Ana Sayfa Web Tasarım Google’da Üst Sıralarda Çıkmak İçin Ne Yapılır?

Google’da Üst Sıralarda Çıkmak İçin Ne Yapılır?

Google’da Üst Sıralarda Çıkmak İçin Ne Yapılır?

Bugün bir çok şirket, Google’da üst sıralarda sizi çıkartacağını ve bunun karşısında belli bir miktar ücret isteyeceklerini söylerler. Halbuki, Google’da üst sıralarda çıkmanın garantisini kimse veremez. Rekabetin fazla olmasından dolayı üst sıralarda çıkmak oldukça zordur. Google’ın doğal, yani ücretsiz aramalarında çıkmak sabır ve zaman gerektiren bir iştir ve bir çok yöntemin sonucunda ulaşılacak bir sonuçtur.

Google algoritmasını kimse bilemez ve Google 150’den fazla kritere göre sizi değerlendirmektedir. Bu nedenle Google’da üst sıralarda çıkacağınızı söyleyen kişilere inanmak yerine bu işe emek vermeniz en doğru yöntem olacaktır. Evet, tabi ki de üst sıralarda çıkmanın garantisini size kimse veremez ancak bu konuda yapabilecekleriniz elbette var. Bunlardan bazıları:

Google’da Üst Sıralarda Çıkmak İçin Ne Yapılır?

Google’da Üst Sıralarda Çıkmak

  • Alan adınızı web sitenizin içeriğine göre seçmelisiniz, yani alan adınız ile web siteniz arasında bir uyum olmalıdır. Google karışık yapılı siteleri sevmemektedir.
  • Sitenizde yazacağınız yazılar mutlaka özgün olmalıdır. Başka sitelerin resim veya yazılarını almak sizi asla üst sıralara yükseltmeyecek bir harekettir. Yazılarınız ne kadar özgün olursa, o oranda ziyaretçiniz artar ve siteniz yükselmeye başlar.
  • Tasarımınız kod yapısına uygun olmalıdır. Bir diğer deyişle, seçeceğiniz tasarım arama motorlarına uygun kod yapısına sahip olmalıdır. Karmaşık yapılı temalardan mutlak surette kaçınınız. Doğru konumlandırılmış, bağlantıları güçlü ve kod yapısı uygun bir siteye sahip olmak zorundasınız.
  • Ziyaretçi sayınızı arttırmaya çalışın. Bunu yaparken, Twitter, Instagram, Facebook gibi sosyal medya araçlarını kullanabilirsiniz. Paylaştığınız içerikleri sosyal medya üzerinde tanıtın ve sitenize ziyaretçi çekin.
  • Web sitenizin içeriği güncel olmalı. Bu nedenle sürekli güncellemeleri takip etmelisiniz ve bunları en doğru biçimde yönetmelisiniz.
  • Arama Motoru Optimizasyonu, yani Google Optimizasyonu yapmalısınız. Fakat bu tek başınıza yapabileceğiniz bir işlem değildir. Bu konuda kendini geliştirmiş web tasarımcı ve SEO uzmanları gibi konuya hakim kişilerden destek alınmalıdır.
  • Web sitenizi kaliteli dizinlere ekleyin, örnek vermek gerekirse dmoz.org gibi önemli dizinlere siteniz için uygun bulduğunuz kategoriye eklemeniz SEO açısından faydası olacaktır.

Bunları yaparak web sitenizin gelişimini tamamlayabilirsiniz ve bunları yaparken çeşitli adımlarla gitmek en doğru yöntem olacaktır. Tüm yapacaklarınızın ilk adımı SEO ayarlarıdır. SEO ayarları çok geniş kapsamlı bir konudur, “backlink” yani link değişimi gibi karmaşık ve buna benzer pek çok konuyu içerisinde barındırmaktadır. Bu nedenle, bu işlemleri bilen biriyle yapmanız sizin ve siteniz için çok önemlidir. Üst sıralarda çıkmak istiyorsanız doğru SEO ayarları şarttır ve bunu bilmeyen birisinin yapması imkansızdır.

Google’da Üst Sıralarda Çıkmak İçin Ne Yapılır?

Bu konuda yapılan en büyük hatalardan biri de sabırsız olmaktır. Bunun sonucunda, sitesi üst sırada çıkmadı veya çok tıklanma almadı diye bu işi bırakanlar ne yazık ki çok! Sizlerin bunlardan bir tanesi olmasını asla istemeyiz. Bu nedenle üstüne basa basa tekrar söylemek istiyoruz; zaman ve sabır… Bu iki kelime sizin anahtar kelimeleriniz olmalıdır. Bu anahtar kelimelerin sitenizde can bulması demek, harika bir site demektir. Çok verimli ve ziyaretçisi bol bir siteye sahip olmanız dileğiyle…

WordPress SEO EklentileriZiyaretçi Bazlı SEOSıra Kaybetme Sorunu

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin