Oyun

GTA 5 Online Heist Kurma Rehberi

GTA 5 Online heist kurma rehberi ile oyunun en sevilen tarafına ışık tutacak ve soygun görevlerini nasıl organize edebileceğinizden bahsedeceğiz.

Rockstar Games tarafından sık bir şekilde güncellenen GTA 5 Online’da yapılabilecek bolca etkinlik bulunuyor. Araba yarışlarından gizli operasyonlara, banka soygunlarından adrenalin sporlarına kadar birçok aktivite diğer oyuncularla beraber yapılabiliyor.

GTA 5 Online’da yapacağınız tüm bu görevler size bir miktar para ve oyunda RP adı verilen tecrübe puanı kazandırabiliyor. Peki en hızlı gelir sağlama yöntemlerinden biri olan GTA 5 Online heist nasıl kurulur ve soygun görevleri nasıl başlar?

Sevilen serinin son halkasını çevrimiçi sunucularda oynamak kulağa çok keyifli gelebilir. Fakat bu süreci daha eğlenceli kılmak için GTA 5 Online görevlerini arkadaşlarınızla beraber yapmanızı öneriyoruz.

Böylece organize olunması gereken görevlerde yabancı oyuncularla iletişim sıkıntısı yaşamak yerine arka planda arkadaşlarınızla konuşarak operasyonları tamamlayabilirsiniz.

Bunu yapmak için önce Rockstar Games Social Club üzerinden beraber oynamak istediğiniz kişilere arkadaşlık isteği göndermeniz gerekiyor.

GTA 5 Online Arkadaş Nasıl Eklenir?

 • Oyun içerisindeyken klavyenizde bulunan “Home” tuşuna basarak Social Club arayüzünü etkinleştirin.
 • Karşınıza çıkan pencereden “Social” sekmesine geçiş yapın.

GTA 5 Online Heist Kurma Rehberi

 • Find Player” kısmından eklemek istediğiniz arkadaşınızın kullanıcı adını aratın.

GTA 5 Online Heist Kurma Rehberi

 • Arkadaşınızı bulduktan sonra istek gönderme ikonuna basın.

Arkadaşlarınızı ekledikten sonra geriye soygun görevini başlatmak gerekiyor. Artık GTA 5 Online heist nasıl kurulur sorusunun cevabını verebiliriz.

GTA 5 Online Heist Kurma Rehberi

Soygun görevlerine başlayıp aksiyona atılmadan önce dikkat etmemiz gereken birtakım noktalar var. Aşağıdaki adımları uygulamadan önce haritayı etkinleştirip L ya da H ikonunu bulmanız gerekiyor. Bu harflerin bulunduğu yerlere giderek Lester adlı karakter ile buluşabilirsiniz.

Oyunun tek oyunculu modundan da hatırlayacağımız gibi Lester soygun görevlerinin organize edilmesinde rol oynuyor. GTA 5 Online’da da karşılaştığımız bu karakter arkadaşlarımızla beraber kuracağımız soygunlarda bize yardımcı olacak.

Lester ile görüştükten sonra aşağıdaki aşamalara geçiş yapabilirsiniz.

 • En ucuzu yaklaşık 200.000 dolar olan “high end apartment” türünde bir ev satın alın. Bu evler soygunları planlamamız için karargâh görevi görüyor ve heist etkinlikleri buradan başlatılıyor.
 • Satın aldığınız bu eve gidin ve planlama odasına geçiş yapın.
 • Oyun size burada vurgun yapmak istediğiniz konumu seçtirecek ve hangi heist görevini yapmak istediğinizi soracaktır.
 • Seçimi yaptıktan sonra arkadaşlarınızı davet edin ve operasyon esnasında kimin hangi sorumluluğu üstleneceğini seçin.
 • Ana iş öncesi hazırlık görevlerini yapın.
 • Soygun görevleri genelde ön hazırlık süreçlerine sahip olabiliyor. Örneğin bir banka soymadan önce o noktaya ulaşmanız için gerekli olan arabayı kaçırmanız gerekiyor. Dolayısıyla soygunların birkaç aşamadan olabileceğini unutmayın.
 • Ön görevleri tamamladıktan sonra soyguna başlayın.

Böylece GTA 5 Online heist görevi kurma sürecini tamamladınız. Fakat oyunda soygun yapmanın tek yolu bu değil. Dilerseniz halihazırda başka oyuncular tarafından kurulan görevlere de katılım sağlayabilirsiniz.

Çok daha kolay bir şekilde ilerleyen bu sistemde ise basitçe telefonunuzdan katılım sağlamanız gerekiyor.

GTA 5 Online Soygun Görevleri Hakkında

GTA 5 Online’da birkaç dakika vakit geçirdikten sonra bile telefonunuza sürekli mesaj yağdığını fark edeceksiniz. Yukarı ok tuşu ile telefonunuzu etkinleştirebilir ve sizi davet eden oyuncuların heist operasyonlarına mesajlar kısmından katılabilirsiniz. Fakat böyle durumlarda acele etmenizi öneriyoruz çünkü soygun ekiplerindeki boş yerler hızlıca dolabiliyor.

Çevrimiçi sunucularda vakit geçiren oyuncular tek bir tıkla sunucudaki tüm insanları kendi görevlerine davet edebiliyor. Yani siz de bir soygun kurmak istediğinizde diğer oyuncuları bu şekilde çağırabilirsiniz.

Yabancı oyuncularla yeni soygun görevlerine atılmadan önce gelirden en az %20 ya da %30 oranında pay isteyebilirsiniz. Böylece soygunlardan az gelir elde etmekten kaçınabilirsiniz.

GTA 5 Online heist kurma konusundaki birçok detayı bu yazımızda derledik. Herkese iyi oyunlar dileriz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu