Anasayfa » İnternet » Gmail Şifremi Unuttum – Gmail Şifre Sıfırlama

Gmail Şifremi Unuttum – Gmail Şifre Sıfırlama

Gmail Şifremi Unuttum – Gmail Şifre Sıfırlama

Google ‘’Gmail Şifremi Unuttum’’ nasıl sıfırlarım veya ‘’Gmail Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır ?’’ gibi soruların cevabını bu yazımız içerisinde detaylı olarak anlatacağız. Aklımızda birçok şifre barındırıyoruz ki ister istemez şifrelerimizi unutabiliyoruz. Unutulan şifre Gmail hesabınız ise durum biraz daha sıkıntı olabilmektedir. Sebebi ise Google tek bir hesapla YouTube ve benzeri Google servislerine erişim imkanı sağlamaktadır.

Eğer YouTube ve benzeri Google servislerini kullanıyorsanız ve Gmail şifrenizi unuttuysanız. Google’ın tüm servislerine ve ürünlerine Google hesabınız ile giriş yapamazsınız. Örnek veriyorum Google Drive hesabınız bulunuyorsa ve Gmail şifrenizi unuttuysanız Google Drive servisine erişim sağlayamazsınız. Google tek bir hesaptan birçok ürününe erişim sağladığı için böyle bir problem ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Gmail Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır

Gmail Şifremi Unuttum – Gmail Şifre Sıfırlama

Google Gmail hesap kurtarma işlemi için gereken işlem adımlarını sizlerle paylaşacağız. Şifre sıfırlamak için gereken işlem adımlarından önce eski Gmail şifrenizi biraz hatırlamanız size bu konuda çok yardımcı olacaktır. Hesap kurtarma aşamasında Google size böyle bir güvenlik sorusu sormaktadır. Google Gmail şifre sıfırlamak için Tıklayın.

Gmail Şifremi Unuttum – Gmail Şifre Sıfırlama

Yukarıdaki görselde görüldüğü gibi ‘’Hatırladığınız son şifreyi girin’’ Güvenlik sorusu ile karşı karşıyasınız. Eğer eski şifrenizi az çok hatırlıyorsanız belirtilen alana giriş yapın. Fakat hatırlamıyorum diyorsanız ‘’Farklı bir soru deneyin’’ seçeneğine tıklayın. Hesabınızı kurtarabileceğiniz bir güvenlik sorusu ile karşılaşacağınıza emin olabilirsiniz.

Gmail Şifremi Unuttum – Gmail Şifre Sıfırlama

Farklı bir soru seçeneğinde ise bize Google sisteminde kayıtlı cep telefonu numaranızla hesap doğrulaması yapmamızı istiyor. Cep telefon numaranız ile yapacağınız doğrulama işleminde şifrenizi sıfırlamanız mümkün olmaktadır. Eğer bu işlemi tercih etmiyorsanız ‘’Farklı bir soru deneyin’’ seçeneğinden devam edelim.

Gmail Şifremi Unuttum – Gmail Şifre Sıfırlama

Bu seferki soru hesabınızı oluşturduğunuz zamanın ‘’Ay’’ ve ‘’Yıl’’ Bilgilerini istemektedir. Eğer hesabınızı açtığınız ay ve yılı hatırlıyorsanız gerekli seçimleri yapın. Bunu hatırlamak biraz zor olabilir. Yakın zamanda hesabınızı oluşturduysanız hatırlamak kolay fakat uzun süre önce oluşturulan bir hesap ise hatırlamak biraz zor olabilir. Hatırlamıyorsanız devam edelim.

Gmail Şifremi Unuttum – Gmail Şifre Sıfırlama

Gmail şifre sıfırlama için son güvenlik sorusuna geldik eğer yukarıdaki güvenlik sorularını yanıtlamanız mümkün olmadıysa şifrenizi sıfırlamak için bu güvenlik sorusunu yanıtlamanız gerekmektedir. Bu güvenlik sorusunda ise hesabınıza önceden eklediğiniz bir e-posta adresini istemektedir. Bu e-posta adresine gönderilen doğrulama kodu ile gmail hesabınıza erişim imkanı sağlanmaktadır.

Unuttuğunuz Gmail şifresini sıfırladıktan sonra yeni şifreniz ve hesap güvenliği için birkaç öneride bulunmak istiyoruz. Kolay şifrelere sahip hesapların başka kişiler tarafından ele geçirilmesi kolay olmaktadır. Böylesi bir sorun ile karşılaşmamak için aşağıdaki sıralayacağımız yöntemleri dikkate almanızı önermekteyiz.

 • Yeni Gmail Şifreniz En Az 8 Karakterden Oluşmalıdır.
 • Şifrelerin İçerisinde Özel Karakterler Yer Almalıdır.
 • Kolay Tahmin Edilecek Şifreler Tercih Edilmemelidir.
 • Sıklıkla Kullandığınız Şifreleri Kullanmaktan Kaçının.
 • Gmail Şifreniz İçerisinde Büyük ve Küçük Harf İçermelidir.
 • Google Hesabınızın 2 Adımlı Doğrulama Özelliğini Aktif Edin.

Bunlara benzer güçlü şifreler tercih etmenizi önermekteyiz. Google ‘’Gmail Şifremi Unuttum’’ Sorunu için hazırladığımız yazının sonuna geldik. Umarız hesap kurtarma işleminiz başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Gmail şifre sıfırlamak için gerekli olan işlem adımlarını uygularsanız hesap erişimini sağlarsınız. Yaşadığınız sorunları yorum olarak belirtebilirsiniz.

Yazar Mehmet Karaman

Bilişim hizmetleri veren özel şirketlerde çalışmalarım oldu. İlgi alanım Teknoloji, Bilgisayar ve Webmaster . Bilgi paylaşımını seviyorum ve burada sizlere kaliteli konuları sunmaya çalışıyorum. Yazdığım konular hakkında yorum yazabilir görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

19 yorum

 1. Merhaba, Hesap Kurtarma Sayfası İçerisinden ‘’Başka Bir Yöntem Dene’’ Veya ‘’Farklı Bir Soru Deneyin’’ Seçeneklerini Kullanarak Güvenlik Sorularına Ulaşabilirsiniz.

 2. Gmail şifresini güvenlik sorusu ile nasıl değiştirebiliriz. Diğer tüm bilgiler elimizde mevcut değil.

 3. Mail adresimin şifresini unuttum ama çok önemli bilgilerim vardı ne yaptıysam alamadım açtığım tarihi de hatırlamıyorum

 4. parolayı unuttum

 5. Merhaba, Sorunu Biraz Daha Ayrıntılı Aktarmanız Size Daha Doğru Yardımcı Olmamızı Sağlayacaktır. Google Tarafından Gönderilen Doğrulama Kodunu Belirtilen Alana Doğru Olarak Girildiğinden Emin misiniz? Ayrıca Farklı Cihazlar Üzerinden Çok Fazla İşlem Sağlamanız, Hesabınıza Karşı Saldırı Niteliğinde Algılanıp, Kilitlenebilir. Bu Sebepten Yapılacak İşlemleri Bir Cihaz Üzerinden Gerçekleştirmeniz Daha Sağlıklı Olacaktır.

 6. Merhaba ben mail adresimin şifresini unuttum çok uzun zaman eski kullandığım şifreleri denedim mail hesabıma kayıtlı benim ve eşimin telefonları var ikisine de kod geliyor fakat hiç bir şekilde koddan sonra yeni şifre oluştura gelemiyoruz birkaç arkadaşımda ben bi deneyim dedi diye bende onlara da denetmiştim şimdi sürekli farklı yerlerden denendiği içinde güvenlik nedeniyle mail hesabımı alamıyorum ne yapmam gerekiyor sizce? maile kayıtlı telefon numaramı değiştirdim ama eşiminkisi duruyor ve ona hala kod geliyor

 7. Merhaba, Instagram Uygulaması İçerisinde Yer Alan ‘’Profili Düzenle’’ Bölümünden Instagram’a Kayıtlı Mail Adresinizi Öğrenebilirsiniz.

 8. Instagrama bağlı olan gmail adresimi unuttum

 9. Merhaba, Google Gmail Hesabınıza Kayıtlı Cep Telefonu Numaranız Varsa Eğer Bu Yönde Doğrulama İşlemini Sağlayabilirsiniz.

 10. Ben hesabımın şifresini unuttum ve doğrulamak istediğim zaman ay ve yılı hatırlamıyorum ve kurtarma e-postasınıda hatırlamıyom ama benim için çok önemli bi gmail hesabı yardım edermisiniz

 11. Telefonum çalındı ve ben gmail hesabımın şifresini unuttum kayıtlı olan telefon numarama erişimim yok instagramım ve hesabım başkasının elinde bütün adımları uygulamama rağmen geri alamıyorum yardımcı olur musunuz.

 12. Merhaba, Diğer Aşamalarda Eksik veya Hatalı Girilen Bilgi Söz Konusu Olabilir. Bunun Kontrolünü Tekrar Sağlarmısınız.

 13. Merhaba. Gmail şifremi unuttum telefonuma ve mailime kod geliyor. Kodu doğru girdiğim halde hesap doğrulanamıyor.

 14. Mehmet Karaman

  Merhaba, Instagram Hesabınızın Şifresini Unuttuysanız Eğer Bu Yazımızda Sorununuzu Çözebilirsiniz. Instagram Şifremi Unuttum

 15. ben moin Ben hasebim giri almek istiyorum şifremi unuttum

 16. Mehmet karaman instagram hesabıma giremiyorum büyük ihtimalle çalındı ve Gmail hesabımin şifresini hatırlamıyorum bana yardımcı olursaniz çok sevinirim

 17. merhaba,
  Gmail şifremi hatırlamıyorum anlattığınız gibi doğruma adımlarını denedim hata alıyorum her seferinde.tek hatırladığım son 3 şifreden biri yardımcı olabilirmisiniz

 18. Merhaba, Yapılması Gereken İşlemleri Yazı İçerisinde Bulunmaktadır. Sizden İstenen Bilgileri Tekrar Gözden Geçirmenizi Tavsiye Etmekteyim.

 19. Butun islemleri yaptım istenen kodları girdim ama bu hesabın size ait olduğu dogrulanamadi yazıyor ben nasıl ispat edecem yada başka bir yolu varımdır iyi calismalar

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*