Sosyal Medya

Facebook’ta Yeni Video Sekmesi

Facebook Video Sekmesi Geliyor! Ayrıntılar haberimizde….. Facebook‘un video üretimi ve Facebook kullanıcılarının video izlemesi konusunda son senelerde büyük gelişmeler gösterdiği ve YouTube’un karşısında çok ciddi bir rakip olduğu herkes tarafından biliniyor. Facebook kullanıcıların istekleri ve arzuları için sürekli değişiklikler yapmaya devam ediyor.

Buda gösteriyor ki kullanıcı odaklı yani kullanıcılarını önemseyen bir oluşumlar. Arada ufak geliştirmeler,düzeltmeler yapılsa da YouTube’a karşı ilk defa ve bu kadar büyük direkt bir harekete hazırlanan Facebook bu atağının da etkisiyle YouTube’dan daha fazla kullanıcıyı kendi tarafına çekmeyi amaçlıyor.

Facebook'ta Yeni Video Sekmesi

Yeni geliştirilen ve desteklenen “Video” sekmesi, Facebook tarafındanCanlı, harika haberlere merhaba” sözleriyle tanıtılan Facebook’un yeni tasarımı olan Newsfeed’de gezinirken izlediğiniz ve beğendiğiniz videolar ışığında size tavsiyelerde bulunacak, arkadaşlarınızın izlediği videolar doğrultusunda tavsiyeler sunacak ve sizin de “sonra izle” seçeneğine aldığınız videoları da kapsayacak bir alan olacak.

Mobil uygulamada şu anda “Messenger” ikonunun olduğu yere geleceği görünen “Video” sekmesi, artık Facebook’un daha çok video odaklı içerik üretimine teşvik edeceğini gösteriyor diyebiliriz.

Video yayınlayan yayıncılar için de sürekli geliştirmeler ve yardımlar yapan Facebook, yayın yapan kullanıcıları için yeni bir ayar geliştirerek videoları üzerinde daha fazla hakimiyet kurmalarını sağlamayı hedefliyor.

Facebook'ta Yeni Video Sekmesi

Şuanda sektörün lideri Youtube’nin video yayıncılığı konusundaki başarısı tartışılmaz. Uzun bir süre de liderliğini koruyacak gibi görünüyor. Burada Youtube karşı Facebook’un en büyük artısı kullanıcı datasını kullanarak daha kişiselleştirilmiş video deneyimi sunabilmesi olacaktır. Kullanıcılara daha iyi alternatifler sunarak onları daha fazla kazanabilir.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu