Sosyal Medya

Facebook Messenger Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Facebook Messenger, Facebook ana uygulamasının bir uzantısı olarak gösterebileceğimiz mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi. Facebook hesabı açtığınız zaman, isteseniz de istemeseniz de Facebook Messenger üyeliğine sahip olmuş oluyorsunuz. Uygulamayı indirmemiş olsanız bile Messenger kişi listesinde adınız yer alıyor.

Tabii ki Facebook hesabınız için yaptığınız düzenlemeleri bu uygulama için de yapabilirsiniz. Eğer Messenger hesabınızı kullanmak istemiyorsanız bunun için en iyi çözüm hesabı dondurmak olacaktır. Facebook Messenger hesap dondurma işlemi ile tıpkı diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kullanıma ara verebiliyorsunuz.

Adım Adım Facebook Messenger Hesap Dondurma

Burada dikkat edilmesi gereken farklı bir detay var. Messenger hesabının dondurulması için öncelikle Facebook hesabının dondurulması lazım. Ancak bu şekilde Messenger hesabınızı da dondurmanıza izin veriliyor. Dilerseniz sadece Facebook hesabınızı da dondurabiliyorsunuz. Facebook hesabınızı dondurmanızın ardından Messenger kullanımına devam edebilirsiniz. İlk aşamadan, yani Facebook hesap dondurmadan başlamak gerekecek.

Facebook Hesap Dondurma

  • Facebook sayfasına giriş yapın ve sağ üst köşede yer alan aşağı doğru ok işaretine tıklayın.” Facebook Messenger Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?
  • Buradan “Ayarlar” menüsüne ardından da sol bölümde yer alan “Facebook Bilgilerin” kısmına geçin.
  • “Dondurma ve Silme” bölümüne tıklayın.
  • “Hesabı Dondur” seçeneğini seçin. “Hesap Dondurma İşlemine Devam Et” kısmına tıklamanız gerekecek.
  • Talimatları izleyerek hesap dondurmayı onaylayın.

Facebook hesap dondurma işlemini tamamlamanızın ardından Facebook Messenger hesap dondurma bölümüne geçiş yapabilirsiniz. Tekrar hatırlatmakta yarar var Messenger’ı dondurmanız için bu zorunlu bir işlemdi.

Facebook Messenger Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Android ve iOS için:

  • Facebook Messenger uygulamasını açın.
  • Sol üst köşede yer alan profil resmi bölümüne tıklayın. “Yasal Bilgiler ve İlkeler” ardından da “Messenger’ı Dondur” yoluna dokunun.
  • “Dondur” kısmına basın.

Messenger Dondurulan Hesabı Geri Açma

Yukarıda söz ettiğimiz şekilde hesabınızı doldurmanızın ardından, istediğiniz zaman hesabınızı yeniden açabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek hesabınızı yeniden aktif konuma getirmek olacaktır.

Facebook Messenger hesap dondurma adımlarını ele aldık. Aynı yöntemleri düşük sistemler için sunulan Lite uygulamasında da kullanabilirsiniz. Menülerde herhangi bir değişiklik yapılmamış.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu