Sosyal Medya

Facebook Onay Kodu Gelmiyor Sorunu ve Çözümü

Facebook onay kodu sistemi, Facebook hesabının size ait olduğunu doğrulamak için kullanılan bir kod sistemidir. Telefonunuza ya da mail adresinize gönderilen onay kodu ile hesabınızı doğrular ve güvenli bir şekilde giriş gerçekleştirirsiniz. Fakat bazı durumlarda Facebook onay kodu gelmiyor sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda hesabınızı doğrulayamaz ya da giriş yapamazsınız. Eğer onay kodu alamıyorsanız, Facebook’un bunun için oluşturmuş olduğu yardım formlarını kullanmak gerekiyor. Biz de Facebook’un sunmuş olduğu bu yardım formlarını nasıl dolduracağınızı tek tek anlatacağız ve sorunun çözülmesinde sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Üç form üzerinden ilerleyeceğimizi belirtelim. Facebook onay kodu gelmiyor hatası ile karşı karşıyaysanız, bu üç formu da doldurmanız ve Facebook’a göndermeniz gerekiyor.

‘’Giriş Sorununu Bildirin’’ Formu

Eğer giriş sırasında onay kodunu alamıyorsanız, öncelikle giriş sorunu formunu doldurup göndermeniz gerekecek.

“Facebook Onay Kodu Gelmiyor” Sorunu ve Çözümü

İlk olarak https://www.facebook.com/help/contact/357439354283890 adresine gidin ve formu görüntüleyin. Buradan iletişim e-posta adresi yazan kısmına e-posta adresinizi yazın.

“Facebook Onay Kodu Gelmiyor” Sorunu ve Çözümü

“Sorunun Açıklaması” kısmına ise onay kodunu alamadığınız konusunda kısa bir bilgi yazın. Alt kısımda ekran görüntüsü alanı olduğunu göreceksiniz. Bu kısım isteğe bağlı olarak ekleniyor. Onay kodunun gelmediğine dair bir ekran görüntüsü alamayacağınız için herhangi bir şey eklemenize gerek yok. Bilgileri doldurduktan sonra “Gönder” butonuna tıklayın.

Bu form ilk işleminiz olacak. Sadece bu formu doldurmak yeterli gelmeyecektir. İki form daha doldurmanız gerekecek.

‘’Hesabınızı Doğrulamak İle İlgili Sorunu Bildirin’’ Formu

İkinci olarak doldurmanız gereken form, hesap doğrulama ile ilgili sorun bildirme formu olacaktır. https://www.facebook.com/help/contact/283958118330524 bu adres üzerinden doğrulama sorun formuna girin.

“Facebook Onay Kodu Gelmiyor” Sorunu ve Çözümü

İlk aşamada e-posta adresini yazın.

“Facebook Onay Kodu Gelmiyor” Sorunu ve Çözümü

İkinci kısımda ise cep telefonu operatörünüzün adını yazmanız gerekecek. Örnek vermek gerekirse eğer Türk Telekom hattı kullanıyorsanız bu kısmı “Türk Telekom” olarak doldurun.

Üçüncü bölümde doğru ve tam bir şekilde telefon numaranızı girin. Bir sonraki alanda ülke kısmını doldurmanız gerekecek. Buraya da “Türkiye” yazıyoruz.

“Facebook Onay Kodu Gelmiyor” Sorunu ve Çözümü

Hata mesajı bölümünde, yaşadığınız sorun için seçim yapmanız gerekiyor. Eğer doğrulama kodu geliyor ancak kod girdiğiniz zaman bir hata mesajı alıyorsanız, “Bu telefon kısa süre önce başka bir hesabı doğrulamakta kullanıldı” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Fakat biz Facebook onay kodu gelmiyor sorunu üzerine başvuru yaptığımız için “Diğer” seçeneğini seçiyoruz ve “İlave Bilgiler” kısmına da onay kodunun gelmediği konusunda detayları yazıyoruz. Tüm bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra “Gönder” butonuna basarak, formun gönderilmesini sağlayın.

Bitmedi. Şimdi direkt olarak mobil kısa mesajlar üzerinden onay kodu alamadığınızı belirten bir form daha göndereceğiz.

‘’Facebook Mobil Kısa Mesajlar İle İlgili Sorunu Bildirin’’ Formu

https://www.facebook.com/help/contact/352512044767949 adresi üzerinden forma giriş gerçekleştirin.

“Facebook Onay Kodu Gelmiyor” Sorunu ve Çözümü

Sorun başlığı altında birkaç farklı seçenek sunulduğunu göreceksiniz. Buradan “Kısa Mesajlar Alma” kutusunu işaretliyoruz.

“Facebook Onay Kodu Gelmiyor” Sorunu ve Çözümü

Alt kısımdaki alana cep telefonu operatörünüzün hangisi olduğunu yazıyorsunuz. Yine örnek vermek gerekirse, kullandığınız hat Turkcell ise bu alana Turkcell yazın.

Bir sonraki alanda doğru ve tam bir şekilde cep telefonu numaranızı girin. İletişim e-posta adresinize de kullandığınız posta adresinizin girişini gerçekleştirin.

Ülke kısmını “Türkiye” olarak doldurun ve alt kısımda yer alan “Konunun Açıklaması” bölümüne de onay kodunun gelmediğini belirten bir mesaj yazın ve “Gönder” butonuna tıklayın.

Bu 3 formu doldurup göndermeniz Facebook onay kodu gelmiyor sorununuzu bildirmeniz anlamına geliyor. 1 hafta içerisinde Facebook size dönüş sağlayacaktır. Yapmanız gereken işlemler için bilgilendirme mesajları alırsınız.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

17 Yorum

 1. 13-14 Yıllık profilime giremiyorum. Profile giriş yaptığım mail adresini değiştirmişler. Facebook’a giriş yaptığım mail adresime girmeye çalışınca bu uyarıyı veriyor. ”Microsoft hesabınızı yeniden girmeyi deneyin. Bu hesabı tanımıyoruz.”
  dolayısıyla da facebooka giriş yapamıyorum. Ne yapmam lazım?

 2. Facebook hesabımın şifresini hatırlamıyorum şifremi unuttuma basarak şifre yenileme kodu bekliyorum 8 haneli kod gönderdik yazıyor ama kod gelmiyor nasıl çözebilirim

 3. İki faktörlü koruma yapmıştım telefon numaramı da kullanmıyorum kod telefona gidiyor başka bi çözüm yok mu?

  1. Merhaba, iki faktörlü kimlik doğrulaması açık olduğu sürece hesabınıza erişim sağlama şansınız maalesef bulunmuyor. Fakat yine de çözüm olması açısından yukarıdaki formu doldurabilirsiniz.

 4. Merhabalar şifremi unuttum ve telefon numaram eski kod ona gidiyor mail adresime de kod gelmiyor fazla kod aldın diyor napmam gerekiyor kaç gün beklemeliyim

  1. Merhaba, çok fazla kod talep ettiğiniz için sistem sizi spam olarak algılamış olabilir. Bu durum bizimde başımıza gelmektedir. Çözüm için 24 saat beklemeniz en doğrusu olacaktır. Ayrıca IP değişikliği yaparak tekrar kod göndermenizi tavsiye ederim.

 5. Hesabı onay kodu gelmedigi için hesaba giremiyorum lütfen bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim bunun için yardım formu vs kimlik vs yaptım bana bana geri dönüş yapılmadı

  1. Merhaba, yukarıdaki formları doldurduktan sonra mail adresinizi kontrol etmenizi öneririz. Bu konuyla ilgili Facebook ekibi dönüş sağlayacaktır.

 6. merhaba iyi çalışmalar dilerim mehmet bey facebook hesabım çalındı e postama gelmiş olan hesabını güvene alın linkine tıkladığımda geçersiz bağlantı veya süresi dolmuş hatası veriyor eski şifremle giriş yapmaya çalıştığımda hesaba erişime izin vermiyor facebook yardımcı olmanızı rica ediyorum

  1. Merhaba, gönderilen maildeki link geçerlilik süresini yitirmiştir tekrardan link talep etmeniz gerekmektedir.

 7. Merhaba Mehmet bey iyi çalışmalar. Facebook hesabım bir başkasının eline geçti hesabıma ait e posta ve telefon bilgilerim değiştirilmiş ne yaptıysam Facebook destek ekibiyle iletişime geçemedim lütfen yardımcı olunuz?

 8. Merhabalar öncelikle teşekkürler 3 aydır uğraşıyorum bu saçmalıkla. Mesajlarıma ulaşmam lazım şifremi filan her şeyi bildiğim halde kod saçmalığı yüzünden giremiyorum umarım çözer bu yöntemler. Ben söylediğiniz gibi yapıyorum fakat gönder butonuna dokunduğumda mesajın gidip gitmediğiyle ilgili bi bilgi vermiyor ve yardım merkezi ana sayfasına atıyor. Normal midir yoksa pc’den de denemek gerekir mi acaba?

  1. Merhaba, normaldir. Herhangi bir sorun yok isteğiniz Facebook ekibine iletilmiştir.

 9. Merhaba mehmet bey. Belçikaya yerleştim ve buradayken de facebookta yeni aldığım numaramı eskisiyle değiştirdim sonra bir sebepten facebooktan çıkmam gerekti ve tekrar giriş yapmak istediğimde telefonuma giriş onay kodu gelmediğini fark ettim. Yukarıdaki adımlarda formları Türkçe olarak doldurdum ama tabi operatörüm ve de numaram yabancı. Bu sorun olur mu. Yani formları Türkçe doldurmam sorun olur mu. Kimliğimi göndererekte denedim ama hata veriyor form gitmiyor. Sahte hesap açayım telefon numaramı oraya kaydedeyim ve de asıl girmek istediğim hesabımdan numaram silinsin dedim oda olmadı (o şekilde bir yazı okumuştum). Hesabımı bir türlü açamıyorum.

  1. Merhaba, yukarıda belirtilen işlemleri uyguladınız mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu