Sosyal Medya

Facebook Messenger Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

Facebook Messenger karanlık mod özelliği artık kullanılabilir. İlk kez 2018 yılının Mayıs ayında haberleri çıkmaya başlayan karanlık mod özelliği, ocak ayından bu yana belirli ülkelerde test ediliyordu. Bu testlerin ardından Facebook, sonunda karanlık modu Android kullanıcılarına sundu. Karanlık mod sayesinde artık Facebook Messenger’ı karanlık ortamda daha kolay bir şekilde kullanabileceksiniz. Hem ekran parlaklığı kullanımınız sırasında gözlerinizi yormayacak hem de cihazınızın şarj kullanımı azalacak.

Facebook her ne kadar bu özelliğin tüm kullanıcılara sunulduğunu belirtse de, hala karanlık mod üstünde çalışmalarını sürdürüyor. Bu nedenle Facebook Messenger karanlık mod özelliğini kullanmak isteyen Android kullanıcıları, biraz sıra dışı bir etkinleştirme yöntemiyle karşı karşıya kalıyor.

İşte Facebook Messenger karanlık mod özelliğini kullanmak için izlemeniz gereken adımlar:

Facebook Messenger Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

1. Öncelikle bir arkadaşınıza sarı bir yeni ay emojisi göndermelisiniz. Fakat sıradan bir ay emojisi etkinleştirmede işe yaramıyor. Sadece yüzü olmayan hilal şeklinde sarı bir yeni ay emojisi işe yarıyor. Bu emojiyi görselde görebilirsiniz.

Facebook Messenger Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

2. Yeni ay emojisi gönderdiğinizde ekranınızın ay emojileriyle dolduğunu göreceksiniz. Sonra yukarıda “Karanlık Modu Buldun!” şeklinde bir uyarı çıkacak. “Ayarlardan Aç!” tuşuna tıkladığınızda “Ayarlar” kısmına gideceksiniz.

Facebook Messenger Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

3. “Ayarlar” kısmına geldiğinizde buraya “Karanlık Modu” şeklinde yeni ayarın eklendiğini göreceksiniz. İşte bu ayarda göreceğiniz tuşu sağa sürüklediğinizde karanlık mod açılacak.

Facebook Messenger Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

4. Karanlık modu açtığınızda uygulama arka planı siyah olacak. Arkadaşlarınızla bu şekilde konuşmaya devam edeceksiniz.

Facebook Messenger Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

5. Ayrıca karşınıza “Yapım Aşamasında” şeklinde bir uyarı da çıkacak. Bu uyarıda Facebook kullanıcılara karanlık modun üstünde çalıştığını ve son dokunuşları yaptığı sırada karanlık modun Messenger uygulamasının her yerinde görünmeyeceğini belirtiyor.

Facebook Messenger Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

Karanlık modu arkadaşınıza yeni ay emojisi göndererek açmanız, bu modun sadece sizin kullandığınız Facebook Messenger uygulaması için etkinleşmesini sağlayacak. Ekranda “Karanlık Modu Buldun” uyarısı çıktığında beliren yazıda da okuyacağınız üzere, arkadaşlarınız karanlık modu yine size yeni ay emojisi göndererek etkinleştirebilecek.

Messenger uygulamanıza eklenen karanlık mod, sadece geceleri etkinleşen bir mod değil. Yani bu modu gün içinde istediğiniz zaman açıp kapatmanız mümkün.

Siz de Facebook Messenger Android uygulaması kullanıyorsanız bu modu etkinleştirerek kullanmaya başlayabilir, deneyimlerinizi yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu