İnternet

Google Chrome’da Gizli Pencere Nasıl Açılır?

İnternet kullanırken eğer girdiğimiz siteleri hiç kimsenin görmesini istemiyorsak genellikle bu siteleri geçmişten silerek ya da geçmişi tamamen temizleyerek önlemimizi alıyoruz. Ancak kimi zaman bunu unutabiliyor veya çok fazla siteyi ziyaret ettiysek bu sitelerden herhangi birini geçmişi silerken gözden kaçırabiliyoruz.

Öte yandan geçmişi tamamen temizlemek de tarayıcı geçmişinizi kontrol eden başka bir insan için dikkat çekici olabiliyor. Bu makalede oluşabilecek bütün bu sorunları engelleyecek olan Google Chrome’da gizli pencere nasıl açılır sorusunun cevabını vereceğiz. Siz de aşağıdaki adımları uygulayarak Google Chrome’da gizli pencere kullanabilir ve gizliliğinizi koruyabilirsiniz.

  • İlk olarak Google Chrome’u açıyoruz.

Google Chrome’da Gizli Pencere Nasıl Açılır?

  • Daha sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan “Alt Alta 3 Nokta” simgesine tıklayarak açılan menüde “Yeni Gizli Pencere” seçeneğini seçiyoruz.

Google Chrome’da Gizli Pencere Nasıl Açılır?

  • Böylece gizli moda geçtiğinizi bildiren yeni bir sekme açılacaktır.

Google Chrome’da gizli pencereyi kullanarak girdiğiniz internet siteleri tarama geçmişinde yer almayacaktır. Dolayısıyla gizlilik kaygısı taşımadan internette dilediğinizce dolaşabilir ve istediğiniz siteleri ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda bu sekmeyi kullanırken herhangi bir sitede yaptığınız üyelik girişlerinde kullanıcı adınız ve şifreniz gibi hiçbir bilgi de tarayıcınız tarafından kaydedilmez.

Ancak yaptığınız dosya indirmeleri bilgisayarınızda indirdiğiniz dosyaların her zaman bulunduğu klasörde yer alacaktır. Bu yüzden eğer bunları da gizli tutmak istiyorsanız dosyalarınızı bu klasörden flash belleğinize taşıyabilir veya bilgisayarda istediğiniz bir yere saklayabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu