Ana Sayfa Sosyal Medya “Facebook Onay Kodu Gelmiyor” Sorunu ve Çözümü

“Facebook Onay Kodu Gelmiyor” Sorunu ve Çözümü

“Facebook Onay Kodu Gelmiyor” Sorunu ve Çözümü

Facebook onay kodu sistemi, Facebook hesabının size ait olduğunu doğrulamak için kullanılan bir kod sistemidir. Telefonunuza ya da mail adresinize gönderilen onay kodu ile hesabınızı doğrular ve güvenli bir şekilde giriş gerçekleştirirsiniz. Fakat bazı durumlarda Facebook onay kodu gelmiyor sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda hesabınızı doğrulayamaz ya da giriş yapamazsınız. Eğer onay kodu alamıyorsanız, Facebook’un bunun için oluşturmuş olduğu yardım formlarını kullanmak gerekiyor. Biz de Facebook’un sunmuş olduğu bu yardım formlarını nasıl dolduracağınızı tek tek anlatacağız ve sorunun çözülmesinde sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Üç form üzerinden ilerleyeceğimizi belirtelim. Facebook onay kodu gelmiyor hatası ile karşı karşıyaysanız, bu üç formu da doldurmanız ve Facebook’a göndermeniz gerekiyor.

‘’Giriş Sorununu Bildirin’’ Formu

Eğer giriş sırasında onay kodunu alamıyorsanız, öncelikle giriş sorunu formunu doldurup göndermeniz gerekecek.

“Facebook Onay Kodu Gelmiyor” Sorunu ve Çözümü

İlk olarak https://www.facebook.com/help/contact/357439354283890 adresine gidin ve formu görüntüleyin. Buradan iletişim e-posta adresi yazan kısmına e-posta adresinizi yazın.

“Facebook Onay Kodu Gelmiyor” Sorunu ve Çözümü

“Sorunun Açıklaması” kısmına ise onay kodunu alamadığınız konusunda kısa bir bilgi yazın. Alt kısımda ekran görüntüsü alanı olduğunu göreceksiniz. Bu kısım isteğe bağlı olarak ekleniyor. Onay kodunun gelmediğine dair bir ekran görüntüsü alamayacağınız için herhangi bir şey eklemenize gerek yok. Bilgileri doldurduktan sonra “Gönder” butonuna tıklayın.

Bu form ilk işleminiz olacak. Sadece bu formu doldurmak yeterli gelmeyecektir. İki form daha doldurmanız gerekecek.

‘’Hesabınızı Doğrulamak İle İlgili Sorunu Bildirin’’ Formu

İkinci olarak doldurmanız gereken form, hesap doğrulama ile ilgili sorun bildirme formu olacaktır. https://www.facebook.com/help/contact/283958118330524 bu adres üzerinden doğrulama sorun formuna girin.

“Facebook Onay Kodu Gelmiyor” Sorunu ve Çözümü

İlk aşamada e-posta adresini yazın.

“Facebook Onay Kodu Gelmiyor” Sorunu ve Çözümü

İkinci kısımda ise cep telefonu operatörünüzün adını yazmanız gerekecek. Örnek vermek gerekirse eğer Türk Telekom hattı kullanıyorsanız bu kısmı “Türk Telekom” olarak doldurun.

Üçüncü bölümde doğru ve tam bir şekilde telefon numaranızı girin. Bir sonraki alanda ülke kısmını doldurmanız gerekecek. Buraya da “Türkiye” yazıyoruz.

“Facebook Onay Kodu Gelmiyor” Sorunu ve Çözümü

Hata mesajı bölümünde, yaşadığınız sorun için seçim yapmanız gerekiyor. Eğer doğrulama kodu geliyor ancak kod girdiğiniz zaman bir hata mesajı alıyorsanız, “Bu telefon kısa süre önce başka bir hesabı doğrulamakta kullanıldı” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Fakat biz Facebook onay kodu gelmiyor sorunu üzerine başvuru yaptığımız için “Diğer” seçeneğini seçiyoruz ve “İlave Bilgiler” kısmına da onay kodunun gelmediği konusunda detayları yazıyoruz. Tüm bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra “Gönder” butonuna basarak, formun gönderilmesini sağlayın.

Bitmedi. Şimdi direkt olarak mobil kısa mesajlar üzerinden onay kodu alamadığınızı belirten bir form daha göndereceğiz.

‘’Facebook Mobil Kısa Mesajlar İle İlgili Sorunu Bildirin’’ Formu

https://www.facebook.com/help/contact/352512044767949 adresi üzerinden forma giriş gerçekleştirin.

“Facebook Onay Kodu Gelmiyor” Sorunu ve Çözümü

Sorun başlığı altında birkaç farklı seçenek sunulduğunu göreceksiniz. Buradan “Kısa Mesajlar Alma” kutusunu işaretliyoruz.

“Facebook Onay Kodu Gelmiyor” Sorunu ve Çözümü

Alt kısımdaki alana cep telefonu operatörünüzün hangisi olduğunu yazıyorsunuz. Yine örnek vermek gerekirse, kullandığınız hat Turkcell ise bu alana Turkcell yazın.

Bir sonraki alanda doğru ve tam bir şekilde cep telefonu numaranızı girin. İletişim e-posta adresinize de kullandığınız posta adresinizin girişini gerçekleştirin.

Ülke kısmını “Türkiye” olarak doldurun ve alt kısımda yer alan “Konunun Açıklaması” bölümüne de onay kodunun gelmediğini belirten bir mesaj yazın ve “Gönder” butonuna tıklayın.

Bu 3 formu doldurup göndermeniz Facebook onay kodu gelmiyor sorununuzu bildirmeniz anlamına geliyor. 1 hafta içerisinde Facebook size dönüş sağlayacaktır. Yapmanız gereken işlemler için bilgilendirme mesajları alırsınız.

Uzun yıllar boyunca bilişim şirketlerinde faaliyet gösterdikten sonra, teknoloji, bilgisayar, webmaster konularında edindiğim bilgi ve birikimlerimi burada sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu platform içerisinde sizlere, önemli bulduğum konularda kaliteli içerikler üretmeye çalışıyorum. Dilerseniz paylaştığım içerikler hakkında yorum yazarak hem görüşlerinizi belirtebilir hem de bana destek olabilirsiniz.

2 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin