Sosyal Medya

Facebook Video İndirme Nasıl Yapılır?

Facebook video indirme özelliği ile kolaylıkla facebook üzerinden video indirme nasıl yapıldığını bu yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağız. Facebook en çok kullanılan sosyal ağlardan biri ve son zamanlarda daha popüler olmasıyla birlikte çok yaygın kullanıcı kitlesine ulaşmıştır. Facebookta bilinmeyen bir  özellikte video indirme özelliğidir.Video paylaşım sitelerinin yanı sıra facebook video yükleme, yayınlama, paylaşma, indirme özelliği ile bir çok kullanıcı video paylaşımını facebook sitesinden gerçekleştiriyor.

Video indirme programların yanı sıra bu işlem hiçbir eklenti, program ihtiyacı duymadan facebook sitesine yüklenen videoları kolay bir kaç işlem ile bilgisayarınıza kolaylıkla indirebilirsiniz. Bu işlem için genelde bir program gereksinimi duyulur fakat facebook video olarak kaydet seçeneği ile video boyutuna bağlı olarak hızlı bir şekilde bilgisayarınıza videoları indirebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gerek husus ise indirilecek olan video dosyası facebook sitesine yüklü olmasıdır eğer farklı bir video paylaşım sitesinde paylaşılan video facebook üzerinden indiremezsiniz bu işlem sadece facebook sitesindeki videolar için geçerlidir. Örnek olarak YouTube üzerinden paylaşılan bir video bu işlem ile indirme işlemi yapılamaz sadece facebook videoları için geçerli bir işlemdir. Bu işleme başlamadan önce facebook hesabınıza giriş yapın ve ardından indirmek istediğiniz video açın.

Facebook Video İndirme

Facebook video indirme işlemi için aşağıdaki görsel anlatım ile yapabilirsiniz. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra indirmek istediğiniz videoyu açın.

Facebook Video İndirme Nasıl Yapılır?

Video sayfasını açtıktan sonra internet tarayıcınız adres çubuğuna gelin ve oradaki www uzantısını m olarak değiştirin.

Facebook Video İndirme Nasıl Yapılır?

İnternet tarayıcınızın adres çubuğu aşağıdaki görselde belirtilen gibi olması gerekiyor. www uzantısı yerine m uzantısı gelmesi lazım. Buradaki amaç bilgisayarınızdaki video sayfasını mobil görünüm sayfası üzerinden açmak.

Facebook Video İndirme Nasıl Yapılır?

Son olarak açtığınız mobil görünümlü video sayfasını üstüne gelip sağ tıklayın ardından video olarak kaydet seçeneği ile video dosyası olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Facebook Video İndirme Nasıl Yapılır?

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu