Multimedya

Facebook Video İndirme Yöntemi

Milyonlarca kullanıcı tarafından bilinen ve sıklıkla kullanılan sosyal paylaşım platformu olan Facebook’ tan istediğiniz videoları ve herhangi bir program ya da eklenti kullanmadan kolayca indirebilirsiniz. Facebook üzerinde izlediğiniz videolara daha sonradan kaybetmeden tekrar erişmek ya da internet bağlantısı olmadan da izleyebilmek ve multimedya ortamlarda kullanabilmek için indirme ihtiyacı duyabilirsiniz.

Facebook Video İndirme

Facebook üzerinde paylaştığınız kendi kişisel videolarınızı ya da başka kullanıcıların paylaştığı videoları isterseniz indirebilirsiniz, istediğiniz zaman bilgisayarınızdan ya da cep telefonunuz üzerinden internet bağlantınız olmadığı zamanlarda dahi izleyebilirsiniz. Facebook üzerinde bulunan videoları herhangi bir program ya da eklenti olmadan indirme imkanınız bulunuyor.

Facebook Video İndirme Yöntemi

Facebook üzerinde bulunan videoyu indirmek için ilk önce Facebook sitesine yüklenmiş olan bir videoyu seçiyorsunuz. Facebook üzerinde paylaşılan bir video Youtube ya da başka video paylaşım siteleri gibi sitelerden alınmış olabiliyor.

Bu işlem için öncelikle indireceğiniz videonun Facebook sosyal paylaşım sitesine yüklü olması gerekiyor. Facebook ana sayfasında ya da pop-up şeklinde açılan videonun isminin altında bulunan video paylaşım tarihine tıklıyorsunuz.

Facebook Video İndirme Yöntemi

Bu şekilde videonun sayfasını açtıktan sonra internet tarayıcınızın adres çubuğunda ‘www’ uzantısının bulunduğu kısma gelip www yerine ‘m’ yazıyorsunuz bu sayede Facebook’ un mobil sürümüne geçiyorsunuz.

Daha sonra mobil görünümde açtığınız videonun üzerinde sağ tıklıyorsunuz. Karşınıza gelen pencerede ‘Video Olarak Kaydet’ seçeneğine tıklıyorsunuz ve Facebook üzerinde bulunan videoyu bu sayede indirmiş oluyorsunuz. Herhangi bir program ya da eklenti kullanmadan çok uğraşmadan video indirme işlemini yapabilirsiniz.

Facebook Video İndirme Yöntemi

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu