Ana Sayfa İnternet Gmail Şifremi Unuttum – Gmail Şifre Sıfırlama

Gmail Şifremi Unuttum – Gmail Şifre Sıfırlama

Gmail Şifremi Unuttum – Gmail Şifre Sıfırlama

Google ‘’Gmail Şifremi Unuttum’’ nasıl sıfırlarım veya ‘’Gmail Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır ?’’ gibi soruların cevabını bu yazımız içerisinde detaylı olarak anlatacağız. Aklımızda birçok şifre barındırıyoruz ki ister istemez şifrelerimizi unutabiliyoruz. Unutulan şifre Gmail hesabınız ise durum biraz daha sıkıntı olabilmektedir. Sebebi ise Google tek bir hesapla YouTube ve benzeri Google servislerine erişim imkanı sağlamaktadır.

Eğer YouTube ve benzeri Google servislerini kullanıyorsanız ve Gmail şifrenizi unuttuysanız. Google’ın tüm servislerine ve ürünlerine Google hesabınız ile giriş yapamazsınız. Örnek veriyorum Google Drive hesabınız bulunuyorsa ve Gmail şifrenizi unuttuysanız Google Drive servisine erişim sağlayamazsınız. Google tek bir hesaptan birçok ürününe erişim sağladığı için böyle bir problem ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Gmail Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Gmail Şifremi Unuttum – Gmail Şifre Sıfırlama

Google Gmail hesap kurtarma işlemi için gereken işlem adımlarını sizlerle paylaşacağız. Şifre sıfırlamak için gereken işlem adımlarından önce eski Gmail şifrenizi biraz hatırlamanız size bu konuda çok yardımcı olacaktır. Hesap kurtarma aşamasında Google size böyle bir güvenlik sorusu sormaktadır. Google Gmail şifre sıfırlamak için Tıklayın.

Gmail Şifremi Unuttum – Gmail Şifre Sıfırlama

Yukarıdaki görselde görüldüğü gibi ‘’Hatırladığınız son şifreyi girin’’ Güvenlik sorusu ile karşı karşıyasınız. Eğer eski şifrenizi az çok hatırlıyorsanız belirtilen alana giriş yapın. Fakat hatırlamıyorum diyorsanız ‘’Farklı bir soru deneyin’’ seçeneğine tıklayın. Hesabınızı kurtarabileceğiniz bir güvenlik sorusu ile karşılaşacağınıza emin olabilirsiniz.

Gmail Şifremi Unuttum – Gmail Şifre Sıfırlama

Farklı bir soru seçeneğinde ise bize Google sisteminde kayıtlı cep telefonu numaranızla hesap doğrulaması yapmamızı istiyor. Cep telefon numaranız ile yapacağınız doğrulama işleminde şifrenizi sıfırlamanız mümkün olmaktadır. Eğer bu işlemi tercih etmiyorsanız ‘’Farklı bir soru deneyin’’ seçeneğinden devam edelim.

Gmail Şifremi Unuttum – Gmail Şifre Sıfırlama

Bu seferki soru hesabınızı oluşturduğunuz zamanın ‘’Ay’’ ve ‘’Yıl’’ Bilgilerini istemektedir. Eğer hesabınızı açtığınız ay ve yılı hatırlıyorsanız gerekli seçimleri yapın. Bunu hatırlamak biraz zor olabilir. Yakın zamanda hesabınızı oluşturduysanız hatırlamak kolay fakat uzun süre önce oluşturulan bir hesap ise hatırlamak biraz zor olabilir. Hatırlamıyorsanız devam edelim.

Gmail Şifremi Unuttum – Gmail Şifre Sıfırlama

Gmail şifre sıfırlama için son güvenlik sorusuna geldik eğer yukarıdaki güvenlik sorularını yanıtlamanız mümkün olmadıysa şifrenizi sıfırlamak için bu güvenlik sorusunu yanıtlamanız gerekmektedir. Bu güvenlik sorusunda ise hesabınıza önceden eklediğiniz bir e-posta adresini istemektedir. Bu e-posta adresine gönderilen doğrulama kodu ile gmail hesabınıza erişim imkanı sağlanmaktadır.

Unuttuğunuz Gmail şifresini sıfırladıktan sonra yeni şifreniz ve hesap güvenliği için birkaç öneride bulunmak istiyoruz. Kolay şifrelere sahip hesapların başka kişiler tarafından ele geçirilmesi kolay olmaktadır. Böylesi bir sorun ile karşılaşmamak için aşağıdaki sıralayacağımız yöntemleri dikkate almanızı önermekteyiz.

 • Yeni Gmail Şifreniz En Az 8 Karakterden Oluşmalıdır.
 • Şifrelerin İçerisinde Özel Karakterler Yer Almalıdır.
 • Kolay Tahmin Edilecek Şifreler Tercih Edilmemelidir.
 • Sıklıkla Kullandığınız Şifreleri Kullanmaktan Kaçının.
 • Gmail Şifreniz İçerisinde Büyük ve Küçük Harf İçermelidir.
 • Google Hesabınızın 2 Adımlı Doğrulama Özelliğini Aktif Edin.

Bunlara benzer güçlü şifreler tercih etmenizi önermekteyiz. Google ‘’Gmail Şifremi Unuttum’’ Sorunu için hazırladığımız yazının sonuna geldik. Umarız hesap kurtarma işleminiz başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Gmail şifre sıfırlamak için gerekli olan işlem adımlarını uygularsanız hesap erişimini sağlarsınız. Yaşadığınız sorunları yorum olarak belirtebilirsiniz.

63 YORUM

 1. Merhaba, bu konuda içeriğimizi tekrar gözden geçirip, güncelleme sağlayacağız buğra bey. Google bu konuda çok titiz hareket etmektedir. Bunu da kullanıcıları için yapıyor. Fakat yine de 2021 yılı için tekrar inceleyip buradan ek bilgiler sağlayacağız.

 2. Aynen tekrar ve tekrar deniyorum. Doğrulayamadık dedikten sonra en bastan yine başlıyorum. Ve bu islemleri de telefonumdan yapıyorum gmail hesabımı telefonumda aktif olarak kullanıyordum. Ne yapacağımı bilmiyorum…

  • “Aynen tekrar ve tekrar deniyorum” İşlemi çok defa tekrarlamak yerine bir süre bekleyip, telefonunuz üzerinden tekrar denemenizi öneriyorum. İşlemi tekrar tekrar denemek sizi spam olarak algılamasına sebep olabilir.

 3. Şifremi unuttum adımlarını tek tek uyguluyorum. Benden kuruluş tarihini falan istemiyor telefon numarası falan istiyor. Hepsini yazıyorum ama en son da hesabın size ait olduğunu kanıtlayamadık falan diyor. Ne yapmam lazım gerçekten hesabımı almam gerekiyor. Lütfen yardımcı olun.

  • İşlemi çok defa tekrarladınız mı? Ayrıca şifre değiştirme işlemini Gmail hesabınızı aktif kullandığınız cihaz üzerinden tekrar deneyebilir misiniz?

 4. Lütfen gmail hesabımı almamda yardımcı olun. Telefon üzerine kayıtlıydı. Şifremi unuttum yapmama ve adımları izlememe rağmen bir türlü alamıyorum hesabımı. Ne olur yardım edin. Bilgilerimi isterseniz verebilirim. Lütfen yardımcı olun…

  • Merhaba, hangi aşamada sorun yaşıyorsunuz? Sizin yerinize bu işlemi sağlamak doğru olmayacaktır. Fakat işlem aşamaları için yardımcı olmaya çalışalım…

  • Merhaba, şifre sıfırlama aşamaları içerisinde telefon numaranız ile doğrulama yapabilirsiniz. Bu işlemi uyguladınız mı?

 5. Bende şifremi kaybettim
  Kullanılan cep numaram değişti
  Dolayısıyla cep telefonuna kod alınmıyor
  Açılış tarihi ve son şifreyi de hatırlayamıyorum
  Yardımcı maili versem de bana diğer açma yöntemlerini bilmediğimi ve bu konuda yardımcı maili hatırlamamın zayıf olduğunu dikkate çekiyor.
  Bekleme modunda beni bekletiyor…

 6. Merhaba ben e-postamın şifresini unuttum bulmaya çalışıyorum ama bana güvenlik sorusu olarak sadece en son hatırladığın şifre soruyor onuda ben bilmiyorum bulamıyorum neden bana bu soruları sormuyor.

 7. Instagram kurarken e-posta adresi istedi benden *******@gmail olarak girdim fakat gmail hesabı oluşturmadım ayrı olarak sadece oraya rastgele yazdık onlarda kabul etti hesabı. Şimdi şüpheli giriş denemesi diyor uzun süre o ınstagram hesabını kullandıktan sonra. E-posta ile doğrulama kodu gönderdik diyor şifre falan hatırlamıyorum gmailin. Bazende böyle bi gmail hesabı bulunmuyor diyor giriş yapmaya çalışırken. Çoğu zamanda benden hesap kurtarma bilgileri istiyor deniyorum olmuyor.

  • Merhaba, zaten öncelikle rastgele girilen gmail hesabı konusunda hata yapmışsınız. Bu konu hakkında çözüm yolu maalesef bulunmuyor. Instagram hesabını kurtarmak istediğinizde de sizden e-posta hesabı isteyecektir.

  • Merhaba, yukarıdaki işlemlerde yer alan güvenlik sorularını yanıtlayarak, hesabınıza tekrardan erişim sağlayabilirsiniz.

 8. Merhaba gmail şifremi unuttum yukarıda belirtilen adımları izledim fakat şifremi unuttuma tıkladım telefon numaramı doğruladım gelen şifreyi girdim gmaili kurduğum tarihi hatırlayamadığım için onu geçtim sonrasında kullandığım bir mail adresi yazdım linke tıkladım fakat gmailin size ait olduğu anlaşılamadı diye bir yazı geldi hiçbir şekilde şifremi sıfırlayamıyorum ve tüm bilgilerim drive da dahil o mail de lütfen yardımcı olur musunuz?

  • Merhaba, çözümle ilgili olarak gereken tüm işlemleri sağlamışsınız, tek eksik kalan sanırım hesabınızın oluşturduğunuz tarih. Bu konuda size tavsiyemiz, daha önce hesabınızı kullandığınız cihazdan bu işlemleri tekrar sağlamanız olmaktadır.

 9. Merhaba ben soruları doğru yanıtladım size 3 5 gün içerisinde güncelleme gelecek e-postanıza dendi. Sizce kesin hesabım geri gelir mi çok önemlii

 10. Arkadaşlar lütfen acil cevap verirseniz sevinirim çünkü gmail şifremi unuttum gmail önemli değil yedeklenen fotoğraflar çok önemli benim için giriş yapıyorum ancak telefon üzerinden kabul etmiyor diğerlerini de hatırlamıyorum ne yapmam gerek bilgi verirseniz çok sevinirim

 11. Gmail çok saçma ve kalitesiz iş yapıyor. Benim zaten cep telefonum orada kayıtlı ve kod geliyor bu hesabın bana ait olduğuna yeterli kanıt zaten. Hesabı kurarken hiç kimse kayıt olduğu tarihi bilemez. Gmail gitgide tehlikeli bir hal almaya başladı adeta insanlar gmaili kullanmasın diye bahaneler uyduruyor yoksa sıkı güvenlikle hiçbir alakası yok zaten cep telefon numarasına kod geliyorsa bu o hesabın kişiye ait olduğunu gösterir.

 12. Mrhb hesabımı geri almam için yardım edecek bir arkadaş yok mu? numaram orada kayıtlı sadece hesabı kurduğum tarihi bilmiyorum ve şifreyi unuttum ama numarama kod geliyor bu sorunu çözecek arkadaşa küçük bir hediyem olacak. Numaram 0531*******

  • Lütfen veri güvenliğiniz için cep telefonu ve benzeri kişisel bilgilerinizi paylaşmayın. Bu sorun için biraz sabırlı olmanızı ve sitemizi takip etmenizi önermekteyim. Bu konu hakkında eğer çözüm yolu bulursak, yukarıdaki içeriğimiz gibi sizlere görsel olarak anlatım yapacağız.

 13. Mrhb. Bende şifremi unuttum hesaba giremiyorum. Numaram zaten orada kayıtlı kod geliyor giriyorum bu sefer hesap açılış tarihi istiyor bu çok saçma. lütfen yardım edin saygılar

  • Merhaba, genel olarak yaşanan sorunlardan birisi bu. Aslında Google taraflı bir sorun değil fakat hesabımızı oluşturduğumuz tarihi unutabiliyoruz. Bu konu hakkında sizler için detaylı bir makale daha oluşturmayı planlamaktayız.

 14. Telefonumu sıfırladım fakat şifremi unuttuğum için giriş yapamıyorum. Güvenlik sorusuna kadar geliyorum ama mail hesabımı hangi tarihte açtığımı hatırlayamıyorum, sms kodunu ve gmail kodunu doğruluyorum ama hesabın bana ait olmadığını söylüyor ve sıfırlayamıyorum. Allah rızası için yardım edin. Mail içerisinde önemli dosyalarım drive da resimlerim rehberim her şeyim onda ne olur yardım edin…

  • Merhaba, Google güvenliği en üst düzeyde sıkı tuttuğu için böyle sorunlar yaşanabiliyor. Güvenlik sorularına doğru yanıt verilmediğinde ise maalesef hesabı geri alma şansınız bulunmuyor… Eğer arzu ederseniz bu konuyla ilgili araştırma yapıp, yeni bir içerik makalesi oluşturalım. Yorumda belirttiğiniz mail adresi ile sizi bu yeni içerik hakkında bilgilendirelim.

 15. Tüm yolları deniyorum farklı bi e-posta girip kodu alıyorum fakat bu hesabın size ait olduğu doğrulanamadı diye bi yazı çıkıyor karşıma. Kurtarmak istediğim hesap önemli bi uygulamada kayıtlı o uygulamanın şifre kodu da bu maile geliyor almam lazım lütfen yardım edin.

  • Merhaba, Sorulara Verdiğiniz Yanıtlar Hesabınızı Kurtarmanızı Sağlayacaktır. Bu Yönde Verilen Yanıtları Tekrar Gözden Geçirmenizi Önermekteyiz.

 16. Mail şifremi unuttum ve mail arada açtığım bi mail di ve güvenlik için de herhangi bir şey yapmamıştım ve hesaba çok önemli bi uygulama bağlı ve ben hesapla ilgili hiç bir şey hatırlamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

  • Merhaba, Yardımcı Olmak İsteriz Fakat Hesapla İlgili Olarak Bazı Bilgileri Hatırlamanız Gerekmektedir.

 17. Merhaba ben e-posta şifremi unuttum çok işlem yaptım ama yapamadım lütfen bana yardım edin. lütfen bu benim için çok önemli bana yardım edin lütfen.

  • Merhaba, Tabii ki Yardımcı Olmak İsteriz. Uyguladığınız İşlemlerde Yaşadığınız Sorun Nedir?

 18. Selam gmail hesabımı açamıyorum. Çok fazla denendiği için kendini koruma altına almış hiçbir şekilde hiçbir şey yapamıyorum bir süre varmış o süre ne kadar.

  • Merhaba, Hesap Kurtarma Sayfası İçerisinden ‘’Başka Bir Yöntem Dene’’ Veya ‘’Farklı Bir Soru Deneyin’’ Seçeneklerini Kullanarak Güvenlik Sorularına Ulaşabilirsiniz.

 19. Mail adresimin şifresini unuttum ama çok önemli bilgilerim vardı ne yaptıysam alamadım açtığım tarihi de hatırlamıyorum

 20. Merhaba ben mail adresimin şifresini unuttum çok uzun zaman eski kullandığım şifreleri denedim mail hesabıma kayıtlı benim ve eşimin telefonları var ikisine de kod geliyor fakat hiç bir şekilde koddan sonra yeni şifre oluştura gelemiyoruz birkaç arkadaşımda ben bi deneyim dedi diye bende onlara da denetmiştim şimdi sürekli farklı yerlerden denendiği içinde güvenlik nedeniyle mail hesabımı alamıyorum ne yapmam gerekiyor sizce? maile kayıtlı telefon numaramı değiştirdim ama eşiminkisi duruyor ve ona hala kod geliyor

  • Merhaba, Sorunu Biraz Daha Ayrıntılı Aktarmanız Size Daha Doğru Yardımcı Olmamızı Sağlayacaktır. Google Tarafından Gönderilen Doğrulama Kodunu Belirtilen Alana Doğru Olarak Girildiğinden Emin misiniz? Ayrıca Farklı Cihazlar Üzerinden Çok Fazla İşlem Sağlamanız, Hesabınıza Karşı Saldırı Niteliğinde Algılanıp, Kilitlenebilir. Bu Sebepten Yapılacak İşlemleri Bir Cihaz Üzerinden Gerçekleştirmeniz Daha Sağlıklı Olacaktır.

  • Merhaba, Instagram Uygulaması İçerisinde Yer Alan ‘’Profili Düzenle’’ Bölümünden Instagram’a Kayıtlı Mail Adresinizi Öğrenebilirsiniz.

 21. Ben hesabımın şifresini unuttum ve doğrulamak istediğim zaman ay ve yılı hatırlamıyorum ve kurtarma e-postasınıda hatırlamıyom ama benim için çok önemli bi gmail hesabı yardım edermisiniz

  • Merhaba, Google Gmail Hesabınıza Kayıtlı Cep Telefonu Numaranız Varsa Eğer Bu Yönde Doğrulama İşlemini Sağlayabilirsiniz.

 22. Telefonum çalındı ve ben gmail hesabımın şifresini unuttum kayıtlı olan telefon numarama erişimim yok instagramım ve hesabım başkasının elinde bütün adımları uygulamama rağmen geri alamıyorum yardımcı olur musunuz.

 23. Merhaba. Gmail şifremi unuttum telefonuma ve mailime kod geliyor. Kodu doğru girdiğim halde hesap doğrulanamıyor.

  • Merhaba, Diğer Aşamalarda Eksik veya Hatalı Girilen Bilgi Söz Konusu Olabilir. Bunun Kontrolünü Tekrar Sağlarmısınız.

 24. Mehmet karaman instagram hesabıma giremiyorum büyük ihtimalle çalındı ve Gmail hesabımin şifresini hatırlamıyorum bana yardımcı olursaniz çok sevinirim

 25. merhaba,
  Gmail şifremi hatırlamıyorum anlattığınız gibi doğruma adımlarını denedim hata alıyorum her seferinde.tek hatırladığım son 3 şifreden biri yardımcı olabilirmisiniz

 26. Butun islemleri yaptım istenen kodları girdim ama bu hesabın size ait olduğu dogrulanamadi yazıyor ben nasıl ispat edecem yada başka bir yolu varımdır iyi calismalar

  • Merhaba, Yapılması Gereken İşlemleri Yazı İçerisinde Bulunmaktadır. Sizden İstenen Bilgileri Tekrar Gözden Geçirmenizi Tavsiye Etmekteyim.

   • Selam ben telimi resetledim ve gmail hesabımında şifresini unuttum kayıtlı cep teline kod gönderiyor ama genede açılmadı çok denedim ne kadar süre beklemem lazım nasıl açarım cevabınızı bekliyorum çok deneme yaptınız diyor açabilecem mi? acaba ne olur yardım edin ***********@gmail.com hesabım bilgilerinide verebilirim ne olur yardım edin hatırladığınız şifreyi girin deniliyor giriyorum şifreniz 3 ay önce değiştirilmiştir deniliyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin