Sosyal Medya

Facebook Sayfa Birleştirme Nasıl Yapılır?

Facebook’da iki sayfanın yöneticiliğini üstlenmiş olabilirsiniz ve bu durumda işleriniz daha zor bir hal almaktadır. Eğer Facebook’da iki sayfanın yöneticiliğini yapıyor ve müşterilerinize bu şekilde ulaşıyorsanız artık bu durumdan sizi kurtaracak bir çözüm önerimiz var; Facebook sayfalarını birleştirmek! Bu şekilde yapacağınız bir çalışma sonucunda sosyal medya adresinizi tek elden yürütebilecek ve müşterilerinize daha kolay ulaşabileceksiniz.

Sayfa Birleştirme Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler : Beğenisi az olan sayfanız silinip, beğenisi çok olan sayfaya aktarılır. Sayfa birleştirmeden sonra bütün içerikleriniz silinecektir ve bu nedenle tüm içeriklerinizin yedeklerini alın. Facebook’da sayfa birleştirme işlemi yaptığınızda size onay verilmesi için bekletileceksiniz. Eğer onay verilme oranını arttırmak istiyorsanız size bir öneride bulunalım. İki sayfanında bilgilerini ve adreslerini aynı yapın. Bu sizin onay almanızı arttıracak bir faktördür.

Facebook Sayfa Birleştirme Nasıl Yapılır ?

 1. Facebook’u sayfanızın adıyla değil, kendi adınızla kullandığınıza emin olun.
 2. Sayfanıza girin ve “Sayfayı Düzenle veya Ayarlar” sekmesine tıklayın.
 3. Burada en alt kısımda “Merge Pages veya Sayfaları Birleştir” adında bir seçenek göreceksiniz. Bunun hemen yanındaki “Edit” butonuna tıklayın.
 4. Son olarak “Mükerrer Sayfaları birleştir” butonuna tıklayın. Böylece talebiniz alınmış olacaktır. Artık onay bekleme safhasına geçtiniz bile!

Yalnız dikkat etmeniz gereken bir husus daha var. Facebook sayfalarınız birleştirdiğiniz anda tekrar ayırma gibi bir şansınız yok. O nedenle kararınızı iyi vermenizde fayda var ve sakın yedekleme almayı unutmayın!

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

2 Yorum

 1. 1 sayfa birlestiriyorum ikincide “Sayfalar birleştirilirken bir hata oluştu. Bunun nedeni çok fazla sayıda Sayfayı birleştirmeye çalışman olabili” yaziyor. Amma 1 defa birlestirdim yani limit 5. 4 sansim daha olmali degilmi? Ne yapmaliyim

  1. Öncelikle merhaba. Facebook sayfa birleştirme işlemi için bir limit söz konusu mu tam olarak bilmiyorum fakat daha öncelerde yaptığınız başvuruların işlemi bitmeden yeni bir sayfa birleştirme başvurusunda bulunduysanız bundan dolayı belki hata alıyor olabilirsiniz. Facebook Yardım Merkezindeki bilgide sadece bu bilgi verilmiş sanırım bu işlem için bir limit söz konusu değil.

   Facebook Yardım Merkezi

   Sayfalarınızı birleştiremiyorsanız, bu durum Sayfalarınızın birleştirmeye uygun olmadığı anlamına gelir. Sayfalarınızı birleştirmeyi talep etme seçeneğini görüyorsanız, talebiniz Facebook tarafından değerlendirilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu