Yazılım

Fat32 Format Nasıl Atılır? Fat32 Formatter Programı

NTFS dosya formatından, Fat32 dosya formatına geçiş yapmamız gereken durumlar söz konusu olabilir. Özellikle NTFS desteklemeyen cihazlarda (Müzik kutusu, Oto Teyp vb.)  bu işlemi sıkılıkla uygularız. Bunun haricinde Fat32’den çok daha gelişmiş olan NTFS dosya formatını kullanmak daha mantıklı olacaktır. Çünkü NTFS daha hızlı ve daha güvenli bir dosya formatıdır.

Fat32 Formatter programının kullanımına geçmeden önce, bellek içerisinde yer alan dosyaları güvenli bir alana yedekleyin. Fat32 format işleminde tüm verileniz silinecektir. Biçimlendirilen bellek tamamen Fat32 formatına geçiş sağlayacaktır.

Fat32 Formatter İle Disk Biçimlendirme:

  • Biçimlendirme yapılacak donanımı bilgisayarınıza bağlayın.
  • Fat32 Formatter programını buradan bilgisayarınıza indirin. Program herhangi bir kurulum gerektirmez, direkt olarak çalıştırabilirsiniz.

Fat32 Formatter Adım 1

  • Fat32Formatter programını çalıştırdıktan sonra yukarıdaki ekran karşınıza çıkacaktır. Bir numarası ile ifade edilen bölümden biçimlendirme yapılacak belleği seçin.

Fat32 Formatter Adım 2

  • Seçim sağladıktan sonra “Not Alloceted” butonuna tıklayın. Burada biçimlendirme yapılacak alanı seçiyorsunuz. Eğer taşınabilir hard disk sürücünüzü biçimlendiriyorsanız ve birden fazla bölümlendirme sağlandıysa, ek olarak istediğiniz bölümü de biçimlendirebilirsiniz.

Fat32 Formatter Adım 3

  • Gerekli seçimden sonra “Quick Format” kısmındaki kutucuğu aktif hale getirin. Bu biçimlendirme işlemini daha hızlı hale getirecektir.

Fat32 Formatter Adım 4

  • Son olarak “Start” butonu ile Fat32 format işlemini sağlayabilirsiniz.

Fat32 Formatter dışında farklı bir program arayışınız varsa flash bellek biçimlendirme programları içeriğimizden yararlanabilirsiniz. En iyi disk biçimlendirme programları bu içeriğimizde yer almaktadır. Bunların dışında merak ettiğiniz konuları yorum alanında bizlere iletebilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu