Online’daki silah envanterinize altın kaplamalı Double-Action Revolver’i de katabilirsiniz.

GTA 5 Online Treasure Hunt Yerleri

Treasure Hunt Görevinin Yerleri

Listemizde, toplamda 20 tane olan ipucu lokasyonlarından detaylı bir şekilde bahsettik. Çevrimiçi bir sunucuya katılarak bu konumlara gidebilir ve yönergeleri takip ederek yeni ipuçlarını bulabilirsiniz.

1. Del Perro Pier

Del Perro Pier bölgesi bulunması en kolay olan ipucu noktaları arasında yer alıyor. Santa Monica sahiline yolculuk ettikten sonra Del Perro iskelesine doğru ilerleyin. Hem GTA San Andreas’ta hem de GTA 5’te pek çok kez gördüğümüz bu iskelenin ayaklarına göz atın. İlk ipucunu burada bulabilirsiniz.


2. Cassidy Creek 1

Cassidy Creek bölgesinde ise iki tane ipucu bulunuyor. İlkini almak için ise Raton Canyon adı verilen konuma ulaşmanız gerekiyor. Bu noktada bir köprü ile karşılacaksınız. Köprünün hemen karşısında yer alan tepeye giderseniz Cassidy Creek’teki ilk ipucunu keşfedebilirsiniz.


3. Cassidy Creek 2

California’nın dağlık bölgelerinde bulabileceğiniz bir diğer hazine tüyosu ise yine Cassidy Creek’te olacak. Buradakini elde etmek için köprünün hemen altındaki nehre biraz göz atmanız gerekiyor.


4. Vinewood Hills

Vinewood Hills’te bulunan Galileo Observatory adlı gözlemevine ulaşın. Bu noktayı GTA 5’in tek oyunculu modundan da hatırlayabilirsiniz. Daha sonra gözlemevinin bir miktar kuzeyine ilerleyin ve Baytree Canyon adlı bir afişe gidin. Burada dördüncü ipucunu elde edebilirsiniz.


5. Pacific Bluffs

Del Perro Pier’e oldukça yakın olan bir diğer ipucunu ise mezarlıkta bulacaksınız. Pacific Bluffs Graveyard olarak bilinen mezarlığa gidin ve yeni hazine emaresini bulmak için mezar taşlarına göz atın.


6. Tongva Hills

Tongva Hills adındaki arazilere varın ve bir köprüyü arayın. Bulunması en kolay hazine ipuçlarından birisini buradaki köprünün hemen altında keşfedebilirsiniz.


7. San Chianski Mountain Range

San Chianski dağının denize bakan tarafına yolculuk edin ve bir iskele arayın. Bu iskelede minik bir balıkçı teknesi göreceksiniz. Tekneye biraz göz attıktan sonra yeni hazine ipucunu elde edebilirsiniz.


8. Hill Valley Church

Sekizinci ipucu için haritanın dağlık bölgelerine varmanız gerekiyor. Los Santos County’nin biraz kuzeyinde yer alan Hill Valley Church’e ulaşın. Kilisenin hemen yanında yer alan mezar taşlarında diğer ipucunu bulabilirsiniz.


9. Tataviam Mountains

Tataviam Mountains noktasındaki ipucu için ise Palmer-Taylor Power Station’un doğusunda yer alan deniz kıyılarına gitmeniz gerekiyor. Sahil boyunca ilerleyin ve delik şeklinde görünen kayalıklara ulaşın. Bir sonraki ipucunu bu kayalıkların arasında sizi bekliyor.


10. Alamo Sea Marina

Onuncu ganimet tüyosu için gitmeniz gereken yer ise Sandy Shores olacak. Bu kıyıları takip edin ve Alamo Denizi’ne açılan iki adet burnu haritada işaretleyin. Bu deniz kıyılarından daha uzun olana ulaşın ve sahilde kırık bir sandal arayın. Double-Action Revolver tabancasını işaret eden bir diğer ipucunu bu sandalın etrafında bulabilirsiniz.


11. Grand Senora Desert

Grand Senora Desert’a ulaşın ve haritayı açarak küçük havalimanını işaretleyin. Sandy Shores’a yakın olan bu bölgeyi bulduktan sonra havalimanındaki hangara ulaşabilirsiniz. Yeni ipucu bu hangarın kapılarına yapıştırılmış olarak bulunuyor.


12. Catfish View

San Chianski Mountain Range bölgelerinden biri olan Catfish View’e ulaşmak için bir uçak kullanmanızı öneriyoruz. Bu tepeye paraşüt aracılığıyla vardıktan sonra bir haç işaretini arayın. Yeni hazine ipucunu bu civarda bulabilirsiniz.


13. Los Santos Golf Club

Rahatlıkla bulunabilecek bir diğer hazine emaresi ise şehrin merkezinde bekliyor. Los Santos Golf Club adı verilen golf sahasına ulaşın ve buradaki köprülere göz atın. On üçüncü ipucunu burada elde edebilirsiniz.


14. Palomino Highlands

On dördüncü ipucu için haritanın en güneyine yolculuk etmeniz ve ana karadan ayrılan adaya ulaşmanız gerekecek. Haritayı açtığınızda Palomino Highlands yazısının tam doğusunda yer alan bu adaya vardıktan sonra kıyıların güneyine ilerleyin. On dördüncü hazine ipucunu burada envanterinize ekleyebilirsiniz.


15. Procopida Promenade

Trevor’un uzun süre vakit geçirdiği Paleto Bay bir sonraki durağımız olacak. Burada yıkılmış bir köprüyü aramanız ve ganimet detayını bulmak için yıkıntılar arasında biraz vakit geçirmeniz gerekiyor.


16. Great Chaparral

Haritanın terk edilmiş bölgelerinden biri olan Great Chaparral’a ulaşın. Bölgenin batısında terk edilmiş bir maden ve demiryolu istasyonu ile karşılaşacaksınız. Buraya vardıktan sonra etrafa biraz göz atarak yeni ipucunu rahatlıkla bulabilirsiniz.


17. Sandy Shores

On yedinci ganimet detayı için yine Sandy Shores’a ulaşmamız gerekecek. Bölgenin doğusunda Beam Me Up adlı bir mekân bulacaksınız. Bu noktanın kuzeyindeki gözlem yerine ulaşabilir ve o noktada bulunan masadan yeni ipucunu elde edebilirsiniz.


18. Mount Chiliad

Double-Action Revolver’i bulmaya gittikçe yaklaşıyoruz. Haritayı açtıktan sonra Mount Chiliad yazısının hemen kuzeybatısına ilerleyin. Burada karşılaşacağınız gözlem alanında biraz arama yaptıktan sonra sonra yeni ipucunu bulabilirsiniz.


19. Two Hoots Falls

On dokuzuncuyu bulmak için yolumuz Tongva vadisine düşüyor. Haritada yer alan Tongva Hills yazısının oldukça doğusunda bulunan bu ipucu, Two Hoots Falls yakınındaki bir parkta bulunuyor.


20. Senora National Park

Sandy Shores bölgesindeki bir milli park olan Senora National Park, yirminci ve sonuncu ipucunu bulacağımız nokta olacak. Buradaki demiryolunun hemen güneyindeki kayalıklarda biraz gezinerek sonuncu hazine ipucunu bulabilirsiniz.

Sırada Double-Action Revolver adlı altın kaplamalı kovboy tabancasını bulmak var. Yukarıda listelediğimiz yirmi adet GTA 5 Online treasure hunt ipucunu bulduktan sonra hazinenin konumu haritanızda işaretlenecek.

Buraya gittikten sonra Red Dead Redemption 2’deki tabancalardan birini GTA 5 Online’da kullanmaya başlayabilirsiniz.

GTA 5 online’da treasure hunt nasıl yapılır, Santos’un belirli bölgelerine yerleştirilen ipuçları nerededir gibi soruların cevabını bu yazımızda yanıtladık. Aklınıza takılan kısımları “yorum yap” kısmında belirterek bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: GTA 5 Online En Hızlı 10 Araba Listesi (2020)

Gazetecilik bölümü mezunu biri olarak kendimi teknoloji alanında özgür hissediyorum. Bu nedenle teknoloji, oyun bölümlerinde araştırmalar yaparak yazılarımı Help 724 sitesinde paylaşmaya başladım. Özellikle sosyal medya, uygulamalar, internet siteleri ve oyunlar alanında edindiğim bilgi ve tecrübeler sizlerle beraber olacak. Paylaştığım içerikler ile ilgili soru ve görüşlerinizi ileterek bana destek olabilir ve sizin isteklerinize yönelik içeriklerde hazırlayabilirim.

2 YORUM

    • Rica ederiz :) GTA ile ilgili daha birçok içeriğimiz bulunmaktadır. Oyun kategorimizden ulaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin