Anasayfa » Sosyal Medya » Facebook Yedekleme Nasıl Yapılır?

Facebook Yedekleme Nasıl Yapılır?

Facebook’ ta Bilgilerinizi İndirme, yedekleme yapmak istiyorsanız gereken bir kaç adım ile Facebook hesabınız içerisinde bulunan bilgilerinizi bilgisayarınıza yedekleyebilirsiniz. Bu işlemi Facebook hesabınızın sağ üst kısmında bulunan seçenekler içerisindeki Ayarlar sayfasından yapılmaktadır. Aşağıdaki adımlar ile Facebook yedeklerinizi alabilirsiniz.

Facebook Yedekleme Nasıl Yapılır?

Facebook sayfasının sağ üst köşesinde bulunan üçgen simgesine tıklayarak buradan da Ayarlar kısmına geçebilirsiniz. Açılan sayfada Genel hesap ayarlarının altında bulunan ‘Facebook verilerinin kopyasını indir’ yazan seçeneğe tıklayın. Buradan da Arşivimi Başlat seçeneğine tıklayın.

Facebook Yedekleme Nasıl Yapılır?

Bu sayede Facebook adresiniz üzerinde bulunan:

Zaman tüneli bilgileriniz, kişisel paylaştığınız gönderi ve paylaşımlar, facebook mesajlarınız, fotoğraflarınız ve albümleriniz ve Facebook hesabınıza ait pek çok bilgi dahildir.

İndirdiğiniz bilgilerin içerisinde ayrıca, tıkladığınız reklamlar ile birlikte Facebook hesabınıza giriş yaptığınızda ya da Facebook hesabınızdan çıkış yaptığınız zaman kaydedilen IP adresleriniz gibi bilgi içerikleri de dahildir.

Facebook adresiniz üzerinden indirilen içerik profil bilgilerinizi ve sadece sizin gördüğünüz bilgilerde bulunmaktadır. Bilgileriniz içerdiğinden, indirilen içeriği güvenli bir ortamda tutmalısınız. Bu bilgileri her hangi bir gönderme ya da arşivleme işlemlerinde dikkat etmeniz önemli.

Yazar Mehmet Karaman

Yazar Görsel: Mehmet Karaman
Uzun yıllar boyunca bilişim şirketlerinde faaliyet gösterdikten sonra, teknoloji, bilgisayar, webmaster konularında edindiğim bilgi ve birikimlerimi burada sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu platform içerisinde sizlere, önemli bulduğum konularda kaliteli içerikler üretmeye çalışıyorum. Dilerseniz paylaştığım içerikler hakkında yorum yazarak hem görüşlerinizi belirtebilir hem de bana destek olabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.