Sosyal Medya

Facebook Messenger’da Mesaj İsteklerini Görüntüleme

Facebook, arkadaşınız olmayan kullanıcıların size yolladığı mesajları mesaj istekleri bölümünde listelemektedir. Dolayısıyla bu mesaj isteklerini Facebook Messenger’da arkadaşlarınızla olan sohbetlerinizin bulunduğu yerde göremezsiniz. Bu yüzden bu makalemizde sizlere hem bilgisayarda hem de mobil cihazlarda Facebook Messenger’da mesaj isteklerini görüntüleme işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağız.

1. Bilgisayarda Mesaj İsteklerini Görüntüleme

Bilgisayar üzerinden Facebook Messenger’daki mesaj isteklerinizi yalnızca birkaç tıkla görüntüleyebilirsiniz. Elbette ilk olarak yapmanız gereken hesabınıza giriş yapmak. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra:

  • Ana sayfada yer alan Messenger simgesine tıkladıktan sonra yapmanız gereken tek şey karşınıza çıkan “Mesaj İstekleri” bölümüne girmek. Böylece arkadaş listenizde ekli olmayan kullanıcıların size gönderdiği mesajları görüntüleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra Facebook bazen mesaj isteklerini filtreleyebilmektedir. “Filtrelenen Mesajları Gör” seçeneğine tıklayarak bu mesajları da görüntüleyebilirsiniz.

Facebook Messenger’da Mesaj İsteklerini Görüntüleme

2. Mobil Cihazlarda Mesaj İsteklerini Görüntüleme

Mobil cihazlarda Facebook Messenger’daki mesaj isteklerini görüntüleme bilgisayara göre biraz daha karmaşık. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için mobil cihazınıza Facebook Messenger uygulamasının yüklü olması gerekiyor. Uygulamayı yükledikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek mesaj isteklerini görüntüleyebilirsiniz:

Facebook Messenger’da Mesaj İsteklerini Görüntüleme

  • İlk olarak ekranda yer alan “Facebook Messenger” simgesine dokunarak uygulamayı açın.
  • Böylece sohbetler bölümü açılacaktır. Bu bölümde ekranın alt kısmında yer alan simgelerden ortadakine (iki insan simgesine) dokunun.

Facebook Messenger’da Mesaj İsteklerini Görüntüleme

  • Karşınıza çıkan “Kişiler” bölümünde ekranın sağ üst köşesindeki simgeye (insan ve artı simgesi) dokunarak açılan pencerede ekranın üst kısmında bulunan “İstekler” seçeneğine girin.

Böylece mobil cihazlar üzerinden de Facebook Messenger’da mesaj isteklerini görüntüleyebilirsiniz.

2/5

Bir Yorum

  1. Gerek resimli anlatım gerek işlemlerin basitçe vermeniz! Teşekkürler help724

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu