Ana Sayfa Mobil Google Play Silindi, Nasıl Geri Getirebilirim?

Google Play Silindi, Nasıl Geri Getirebilirim?

Google Play Silindi, Nasıl Geri Getirebilirim?

Google Play Store, günümüzde akıllı telefonlar ve tabletlerde cihaz içerisinde kullanılacak olan uygulamanın indirilebildiği en geniş mağazalardan biridir. Bir uygulama indirmek için öncelikle mağazaya giriş yapmalı ve arama bölümden indireceğiniz uygulamayı bulmalısınız. Her ne kadar uygulama indirme işlemi burada anlatıldığı kadar kolay olsa da bazı akıllı telefon kullanıcılarının “Google Play Store Silindi” sorunuyla karşı karşıya kaldığı için indirme işlemini gerçekleştiremiyor. Birçok kullanıcı bu uygulamayı telefonunda bulamadığında endişeye kapılıyor. Hiçbir şekilde endişeye yer vermeden içeriğimizde anlattığımız yöntemleri kullanarak “Google Play Store Silindi” sorununu çözebilirsiniz.

Yöntem 1: Google Play Store Devre Dışı Bırakılmışsa Etkinleştirin.

Her ne marka olursa olsun Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda uygulamayı devre dışı bırakma özelliği bulunmaktadır. Bu sebeple “Google Play Store Silindi” hatasının temel sebebi uygulamanın devre dışı bırakılmış olması olabilir. Hâl böyle olunca ilk olarak uygulamanın devre dışı bırakılıp bırakılmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer ki işlem bu yönde gerçekleştirilmişse uygulamayı etkinleştirerek sorunu çözebilirsiniz.

 • Telefonunuzdan “Ayarlar” uygulamasını açın.
 • Uygulamalar” kategorisine giriş yapın.
  Uygulamalar
 • Google Play Store” uygulamasını açılan listeden bulun ve üzerine tıklayın.
 • Etkinleştir” butonuna basarak uygulamanın tekrardan gelmesini sağlayın.
  Etkinleştir

Bu adımlar neticesinde “Google Play Store Silindi” hatası çözülecek ve uygulama listesinde görünmeye devam edecektir. Bir sonraki yapmanız gereken işlem ise aktif olarak kullandığınız Gmail hesabını kullanarak uygulamaya giriş yapmaktır.

Yöntem 2: “Google Play Store Silindi” Hatasını Çözmek İçin APK İndirin.

Google Play Store uygulaması telefonunuzdan silinmiş ve birinci yöntemi uygulasanız dahi tekrardan uygulamayı geri getirememişseniz bu yöntemi kullanarak kesin sonuca ulaşma olasılığınız olacaktır. Android telefonlar uygulama indirme konusunda kullanıcısına herhangi bir sınır belirlemediği için dilediğiniz uygulamayı internet tarayıcısını kullanarak cihaza indirebilirsiniz.

 • Telefonunuzdan internet tarayıcısına giriş yapın.
 • Tarayıcı açıldıktan sonra arama motoruna “Google Play Store APK” yazın.
 • Herhangi bir internet sitesinden ilgili .APK dosyasını indirin.
 • Kurulumu tamamlayın.

Bu işlemleri uygularken eğer ki “Bilinmeyen Kaynak” uyarısı alırsanız aşağıdaki adımları takip ederek cihaza dış kaynaklardan uygulama indirme iznini verin.

 • Telefonunuzun “Ayarlar” uygulamasını açın.
 • Güvenlik” kategorisine girin.
 • Bilinmeyen Kaynaklar” ibaresinin karşısındaki “Aç – Kapa” butonuna dokunun.

Bilinmeyen Kaynaklar

 • Karşınıza çıkan onay penceresinde “Tamam” seçeneğine tıklayın.
  Tamam

Google Play Store Silindi” hatasını çözmek amacıyla internetten indirdiğiniz .APK dosyasını şimdi tekrardan kurmaya başlayabilirsiniz.

Yöntem 3: Telefonunuzu Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın.

Google Play Store Silindi” hatası ile karşılaştığınızda uygulamayı tekrardan geri getirmek amacıyla uyguladığınız Yöntem 1 ve Yöntem 2 büyük olasılıkla sizlere yardımcı olacaktır. Her ne kadar bunlar etkili bir çözüm olsa da bazı durumlarda sonuç vermeyebilir. Hâl böyle olunca son çare olarak telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekecektir. Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamak için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Android telefonunuzun “Ayarlar” uygulamasını başlatın.
 • Genel Yönetim > Sıfırla” yolunu takip edin.
  Genel Yönetim > Sıfırla
 • Fabrika Ayarlarına Sıfırla” butonuna tıklayın ve gerekli onayları gerçekleştirin.
  Fabrika Ayarlarına Sıfırla

Bu adımların ardından telefonunuzun sıfırdan kurulumunu tamamlayın. Telefon açıldıktan sonra “Google Play Store” uygulaması telefonunuza yüklenecektir.

Google Play Store Silindi” hatasıyla karşılaştığınız durumda bu içeriğimizde sizlerle paylaştığımız adımları uygulayarak hatanın çözümüne ulaşabilirsiniz. Bu çözüm yollarına alternatif olarak uygulayıp başarıya ulaştığınız yöntemleri yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Her geçen gün teknoloji ve bilgisayara ilgimin artmasıyla edindiğim bilgileri Help 724 aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum. Bu alana olan ilginizi pekiştirmek isterseniz içeriklerimi takibe alabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin