Sosyal Medya

Facebook Toplu Arkadaş Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzde elinde veya evinde interneti olmayan insan sayısı oldukça az. Hemen hemen herkesin elinin altında telefon, tablet veya bilgisayar bulunabiliyor. Şüphesiz ki bu artışın en büyük sebeplerinden biri de sosyal medya uygulamalarının iletişimi bu denli kolaylaşmasıdır. Eski zamanlarda yer alan mektuplaşmaların yerine gelen sosyal medya uygulamaları dünyanın bir ucundan diğer ucuna canlı görüşme sağlıyor, saniyeler içinde mesajlar iletiliyor, insanlar birbirine görseller, videolar gönderebiliyorlar. İlkokul arkadaşlarınızı dahi bulabileceğiniz bu uygulamaların başında tartışmasız Facebook geliyor.

Özellikle son güncellemeler ile tekrardan zirveye oturmaya başlayan Facebook platformunda bazen can sıkıcı noktalar olabiliyor. Uzun yıllardır süregelen toplu arkadaş silme işlemini daha getirmeyen Facebook’un ileriki güncellemelerde bu özelliği kullanıcılarına sunacağı düşünülüyor. Bu özelliğin şu an Facebook’ta olmaması bu işlemi yapamayacağınız anlamına gelmiyor. Eğer arkadaş listeniz kabardıysa ve Facebook toplu arkadaş silme işlemi nasıl yapılır sorusuna cevap arıyorsanız okumaya devam edin.

Facebook Toplu Arkadaş Silme

Normalde Facebook üzerinden arkadaş silmek için hızlıca arkadaş listesinden silinecek kişi seçilip, çıkan seçeneklerden Arkadaşı çıkar seçeneğine tıklanır. Fakat silinecek arkadaş sayınız çok fazla ise bu yöntem oldukça karışık gelecek, uzun ve zahmetli olacaktır. Bu sebepten dolayı günümüzde Facebook toplu arkadaş silme yöntemleri geliştirilmiştir. Bu yöntemler silmek istediğiniz kişileri tek seferde arkadaş listenizden çıkarmanıza yarıyor, karmaşıklığı önlüyor ve işinizi kolaylaştırıyor. Size lazım olan tek şey; uzantı eklemeyi destekleyen bir internet tarayıcısı. Bizim önerdiğimiz tarayıcılar; Firefox ve Google Chrome. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise bir seferde en fazla 50 tane arkadaşınızı silmektir. Eğer bir anda toplu arkadaş silme işlemini gerçekleştirirseniz, Facebook bunu engelleyecek ve hesabınıza yaptırım uygulayacaktır.

Google Chrome Facebook Toplu Arkadaş Silme İşlemi

Facebook Toplu Arkadaş Silme

Öncelikle Google Chrome tarayıcısının uygulama marketi olan Chrome web mağazasına girin, Sol taraftaki arama çubuğuna aşağıda belirttiğimiz uygulamalardan birini yazın;

  • Mass Friends Deleter: Bu uygulama ile ister belirli bir liste oluşturup toplu arkadaş silebilir, isterseniz de tüm arkadaş listenizi komple silebilirsiniz. Uygulamadaki diğer özellikte arkadaş olduğunuz fakat Facebook’u aktif olarak kullanmayan kullanıcıları listelemek ve silmek.
  • All Friends Remover for Facebook: Bu uzantı basit kullanımı ile dikkat çekmektedir. Sadece iki tık ile arkadaş listenizi tamamen silmeye yarayan bu uygulama oldukça kullanışlıdır.
  • FFF.Blue: Facebook pazarlama araçları olarak geçen bu uzantı ile sayısız özellikten faydalanabilirsiniz. Doğru Facebook kullanımını gösteren tüyolar, hesabınızı koruma altına alan güvenlik duvarı gibi özellikleri içerisinde barındıran FFF.Blue ile aktif olmayan Facebook arkadaşlarınızı listeleyebilir ve toplu silme işlemi yapabilirsiniz.
  • Remove Friends on Facebook: Facebook arkadaş listenizi yönetmeye yarayan bu uygulama ile toplu arkadaş silme işleminin yanında, aktif olmayan arkadaşlarınızı görüntüleyebilir, gönderilerinizin aktifliğini inceleyebilirsiniz. Ayrıca toplu arkadaş silme yaparken arkadaş silme süresini ve hızını kendiniz manuel olarak ayarlayabilirsiniz.

İstediğiniz uygulamayı web mağazası üzerinden indirdikten sonra sağ üstte yer alan yapboz işaretine tıklayın ve uzantının nasıl çalışacağını inceleyin. Her uygulamanın çalışma şekli ve prensibi birbirlerinden farklı olacağından bu yazımızda net bir şey söyleyemiyoruz.

Mozilla Firefox Facebook Toplu Arkadaş Silme İşlemi

Facebook Toplu Arkadaş Silme

Tarayıcınızın arama çubuğuna Mozilla tarayıcısının eklenti marketi olan Mozilla web mağazasına girin, sağ üst taraftaki arama çubuğuna şu uzantılardan birini yazın;

  • Facebook Friendslist Remover: Bu uygulama ile Facebook toplu arkadaş silme işlemini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
  • Greasemonkey: Bu uzantı yardımıyla birçok web sitesinde çeşitli düzenlemeler yapabilirsiniz. Kendine özel komut kütüphanesi de bulunan bu eklenti sayesinde toplu arkadaş silmenin dışında farklı amaçlar içinde kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda Facebook toplu arkadaş silme işlemi nasıl yapılır sorusuna cevap aradık ve çeşitli uzantılar yükledik. Unutmayın ki silme işlemi başlatıldığı an geri dönüşü olmaz. Bir anda toplu bir silme işlemi yaparsanız Facebook hesabınız engellenebilir, kısıtlanabilir. Help724.com olarak sorumluluk almayacağımızı beyan ederiz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu