İnternet

Google Chrome’da Metin Boyutu Nasıl Arttırılır?

Uzun süre bilgisayar başında kalıyorsanız ve internette geziniyorsanız görüntülediğiniz sitelerdeki metin boyutu sizin için oldukça önemlidir. Her ne kadar Google Chrome’un yakınlaştırma aracını kullanarak yazılar dahil sitedeki bütün içerikleri daha büyük görüntülemeniz mümkün olsa da bu işlem metin boyutu arttırma anlamına gelmez. Çünkü sayfayı yakınlaştırdığınızda içerikler büyür ancak sayfanın bütününü görüntüleyemezsiniz. Bu da sürekli olarak, fare aracılığıyla, görüntüleyemediğiniz kısımları kontrol etmenizi gerektirir.

Dolayısıyla Google Chrome’u en verimli şekilde kullanmanın yolu metin boyutunu ayarlamaktır. Bizler de bu durumu göz önünde bulundurarak bu makalemizde Google Chrome’da metin boyutu nasıl arttırılır? Sorusuna cevap vereceğiz. Ancak metin boyutunu arttırmak için öncelikle Chrome’a bir uzantı eklememiz gerekiyor. Bu uzantıyı eklemek için buraya tıklayabilir ve açılan sayfadaki “Chrome’a Ekle” seçeneğini seçebilirsiniz. Daha sonra:

Google Chrome’da Metin Boyutu Nasıl Arttırılır?

  • Chrome’u açarak herhangi bir siteye girin ve pencerenin sağ üst kısmında yer alan “Fonts” simgesine tıklayarak “Seçenekler” bölümüne girin.

Google Chrome’da Metin Boyutu Nasıl Arttırılır?

  • Bu bölümde, “Proportional Fonts”, “Fixed-Width Fonts” ve “Minimum Font Size” başlıklarının hemen altında yer alan butonlara tıklayarak Google Chrome’da metin boyutunu ayarlayın ve pencerenin sol alt kısmında yer alan “Apply Settings” butonuna tıklayın.

Bu sayede Google Chrome’da metin boyutu nasıl arttırılır? Sorusunun cevabını vermiş olduk. Belirttiğimiz işlem aşamalarını gerçekleştirerek metin boyutunu ayarladıysanız, bundan sonra, Google Chrome aracılığıyla gireceğiniz internet sitelerindeki bütün metinler, belirlediğiniz boyutta görüntülenecektir.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu