Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Şifremi Unuttum – Facebook Şifre Sıfırlama

Facebook Şifremi Unuttum – Facebook Şifre Sıfırlama

Facebook Şifremi Unuttum - Facebook Şifre Sıfırlama

Sosyal medya deyince aklımıza gelen ilk sitelerden birisi olan Facebook’u hemen herkes kullanmaktadır. E-posta ve şifre girerek erişilen Facebook hesapları kişiye özeldir. Bundan dolayı da özellikle Facebook şifresinin üçüncü kişilerle paylaşılmaması gerekmektedir. Facebook hesabı olan kişiler bazen şifrelerini unutur. Facebook şifremi unuttum ne yapabilirim diye soran birçok kişi bulunmaktadır. Bu şifrelerin unutulması durumunda yapılacak bazı işlemler bulunmaktadır.

Bu işlemler sayesinde şifrelerin tekrar alınması mümkün olmaktadır. Öncelikle bilinmesi gereken bazı hususlar vardır. Bilindiği gibi Facebook’a üye olurken sistem sizden bir takım bilgiler istemektedir. Bu istenilen bilgiler arasında telefon numaranız ve e-posta adresiniz bulunmaktadır. Bunları doğru bir şekilde vermeniz son derece önemlidir. Yanlış olarak verirseniz ya da aldığınız e-posta hesabını unutursanız işiniz zorlaşacaktır. Çünkü şifre kurtarma işlemleri yapılırken bunlar kullanılmaktadır.

E-Posta ile Facebook Şifre Sıfırlama İşlemi

Facebook şifremi unuttum ne yapabilirim diye düşünüyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. İzlenmesi gereken adımlar şunlardır:

Facebook Şifremi Unuttum - Facebook Şifre Sıfırlama

Facebook sayfasına girdikten sonra şifre girme bölümünün altında küçük harflerle “Hesabını mı unuttun?” yazısı vardır. Buraya tıklamanız gerekmektedir. Bu bölüme geçiş yaptığınızda sistem tarafından sizden cep telefonu numaranız ya da e-posta adresiniz istenecektir.

Facebook Şifremi Unuttum - Facebook Şifre Sıfırlama

E-postanızı buraya yazdığınız zaman profil resminizle birlikte Facebook hesap isminiz gözükecektir. Eğer doğru ise “Devam” butonuna tıklayın. Devam butonunun ardından e-posta adresinize bir kod gönderilmektedir. Bu kod sayesinde şifrenizi tekrardan oluşturmanıza imkan tanınmaktadır.

E-posta adresinize erişiminiz yok ise öncelikle bu sorunu çözmeniz gerekmektedir. Çünkü söz konusu kod buraya gönderilmektedir. Facebook daha önceki dönemlerde kişileri maillerine tekrardan nasıl erişeceği konusunda da yardımda bulunuyordu fakat son dönemde böyle bir destek vermemektedir.

Cep Telefonu Numarası Üzerinden Facebook Şifre Sıfırlama İşlemi

Yukarıdaki işlemlerde şifrenin yeniden alınması için e-posta adresi kullanılmaktadır. Eğer cep telefonu numaranızı kullanırsanız Facebook şifre sıfırlama işlemi sayesinde yeniden bir şifre oluşturmanız mümkün olacaktır. Bunu sağlamak için aşağıda yazan adımları takip etmeniz gerekmektedir. Fakat burada bilinmesi gereken en önemli husus, bu yöntemi kullanmak için Facebook hesabı alırken telefon numaranızı vermeniz gerektiğidir. Telefon numaranız sisteme kayıtlı değil ise bu işlemi yapamazsınız.

Facebook Şifremi Unuttum - Facebook Şifre Sıfırlama

 • Facebook sayfasına girdikten sonra şifre girme bölümünün altında küçük harflerle “Hesabını mı unuttun?” yazısı vardır. Buraya tıklamanız gerekmektedir. Bu bölüme geçiş yaptığınızda cep telefonu numaranızı girmeniz gerekmektedir.
 • Cep telefonu numaranızın bağlı olduğu Facebook hesabına ait profil resmi görünecektir. Resmin bu olması durumunda “Devam” seçeneğine tıklamalısınız.
 • Bu aşamadan sonra ise cep telefonunuza bir kod gelecektir. Bu kodu açılan sayfada yerine yazdığınız takdirde yeni şifre oluşturmanız için sistem tarafından size izin verilecektir.
 • Böylece Facebook şifrenizi sıfırlayarak yeniden oluşturacaksınız ve yeni oluşturulan şifre ile Facebook hesabınıza rahatlıkla erişim sağlayacaksınız.

Facebook şifre sıfırlama işlemi genel olarak bu şekilde yapılmaktadır. Yukarıda belirtilen adımları izlemeniz durumunda çok rahat bir şekilde yeni şifre almanız mümkün olacaktır. Fakat buradaki en önemli hususlardan bir tanesi üye olurken doğru bilgi verilmesidir ki bunların yanlış ya da hatırlanamıyor olması durumunda Facebook hesabınızı tekrardan almanız mümkün olmayacaktır.

Yani bu tür bir hesabınız var ve şifreyi de unutmuş iseniz artık o hesaba erişim sağlamayacaksınız. Bu da üyelik esnasında ne kadar dikkatli olunması gerektiği hususunu hatırlatmaktadır. Böyle bir durumda kalmışsanız yapacağınız tek şey yeni bir Facebook hesabı açmak olmalıdır. Facebook sayfasına giriş yaparak yeni üyeliğinizi birkaç adımda alabilirsiniz.

13 YORUM

 1. Eski tel numaramla faceyi açmıştım e-posta ve şifremi unuttum bu facenin kapanması için ne yapabilirim yada hesaba nasıl tekrar giriş yapabilirim?

 2. Eski telefon numaram üzerine açmıştım facebooku. Yanlışlıkla çıkış yaptım şifremi bilmiyorum giriş yapamıyorum yardım edin.

  • Merhaba, Facebook Hesabınıza Kayıtlı Mail Adresi Bulunuyorsa, Şifre Sıfırlama İşlemini Mail Hesabınız Üzerinden Gerçekleştirebilirsiniz.

 3. Face hesabım çalındı çalındıktan sonra şifrem ve telefon numarası değiştirilmiş e-posta üzerinden ulaşmaya çalışıyorum ama e-posta şifremi hatırlamıyorum şifre hatırlıyorsanız yazın diyor yazıyorum ama kabul etmiyor e-posta hesabımın telefon numarası da değişti buna nasıl bi çözüm bulabilirim yada face destek var mı bildiğiniz.

 4. Slm kardeşim ben facebook şifremi unuttum yalnız içindeki bilgilerim yani e-posta adresim ve cep telefon numaram eski bunlara erişimim yok işin aksi tarafı şifrelerinide unutmuşum ve 2 haftadır hesabıma giremiyorum lütfen bana yardım edebilir misin. Resmim çıkıyor ama birşey yapamıyorum.

  • Merhaba, Size Tavsiyemiz E-posta Adresinize Erişim Sağlamanız. Web Sitemiz Üzerinden Yapacağınız Kısa Bir Arama İle Erişim Sorunu Yaşadığınız E-posta Adresi İçin Çözüm İçeriklerine Ulaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin