Sosyal Medya

Facebook Messenger’da Gönderilen Mesajı Geri Alma

Teknolojinin gelişmesi ve akıllı telefonların yaygınlaşması, hem sosyal medyada hem de kullandığımız mobil uygulamalarda iletişim anlamında neredeyse devrim diyebileceğimiz değişiklikleri de beraberinde getirdi. Öyle ki artık Whatsapp’tan Facebook Messenger’a, Instagram’dan Twitter’a kadar iletişim kurabileceğimiz birçok uygulama bulunuyor. Her geçen gün gelişmeye ve bize yenilikler sunmaya devam eden bu uygulamalarla artık anlık iletişim kurmak çok daha hızlı ve kolay. Ancak iletişimin bu kadar hızlı kurulabilmesi bazen istemediğimiz şekilde sonuçlanabiliyor.

Örneğin bu uygulamalar aracılığıyla aynı anda birden fazla kişiyle iletişimde olduğumuz anlarda kişilere göndereceğimiz mesajları karıştırabiliyoruz. Bu yüzden, durumun farkında olan yazılım mühendisleri birçok uygulama için kullanıcılara “gönderilen mesajı geri alma” özelliğini sunmaya devam ediyor. 2017 yılında ilk defa Whatsapp’ta desteklenen bu özellik artık Facebook Messenger’da da var. Bu özellik sayesinde gönderdiğimiz mesajı hemen geri alabiliyor ve karşı tarafın görmesini engelleyebiliyoruz. Şimdi sizlere “Facebook Messenger’da gönderilen mesajı geri alma” işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Facebook Messenger’da hem mobil uygulama üzerinden hem de bilgisayardan gönderilen mesajı geri alma işlemini yapabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için:

  • Facebook Messenger’a girerek silmek istediğiniz mesajın bulunduğu konuşma penceresini açın.

Facebook Messenger’da Gönderilen Mesajı Geri Alma

  • Daha sonra, yanlış gönderdiğiniz mesajın sol tarafındaki “Yan Yana 3 Nokta” simgesi aracılığıyla “Kaldır” seçeneğine tıklayın (Mobil uygulamada mesajın üzerine 2-3 saniye kadar dokunduğunuzda “Kaldır” seçeneği görünecektir).

Facebook Messenger’da Gönderilen Mesajı Geri Alma

  • Son olarak, açılan pencerede, “Herkes İçin Kaldır” seçeneğini işaretleyerek “Kaldır” butonuna Tıklayın.

Bu işlemler sonucunda “Facebook Messenger’da gönderilen mesajı geri alma” işlemi tamamlanacaktır. Ancak bu noktada bir uyarı yapmakta fayda var. Bu işlemi yapmak için mesajı gönderdiğiniz andan itibaren yalnızca 10 dakikanız var. Eğer siz mesajı gönderdikten sonra 10 dakikadan fazla zaman geçtiyse, artık mesajı geri alabilmeniz mümkün değil. Ayrıca sildiğiniz her mesaj için karşı tarafa gönderdiğiniz mesajı sildiğinize, geri aldığınıza dair bir bildirim gider. Dolayısıyla karşıdaki kişi silinen mesajın içeriğini göremese de ona bir mesaj yolladığınızı ve daha sonra sildiğinizi bilecektir.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir Yorum

  1. Facebook hesabımdan önceden yüklemiş olduğum resimlerimi alamıyorum hesap ayarlarından denediğimde resimler indirilemiyor diyor bir yolu var mı. Resim ve videolarımı almanın dönüş yaparsanız teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu