Ana sayfa Oyun FPP ve TPP Nedir? (PUBG)

FPP ve TPP Nedir? (PUBG)

FPP ve TPP Nedir? (PUBG)

Oyunlarda sıklıkla karşılaşmaya başladığımız FPP ve TPP terimleri oyunu oynarken sahip olduğumuz görüş açısını ifade etmektedir. Açılımı “First Person Perspective” (birinci şahıs görüşü) olan FPP, oynadığımız oyunu direkt olarak yönlendirdiğimiz karakterin gözünden görmemiz anlamına geliyor.

Anlamı Third Person Perspective (üçüncü şahıs görüşü) olan TPP kısaltmasıysa yönlendirdiğimiz karakteri üçüncü şahsın, yani bir başkasının gözünden görmemizi ifade ediyor. Dolayısıyla bu modda yönlendirdiğimiz karakteri arkadan görerek ve kamera açısını kolayca değiştirerek FPP moduna göre çok daha geniş bir görüş açısına sahip oluyoruz.

FPP ve TPP Nedir? (PUBG)

PUBG gibi bazı oyunlar her iki görüş açısını da sunarak bu konudaki tercih hakkını oyunculara bırakıyor. Elbette bu durumda FPP ve TPP oyuncularını birbirinden ayırıyor. Örneğin PUBG’de FPP modunu daha çok gerçekçilik deneyimi arayan oyuncular tercih ederken TPP modunu birazcık daha geniş görüş açısına sahip olmanın avantajlarını rakiplere göre daha iyi kullanabileceğini düşünen oyuncular tercih ediyor.

Böylece sizlere PUBG’de FPP, TPP nedir? sorusunu cevaplamış olduk. FPP ve TPP arasındaki farkları bildiğinize göre artık siz de kendi oyun tarzınıza uygun görüş açısını tercih ederek daha iyi bir oyun deneyimine sahip olabilirsiniz.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here