Sosyal Medya

Facebook Sayfanıza Kapak Videosu Nasıl Eklenir?

Facebook son zamanlarda yaptığı güncellemelerle birlikte birçok kullanıcıya yeni özellikleri kullanma imkanı sunuyor. Bu güncellemeler genellikle sayfaların kişiselleştirilmesine odaklı olup sayfanızı ziyaret eden diğer kullanıcılara mükemmel bir görsellik sunmanıza yardımcı oluyor. Facebook’un yıllardır kullanıcılara sunmuş olduğu klasik tasarımı tamamıyla terk edip yeni tasarıma geçmesiyle birlikte birçok kullanıcı için platform daha kullanışlı bir hale geldi. Herhangi bir ziyaretçiye mükemmel bir kapak fotoğrafı sunmak istiyorsanız resimli yada videolu seçeneklerden dilediğinizi değerlendirebilirsiniz. Bu yayınımızda sizlere sayfanıza belirli bir süre boyunca oynatılan videolu kapak fotoğrafı ekleme işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiği ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Facebook Kapak Fotoğrafında Video Oynatma

Facebook sayfanıza görsellik katmak ve sayfa hakkında videolu tanıtımlar yapmak amacıyla ziyaretçilerinize kapak fotoğrafınızda videolu tasarımlar sunabilirsiniz.

  • Facebook ana sayfasının sağ tarafında bulunan “Sayfaların” başlığı altında kullanmış olduğunuz sayfaya girin.
  • Sayfanıza girdikten sonra en üstte yer alan kapak fotoğrafının sağ alt köşesinde bulunan “Düzenle” butonuna tıklayın.
  • Açılan sekmeden “Videolarından Seç” seçeneğine tıklayın.

Facebook Sayfanıza Kapak Videosu Nasıl Eklenir?

  • Sayfanızda paylaştığınız herhangi bir videonun kapak fotoğrafı olarak kullanılmaya uygun olması durumunda karşınıza seçenekler çıkacaktır.
  • Buradan videoyu seçip “İlerle” butonuna tıklayın.
  • Bu aşamada videonuzun nasıl görüneceğini belirlemeniz gerekiyor. Konumlandırma işlemini tamamladıktan sonra tekrardan “İleri” butonuna tıklayın.
  • Kapak videosunu kullanmak için “Değişiklikleri Kaydet” seçimini yapın ve işlemleri tamamlayın.

Facebook tarafından belirlenen kurallar gereğince sayfa kapağı bölümünde kullanacağınız videonun daha öncesinde sayfada paylaşılmış olması gerekiyor. Bu koşulu yerine getirdiğiniz durumda yukarıdaki adımları uygulayarak sayfanıza gelen ziyaretçileri kapak videosu ile karşılayabilirsiniz.

Facebook Sayfa Kapağı Video Boyutları

Facebook sayfanızın kapağında kullanacağınız videonun belirli kriterleri karşılıyor olması gerekiyor. Her kriteri yerine getiren videolar ziyaretçilerinize mükemmel bir deneyim yaşatacaktır.

Boyut ve Uzunluk

Video en az 820 x 312 piksel, en fazla ise 820 x 462 piksel olmalıdır. Tabii ki sadece çözünürlük kriterini yerine getirmek yetmiyor, videonun süresi de en az 20 saniye en fazla 90 saniye olmalıdır.

Facebook sayfa kapak videolarında boyutlara ve video süresine dikkat ettiği gibi eklenen videoların telif haklarını ihlal eden içeriklerden oluşmamasına da önem veriyor. Bu sebeple videolarınızın özgün olmasına dikkat etmelisiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu