İnternet

Google’dan Resim veya Fotoğraf Nasıl Kaldırılır?

Google arama sonuçlarında çıkan resim veya fotoğrafları nasıl kaldırılır? Sorusunu yanıtlamaya çalışacağız. Google’dan resim kaldırma, Google’dan fotoğraf kaldırma nasıl yapılır hep birlikte inceleyelim. Google dünyaca ünlü bir arama motorudur. Bu dünyaca ünlü arama motorları günde milyonlarca Web siteyi taramaktadır.

Google tarafından özel olarak geliştirilen yazılım sayesinde günde yaklaşık milyonlarca Web site taranmaktadır. Bu web siteler içerisinde birçok kişiye ait bilgilerde yer almaktadır. Bunlardan birkaçı resim, fotoğraf, kişisel bilgiler, sosyal medya bilgileri, çeşitli bazı haberler gibi birçok bilgiler Google arama motorunda yer almaktadır.

Google'dan Resim veya Fotoğraf Nasıl Kaldırılır

Gizliliğe önem veren kişiler Google ve bu tarz platformlardaki kişisel bilgilerinin yer almasını istememektedir. Google resim kaldırma veya Google fotoğraf kaldırma konusu bu kişisel bilgiler arasında en popüler olanıdır. Google kullanıcılarına kişisel bilgilerinin arama motorundan kaldırma imkanı tanımaktadır.

Google tarafından bu konuyla alakalı açıklaması aşağıda yer almaktadır. Bu açıklamanın Google politikası hakkında az çok bilgi sahibi olmanızı sağlamaktadır.

Avrupa’da geçerli veri koruma yasasına dayanarak Google Arama’da dizine eklenmiş içeriğin kaldırılması için talepte bulunun.

Avrupa Birliği Adalet Divanı’nın Mayıs 2014’te aldığı (13 Mayıs 2014 tarihli ve C-131/12 sayılı) karar uyarınca bazı kullanıcıların, arama motorlarından, kendi adlarını içeren sorgulara ilişkin belirli sonuçların kaldırılmasını isteyebilecekleri hükmüne varılmıştır. Burada, kişinin gizlilik haklarının, web sayfasında görüntülenen arama sonuçlarına ilişkin kamu yararının önüne geçmesi gerekmektedir.

Böyle bir talepte bulunduğunuzda, ilgili kişinin gizlilik hakları ile kamunun bilgi alma çıkarları ve bilgi dağıtma hakkı arasında denge gözetiriz. Talebinizi değerlendirirken sonuçların sizin hakkınızda güncelliğini yitirmiş bilgiler içerip içermediğine bakarız. Aynı zamanda bu bilgilerin, örneğin mali dolandırıcılık, görevi kötüye kullanma, adli suç kayıtları veya hükümet görevlilerinin etik davranışlarıyla ilgili olup olmadığını değerlendiririz.

Google’dan resim veya fotoğraf kaldırmak için aşağıda yer alan işlem aşamalarını takip edin.

Google'dan Resim veya Fotoğraf Nasıl Kaldırılır

Google içerik kaldırma sayfası için tıklayın. Google içerik kaldırma sayfasında yer alan bilgileri sizlerle birlikte eksiksiz bir şekilde dolduralım. Form sayfasının en başında yaşadığınız ülkeyi sormaktadır. Daha sonrası ad, soyad, iletişim bilgileriniz ve kimin adına işlem yaptığınızdır. Bunları doldurduktan sonra diğer aşamaya geçelim.

Google'dan Resim veya Fotoğraf Nasıl Kaldırılır

Google arama sonuçlarından kaldırmak istediğiniz içeriğin size ait olduğunu doğrulamak için kimlik belgesine ihtiyaç duymaktadır. Fakat gönderim yapmadan önce kimliğinizin önemli olan bölümlerini yani T.C. Kimlik numarası ve seri no gibi önemli bilgileri talep etmemektedir. Eğer kimliğinizi göndermeye karar verirseniz bu gibi önemli bölümleri gizleyebilirsiniz.

Google'dan Resim veya Fotoğraf Nasıl Kaldırılır

Bu işlemlerden sonra gelen diğer bir aşama ise arama sorgusunda çıkan ad, kaldırma nedeniniz ve size ait bilgilerin bulunduğu içeriğin URL adresidir. Bu bölümü en iyi şekilde doldurmanız gerekmektedir. URL Bölümünden örnek olarak googleiçeriğikaldır.com adresi size ait fotoğraflarınızı veya resimlerinizi paylaşıyorsa bu içeriğin URL’sini bu alana girmeniz gerekiyor.

Google'dan Resim veya Fotoğraf Nasıl Kaldırılır

Son olarak tüm işlemlerin onayı için yer alan kısımlar karşınıza geliyor. Buradaki gerekli işlemlerin ardından ‘’Gönder’’ butonu ile Google’dan kaldırmak istediğiniz içerik için talepte bulunabilirsiniz. Tüm işlem aşamaları buraya kadar. Google resim kaldırma, Google fotoğraf kaldırma veya Google içerik kaldırma gibi konuları yazımız içerisinde sizlerle paylaştık.

Profesyonel Destek

Yukarıdaki işlemlerin ardından hala fotoğraflarınız veya resimleriniz Google arama motorunda yer alıyorsa bizden profesyonel destek alabilirsiniz. Daha uzman adımlarla sizlere bu yönde yardımcı olabiliriz.

Profesyonel Destek İçin WhatsApp Üzerinden Ulaşabilirsiniz.

83 Yorum

 1. Benim facebook ve Twitter kapatıldığı halde ismimle googlede sorguladığım da yine görseller çıkıyor. Benim özgün çalışmalarım ve insta hesaplrımın görseli ve telefon numarası var. Ben bundan rahatsızım silinmesini istiyorum. Ne yapabilirim.

  1. Merhaba, yukarıdaki işlemleri uyguladınız mı? Gerekli işlemler yukarıda anlatılmaktadır. Eğer çözülmezse size buradan yardımcı olabiliriz.

 2. Google görselde fotoğraflarım var ve kaldırılmasını istiyorum ancak forum doldurma kısmı pasif bilgileri giremedim neden olduğunu sorabilir miyim?

 3. Merhaba imza tarihinde sıkıntı yaşıyorum bugünün tarihini vermeme rağmen “en geç 10/05/2020 tarihini seçebilirsiniz” yazıyor. Nasıl çözebilirim acaba ?

 4. Merhaba twitter profilim google’da cıkıyor fakat hesabımı silmeme rağmen fotom halen çıkıyor rahatsız oluyorum. Bunu kaldırmam lazım lütfen yardım eder misiniz?

 5. Merhaba. 2014 yılında adıma açılmış sahte ask.fm hesabını sitesine bildirdim. Linki askıya aldılar fakat adımı yazınca yine izinsiz kullanılan fotoğraflarım çıkıyor. Önce eski içeriği kaldırma kısmına başvurdum linki koydum daha yeni yaptım bunu. Ayrıca burada gösterildiği gibi başvurdum. Şu an eski linki kaldırma kısmında link beklemede, yasak talebinizi aldık onay e-postası alacaksınız yazıyor ama hala almadım. Tekrar göndermeli miyim? Yoksa bekleyeyim mi? Süreç nasıl devam edecek bir bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhaba, öncelikle siteye bildirmeniz ve kaldırmanız çok iyi olmuş. Bundan sonraki süreçte Google hızlı bir şekilde talebinizi inceleyerek gerekli işlemleri yapacaklardır. Tahmini olarak 1 hafta içerisinde sonuçlanacağını belirtelim…

   1. Merhaba eski sayfayı kaldırma yerine durumu kaldırılan oldu ama hala var acaba belli bir süre mi geçince mi kaldırılacak.

    1. Kaldırıldıııı 2014’ten beri kurtulamadım bitti sonunda teşekkür ederim.

     1. Ama bir sorum daha olacak adım yazılınca ask.fm’de onun da çıkmasını istemiyorum bunun için de aynı işlemi mi uygulamalıyım?

      1. Merhabalar tekrardan, öncelikle çözüm sağlamanıza sevindik… :) Rica ederiz.

       Sorunuzu doğru anladıysam eğer, daha önceki paylaşımlarınızı da kaldırmak istiyorsunuz. Doğru mu?

       1. Benim paylaşımım değil de başkasının sayfasına adım sorulmuş bu yüzden ismimi yazınca onların sayfası da çıkıyor. İsmim aratıldığında onların sayfasının çıkmaması için ne yapabilirim yine aynı işlemi mi uygulamam gerekir? Yine ask.fm sayfası bu arada.

        1. Şimdi daha iyi anladım, bu konuyla ilgili olarak ask.fm destek sayfasından yararlanabilirsiniz. Yani bununla ilgili hangi işlemleri yaparlar bilmiyorum ama illaki sizi bu konuda kapsamlı bilgilendireceklerdir.

  2. Merhaba askfm iletişime geçerek hesabım askıya alınıp kapatıldı ama google’da fotoğraflarım ve adım çıkıyor bunun içinde eski içerik kaldırmadan 2 tane fotoğrafım kaldırılan olarak gözüküyor ama fotoğraflarım hayla var.

 6. Lütfen şu twitter konusunda yardım edin. 2.bir hesap çıktı ortaya. İkisininde dm alımları kapalı ve adına attığım tweetleri umursayıp geri dönüş yapmıyorlar. Mahkemeye de veremem, bir şeyler yapmamın bir yolu yok mu? Bu hesaplardan kalkmaz mı bir şekilde ya lütfen yardım edin.

   1. Ben o sayfadan gereken işlemi yapacağım. Oradaki yorumlara yazarım size. Teşekkürler

    1. Tamamdır, bizlerde oradan yorumunuzu takip ediyoruz.

 7. Tekrardan merhabalar google fotoğrafı kaldırmış. Twitter için sizden haber bekliyorum.

  1. Bu arada şunu da sormak istiyorum. Ben gstatic linki de şikayet etmek istiyordum ama kabul etmedi. O yüzden normal Urlyi şikayet ettim. Dün size sorduktan sonra birde webmaster tools’dan şikayet ettim orda url için “kaldırılan” ibaresi görünüyor. Teyit ettim çıkmıyor ama elimde olan gstatic linkini girince ben fotoğrafa ulaşabiliyorum. O gstatic linki hep kalacak mı birilerinin ulaşması mümkün mü? Bunları da cevaplarsanız sevinirim…

   1. Bu konuda maalesef bilgimiz bulunmamakta. Fakat büyük olasılıkla zamanla orada da erişim dışı olacaktır. Siz yine de kontrollerinizi ara ara sağlayın.

    1. Merhaba ben bugün içerisinde sayfanıza koyduğunuz işlemi yaptım google’dan mail aldım ve talebimle ilgileneceklerine dair bir mail geldi mail için beklemem uzun sürer mi bana yardımcı olur musunuz?

  2. “Tekrardan merhabalar google fotoğrafı kaldırmış.” Harika ! Bu duruma çok sevindik… :)

 8. Yani ne kadar sürede ben bi sonuç alabilirim? Bildiğim kadarıyla gstatic google’a ait bir uzantı. Yani sorun tamamen Google da şu an asıl siteden falan kaldırıldı çünkü. Kesin olarak kalkar mı görsellerden? Sizin bildiğiniz sorunlar kaç günde çözüldü mesela çok uzun sürüyor mu?

  1. Süre konusunda bilgi vermek size yalan söylemek olacaktır. Ama Google kullanıcı deneyimine önem veren bir kuruluş. Bu konuda hızlı aksiyonlar alacaklardır. Fakat şöyle bir tahminde bulunabilirim, genel olarak gelen yorumlara baktığımda 1 ayı aşkın süreler bulunmuyor. Gstatic.com belirttiğiniz gibi Google servisidir. “Kesin olarak kalkar mı görsellerden?” bu soruda form ekranında verdiğiniz bilgilerin doğruluğuyla alakalı bir durum. Eğer eksiksiz ve doğru bir şekilde form ekranını doldurduysanız Google bu doğrultuda gerekeni yapacaktır.

   1. Teşekkür ederim size de. Twitter için sizin mailinizi bekliyor olacağım o halde. Yani hesap kapatabilir miyiz bir şekilde ya da o tweet kalkar mı bilmiyorum ama zaten açıkçası kullanılan hesap ifşa adı altında paylaşım yapan bir hesap. Umarım onda da yardımcı olursunuz. 1-2 güne mailinizi bekliyorum ben. Teşekkürler tekrardan.

    1. Rica ederim. Twitter içinde uygulanacak işlemler hakkında bilgilendirme yapacağım. İçiniz rahat olsun. Durumu az çok anlar gibiyim. Konuyla ilgili ne gerekiyorsa Help 724 olarak gönüllülük esasında size yardımcı olacağız. Twitter için bizden haber bekleyin…

     1. Tamamdır… çok teşekkür ederim. Sizden haber bekliyorum.

 9. Merhabalar öncelikle. Ben fotoğrafımı gerekli siteden kaldırdım ama google gstatic yedeklediği için gözüküyor. Ve bir twitter hesabı da kaldırdığım siteden bulup paylaşmış bu iki konuda ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz rica etsem ?

   1. Merhaba, öncelikle geç cevaptan dolayı özür dileriz. İlk olarak yukarıdaki adımları uyguladınız mı? Google arama motorunda görünen tüm fotoğraflarınızı yukarıdaki form sayesinde kaldırabilirsiniz. Diğer platformlarda ise özel olarak işlem yapmak gerekir. Siz ilk olarak Google tarafından yapılacakları uygulayın “Twitter” için size özel olarak yardımcı olacağız..

    1. Kimlik fotokopisi mi istiyor? Şart mı bu yani o kısmı çok anlayamadım.

     1. Kimlik fotokopisi veya sizin olduğunuzu doğrulayabilecekleri herhangi bir kimlik. Burada iç rahatlığı olması acısından T.C. Kimlik numarası, seri no gibi özel yerler gizlenebilir. Google’ın bunlara ihtiyacı yok. Fotokopi konusunda belki sorun çıkabilir fakat diğer türlü dediğim gibi önemli yerler gizlenebilir ve üzerine “Google Fotoğraf Kaldırmak Amaçlı” ibaresi yer verilebilir.

    2. Yasal talebi aldıklarını söylüyor bundan sonraki süreçte ne yapmam lazım? Kesin olarak kaldırılır mı? Ve twitter için ne yapabilirim? Bu sorularıma da cevap verirseniz çok müteşekkir olurum.

     1. Bundan sonraki süreç Google çalışanlarının talebinizi işleme alması ve incelemesidir. Bu sürecin sonuçlanması tabii ki de Google’ın yoğunluğuna bağlı olacaktır. Twitter için beklemede kalın, en geç 1-2 güne bununla ilgili sizin için kapsamlı bir içerik oluşturacağız… Mail yoluyla bilgilendirme sağlarız.

     2. Ben kimlikle alakalı herhangi bir şey eklemeden gönderdim. Ve talep alındı tarzı bir mesaj geldi ekrana. Göndermem mi gerekiyordu yoksa böyle de hallolur mu? Ve kesin olarak kaldırılır mı çünkü asıl siteden kaldırdım fotoğraf gstatic bağlantısı ile gözüküyor. Ve bir diğer konuda twitter onun hakkında ne yapabilirim?

      1. Twitter için bekliyor olacağım. Gerçekten zor durumdayım şu an yardımcı olursanız sevinirim. Ve diğer sorularıma da cevap verirseniz size zahmet çok sevinirim.

       1. Rahat olun, size işlem tamamlanana kadar eşlik edeceğiz… :)

      2. İsterseniz eğer form sayfasında bahsedildiği gibi işlemi sağlayın. Çünkü fotoğrafın size ait olduğunu doğrulamanız gerekmektedir. Tabii bu tamamen sizin özgürlüğünüz de olan bir durum. Biz sadece Google’ın belirttiği işlemleri sizlere aktarmaktayız…

       1. Garip gelebilir ama sizde gözüken o kimlik belgesi için olan kısım tıkladığım sayfada bende gözükmüyor yani. Benle alakalı bir sorun mu bu anlayamadım.

        1. Garip değil seçil hanım, Google bahsettiğimiz bölümü kaldırmış. Uzun zamandır form ekranını görüntülemediğimiz için bu konuda bilgimiz yoktu. Kimlik gönderimi yapılmaksızın işlemleri yürüteceksiniz o zaman.

         1. O zaman talebim yine kabul olmuş oluyor. Zaten yasal talebiniz işleme alınmıştır tarzı bir yazı yazdı ekranda. Ben şimdi mailden mi kontrol edeceğim sadece ne olup bittiğini, yoksa başka bir yerden de kontrol edebiliyor muyuz?

          1. Form sayfasında verdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden takibi sağlayabilirsiniz. Konuyla ilgili gelişmeleri de bizimle de paylaşabilirsiniz.

  1. Merhaba, yukarıdaki rehber ile bu işlemi sağlayabilirsiniz. İşlem aşamasında yaşadığınız sorunlarda biz burada olacağız…

 10. Merhaba, şimdi baktım 1 hafta sonra kaldırılan yerine süresi sona erdi yazıyor. Yani tamamen kalkması 1 ay falan sürer mi? yani silinen veri yerine yeni veriler koyması?

  1. Merhaba, büyük olasılıkla silinecektir. Fakat sorun yaşamanız durumunda buradan yardımcı olabiliriz. Siz sağladığınız işlemin seyrini sürekli arama motorundan kontrol edin. Eğer en geç 1 ay içerisinde içerik kaldırılmazsa bizlere bildirin, farklı işlemler sağlayalım.

 11. Merhaba; twitter hesabımdaki resimlerim google da gözüküyor. Bende twitter hesabımdan resimleri silip daha sonra hesabı devre dışı bıraktım. Google baktığımda resimler hala görünüyordu. Bende “google search console” dan kaldırma talebinde bulundum. Bir gün sonra resimler için kaldırıldı yazdı. Fakat resimler hala görünüyor. Üstte verdiğiniz yerede yazdım. Sizce kalkar mı? Kalkarsa ne zaman kalkar?

  1. Merhaba, Google tarafından isteğiniz onaylanıp kaldırıldı bildirimi iletildiyse eğer karşınıza çıkmasının tek sebebi Cache dediğimiz yani önbellekleme olabilir. Bunu anlamanın tek yolu da bir süre beklemek olacaktır. Çünkü Cache yapısı gereği önbellekleme mekanizmasına sahip ve belirli aralıklarla kendini temizlemektedir. Temizleme sonrası kullanıcılara daha yeni veriler sunar. Yani kaldırılan/ silinen veriler yeni veriler arasında yer almaması gerekmektedir. Umarım sizin için açıklayıcı olmuştur. Eğer karmaşık geldiyse lütfen belirtin :) Bu arada geç cevap için özür dileriz…

 12. Ben eski içeriği kaldırma talebinden bulundum ama 2 gün oldu kaldırılmadı halbuki orada kaldırılan yazıyor bunun hakkında bir bilginiz var mı? Kapanan ask fm hesabımın görselleri Google de olmasını istemiyorum yardım edin. Yukarıdakileri yapıyorum ama imza ve tarih yeri hata veriyor ama kesinlikle yukarıdakinin aynısını yazıyorum biri daha sormuş ama siz aynısını yazın demişsiniz. Örnek veriyorum b yazıyorsam imza yerinde de b yazıyorum ama yok olmuyor.

  1. Merhaba, öncelikle geç cevaptan dolayı özür dilerim. Eğer kaldırılan olarak ifade yer alıyorsa sayfada kısa süre içerisinde arama sonuçlarından kaldırılması gerekir. Fakat bunun için bir süre beklemeniz söz konusu olabilir. Talebinizin ardından belirtilen içeriği belirli süreler içerisinde kontrol etmenizi öneriyoruz. “Yukarıdakileri yapıyorum ama imza ve tarih yeri hata veriyor ama kesinlikle yukarıdakinin aynısını yazıyorum biri daha sormuş ama siz aynısını yazın demişsiniz.” Bunu form ekranında da belirtilen uyarıda da görebilirsiniz. Google imza bölümünü bu şekilde doldurulmasını istemekte.

 13. Benim çok eski bir resmim var onu kaldırılması için yukarıdaki denileni yapıyorum fakat imza ve tarih kısmı bir hata veriyor aynı değil diye oysaki aynısını yazıyorum biri daha sormuş ama siz aynısını yazın demişsiniz gerçekten aynısını yazıyorum tek orada sıkıntı çıkıyor kimliğimi bile attım olmadı ve ben birde başka soru sormak istiyorum eski içeriği kaldırma sayfasından talep de bulundum kaldırıldı yazdı fakat hala kalkmadı ne zaman kalkar bilginiz var mı? Bu resimin sayfasını kapattık ama Google gözüküyor öyle bi hesap yok aslında artık lütfen cevabınızı bekliyorum ve mailime mesaj gelmesin lütfen ortak kullanıyorum buradan bekliyorum cevabı.

 14. Google de kişisel resimlerim var tiktok dan konulmuş onları kaldıramıyorum yardımcı olur musun lütfen

  1. Merhaba, tabii yardımcı olmaya çalışalım. Yukarıdaki işlemleri uyguladınız mı?

 15. Google’dan resim kaldırmak istiyorum bana acil dönüş yapabilir misiniz?

  1. Merhaba, yardımcı olmamızı istediğiniz konu nedir? Yaşadığınız sorun vs?

 16. Merhabalar her şey oldu fakat imza kısmını isim ile uyuşmadığını söylüyor aslında aynısını yazıyorum kabul etmedi.

  1. Merhaba, soyadınızın tam olarak doğru olduğunuzdan emin misiniz? ”ör. A. Can Öztürk Yukarıya tam adınızı yazarak, fiziki imzanız kadar yasal bağlayıcılığı olan dijital imzanızı tarafımıza sağlamış olursunuz. Gönderiminizin başarılı olabilmesi için imzanızın, bu web formunun üstünde girdiğiniz adınız ve soyadınızla tam olarak eşleşmesi gerektiğine lütfen dikkat edin.” bu detaya dikkat etmenizi öneriyorum.

 17. Merhaba Google’da fotoğrafım var paylaşmadığım halde instagram fotoğrafımı gördüm dediklerinizi yaptım ama kabul etmedi ne yapabilirim.

  1. Merhaba, kabul etmeme nedeni nedir? Google, bunu size mail yoluyla bildirmesi gerekiyor.

 18. Merhaba ülkeler arasında Türkiye yok seçemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhaba, önceki yorumlarda belirttiğimiz gibi Kıbrıs olarak seçim yapabilirsiniz. İşlem aşamalarında merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin.

 19. Fotoğraf silme talebi gönderdim ama birini reddetti nasıl kaldırabilirim başka

  1. Merhaba, Reddetme Sebebi Nedir? İsterseniz Bu Konuya Çözüm Sağlayalım.

 20. Merhaba, twitter hesaplarımı kapatmak istiyorum fakat ne şifremi ne de e-posta adresimi biliyorum numaram da değiştiği için hiç bir şekilde giriş yapamıyorum bu konu hakkında bilgi vermenizi rica ederim kimlik bilgilerimi de gönderdiğim halde hesaplarım açık durumda lütfen yardım.

 21. Merhabalar arkadaşım, lise zamanlarında ask.fm açmış kapatmaya çalışmış ancak kapatamamış şuan e-posta şifre hiç birini hatırlamıyor ancak fotoğrafları Google da görünüyor. Kapatmak için ne yapabiliriz acaba yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. Merhaba, Yukarıda Belirttiğimiz İşlemler İle Google’a Konuyla İlgili Talepte Bulunabilirsiniz. Platform Fark Etmeksizin Googla Arama Sonuçlarında Size Ait Olan Fotoğrafları Kaldırabilirsiniz. İşlem Aşamalarında Merak Ettiğiniz Veya Yaşadığınız Sorunları İletirseniz Yardımcı Olmak İsteriz.

   1. Google içeriği kaldırmaya giriyorum, ülke seçiminde Türkiye yok nasıl yapıyorsunuz bu işlemleri ben mi göremiyorum.

    1. Merhaba, Ülke seçiminde Kıbrısı seçebilirsiniz. Nedenini bizde bilmiyoruz.

 22. Çok önce bir twitter hesabı açmışım fakat hiçbir şekilde giriş yapamıyorum. Oradaki fotoğraflarım gerçekten çok kötü (ergenlik hallerim) ben fotoğrafı değil de hesabımı nasıl tamamen kaldırabilirim onun hakkında bi bilginiz var mıdır?

 23. Fotoğrafımı kaldırmak istiyorum google’dan lütfen yardımcı olun nasıl kaldırabilirim benden izinsiz eski kapatılmış instagram pp’m var kaldırmak istiyorum lütfen yardımcı olun.

  1. Merhaba, Yukarıda Yer Alan İşlem Aşamalarını Uyguladınız mı?

 24. Benim üç adet resmimi Google kaldırmayı reddetti. Neden olabilir ?

  1. Merhaba, Google Arama Motorundan Kaldırmak İstediğiniz Resimlerin Size Ait Olduğuna Dair Sunduğunuz Bilgileri Tekrar Gözden Geçirmenizi Tavsiye Ederiz.

 25. Google da kendimi arattığım da eski utanç verici twitter hesabım ask.fm hesabım çıkıyor resimler de ask.fm ve twitter’a attığım fotoğrafların olması da cabası sayfanızı yeterli ve bilgili buldum fakat tc kimlik gibi seri no gibi gizli bilgilerimi vermeye tereddüt ediyorum başka bir yolu yok mu acaba?

  1. Merhaba, Google Sizden T.C. Kimlik Numarası Ve Seri No Gibi Önemli Bilgileri Talep Etmemektedir. Buna Yönelik İşlem Yapmayı Düşünebilirsiniz. Google Tarafından da Bu Konuda Bilgi İletilmiştir. ‘’Belgede ilgili kişinin kimliğini tanımlayan kısımların dışındaki yerleri kapatabilirsiniz’’ Ayrıca Güzel Yorumunuzdan Dolayı Teşekkür Ederiz.

 26. Peki ne kadar sürede kalkması gerekiyor bu işlemleri yaptıktan sonra ?

  1. Merhaba, Bu Süreç Google Çalışanlarına Bağlıdır.

 27. İyi de burada Türkiyeyi seçemiyoruz. Nasıl yapacağız? Türkiyede doğanların bu hakkı yok mu?

  1. Merhaba, Şuan Kontrol Ettiğimizde Bizimde Dikkatimizi Çekmekte. Fakat Bunun Geçerli Bir Açıklaması Bulunmaktadır. Google Yurt dışı Kaynaklı Bir Kuruluş Olduğu İçin Buna Yönelik Düzenlemeler Yapılmış Olabilir. Türkiye’ye Karşı Yapılan Özel Bir Durum Olduğunu Düşünmüyoruz. Ülke Olarak Kıbrısı Seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu