Mobil

Google Play Store 403 Hatası ve Çözümü

Google Play Store 403 hatası genellikle sıkça karşılaşılan sorunlardan bir tanesidir. Bu sorun nedeniyle Google Play’deki uygulamaları yükleyemeyen kullanıcılar zor durumda kalmakta ve uygulamaların olduğu marketin açılmaması kullanıcıların canını sıkmaktadır. Google Play Store 403 hatası, çözülebilir bir sorundur ve bugün, sizler için bu sorunu çözmek amacıyla bir yazı hazırladık.

Google Play 403 Hatasının Nedenleri Neler

Bunun nedenin temel sebebi, iki veya daha fazla Google hesabına sahip olmanız ve her birinden farklı uygulama satın almanızdan kaynaklanmaktadır. Bundan dolayı Google Play 403 hatası ile karşılaşmanız mümkün.

Diğer nedenler ise, geçmiş öğelerden veya VPN ayarlarından kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenle size önerimiz, çözüm yollarını tek tek incelemeniz ve her bir adımı uygulamanız. Eğer ne yaparsanız yapın sorunu çözemezseniz alternatif olarak sitemizden Google Play Store’u indirebilirsiniz.

Google Play 403 Hatası ve Çözüm Yolları

Google Play Store 403 Hatası ve Çözümü

Bunun için size farklı çözüm alternatifleri sunacağız. Böylece bu hatadan kurtulmanız daha da kolay bir hale gelecektir.

Şimdi, ilk çözümü anlatmaya başlayalım.

1.Çözüm: Sorun İki Farklı Google Hesabından Kaynaklı İse

Az önce bu sebebin temelinde iki ayrı Google hesabınızın bulunduğunu söylemiştik.

Bu nedenle eğer cihazınızda iki ayrı Google hesabı kullanıyorsanız bunlardan bir tanesini kapatmanız sorunu kökünden çözecektir ya da bir android uygulamayı iki Google hesabınızdan da yüklediyseniz bunlardan bir tanesini kaldırmalısınız.

Bunun için, Google Play Store’un sol menüsünden Google hesabınızın bir tanesine giriniz ve söz konusu uygulamayı kaldırınız.

2.Çözüm: Sorun Geçmiş Öğelerden Kaynaklı İse

Sorun eğer geçmiş öğelerden kaynaklı ise arama geçmişini silerek bu sorunu çözebilirsiniz. Bunun için Google Play Store’un sol menüsünden “Ayarlar” seçeneğini seçiniz. Karşınıza çıkan bölümden “Yerel arama geçmişini temizle” butonunu seçerek arama geçmişinizi siliniz.

3. Çözüm: Sorun VPN Bağlantılarından Kaynaklı İse

Sorunun bundan kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız, Akıllı telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne giriş yapınız. Buradan “Kablosuz ağlar” seçeneğine giriş yapınız. Karşınıza çıkan VPN seçeneğine girip, buradaki bilgilerinizi temizlemeniz bu hatayı ortadan kaldıracaktır.

Google Play Store 403 Hatası Çözüme Ulaşmadıysa Yapılması Gerekenler

Eğer ne yaparsanız yapın bu sorunu çözemediyseniz bunun için Google Play Store’u silip tekrar yüklemeyi deneyiniz. Bunun için aşağıdaki indirme butonunu kullanabilirsiniz. Google Play Store’u aşağıdaki adresten den indirip kurduktan sonra umarız bu hata ile bir daha karşılaşmadan dilediğiniz gibi Google Play Store’u kullanabilirsiniz.

GOOGLE PLAY STORE
Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu