Teknoloji

Ford Elektrikli SUV için Tanıtım Tarihi Açıklandı

Elektrikli otomobil yarışında yer almak isteyen Ford, bu alanda hibrit motorlu araçlarla kendisini göstermişti. Fakat markanın daha derin planları olduğu ve tamamen elektrikli seriler için çalışmalar yaptığı da açıklanmıştı. Yapılan çalışmalar sonuç verdi ve tamamen elektrikli bir SUV modeli hazırlandı. Ford elektrikli SUV modelinin tasarımı bir yana, aracın ne zaman tanıtılacağı da ortaya çıktı.

Ford Elektrikli SUV Önümüzdeki Ay Geliyor

Ford elektrikli SUV modelinin testlerinin başladığı zaten biliniyordu. Ford tamamen kamuflajlı bir şekilde aracı testlere çıkarmış ve sürüş testlerinin görselleri sızdırılmıştı. Şimdi ise markanın testleri tamamladığı ve tanıtıma hazırlandığı açıklandı. Hatta doğrudan resmi kaynaklar tarafından verilen bilgilerle beraber tanıtımın 17 Kasım tarihinde yapılacağı duyurulmuş oldu.

Tanıtım sonrasında tüm detaylarının açıklanması ve ne zaman piyasaya çıkacağı konusunun da netlik kazanması beklenen Ford elektrikli SUV araçları hakkında, şu an için çok fazla bir bilgi yok. Sadece markaya yakın kaynaklar tarafından paylaşılan raporlar var.

Ford Elektrikli SUV için Tanıtım Tarihi Açıklandı

Raporlara baktığımız zaman yeni serinin hızlı şarj sunacağını görüyoruz. Bu bilgilere göre 10 dakikalık bir şarj süresi ile aracın 75 km yol alması sağlanacak. Pilin tamamen şarj olması ise 45 dakikayı bulacak.

Hızlı şarj teknolojisi dışında yeni SUV modelinin menzili konusunda da bazı iddialar var. Buna göre aracın iki farklı paketi olacak. İlk paket standart versiyon olarak karşımıza çıkacak ve bu pakette 480 km menzil değeri bulunacak. Fakat üst paket için beklentiler biraz daha farklı. Daha üst pakette tek şarj ile 600 km menzil sunulması söz konusu.

Şarj ve menzil durumunu bir kenara bırakırsak, ilk göze çarpan kısmın aracın tasarımı olması bekleniyor. Efsane haline gelmiş Mustang serisinin SUV modelini yansıtacağı ve bu nedenle tasarım kısmında da Mustang serisinde yer alan kaslı çizgileri koruması beklenen araçların tanıtımı sonrasında soru işaretleri giderilecektir.

Ford elektrikli SUV modelinin tanıtımın hemen ardından satışa çıkması beklenen bir durum değil. Satışlar için muhtemelen 2020 ya da 2021 yılı hedef gösterilecek. Bu noktada kesin bilgi için tanıtımı beklemek gerek.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu