Anasayfa » Sosyal Medya » Facebook Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır

Facebook Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır

Merhaba arkadaşlar. Facebook hesap silme işlemi nasıl yapılır?

Biliyoruz ki facebook kullanıcı kaybetmek yerine kullanıcıya bir süre ara verebilme imkanı sunuyor. Fakat hesabı tamamen silmenize olanak sağlasa bile kullanıcı buna ayarlar bölümünden bile ulaşamıyor. Sebebi normal kullanıcılar sistemden ayrılmasın ama isterse hesabını dondurup arada bir bile olsa siteyi ziyaret etsin.

Bir çok insan hesabını dondurup sistemden uzaklaştığını düşünerek birkaç hesap daha açıyor ki bu da veritabanında ayrıca bir yoğunluğa sebep oluyor.

Facebook kullanmaktan memnun değilseniz, vaktinizi boşa harcıyor ve artık düzenli olarak kullanmıyorsanız hesabınızı silmek en doğal hakkınız. Peki Facebook hesabımı nasıl silerim?

Facebook hesabınızı bu linkten silebilirsiniz. https://www.facebook.com/help/delete_account

Öncelikle tarayıcı üzerinden facebook hesabınıza girin. Daha sonra verdiğimiz linke tıklayarak facebook hesap silme adresine gidip “Hesabımı sil​” butonuna tıklayınız. Facebook, neden hesabınızı silmek istediğinizi bilmek isteyecektir. Formaliteden birkaç soru sorar ve hesabınıza belli gün sayısı kadar girmemenizi ister. Verilen gün sayısı içinde hesabıma tekrar girdim ne olur?

Facebook, siz hesabınızı silmeye karar verememişsiniz gibi 14 gün içinde hesaba tekrar giriş yapıldığı taktirde hesap silme işlemini sonlandırır ve siz Facebook kullanmaya devam ediyormuşsunuz ​gibi hesabınızı barındırmaya devam eder.

14 gün giriş yapmadım hesabım silinmiş midir? Aslında bu sorunun cevabı çok net ortada. Facebook hesap silme işleminizden hemen sonra hesabınızı bir arkadaşınızın yoluyla kontrol edebilirsiniz. Profile giriş yaparsanız “böyle bir kullanıcı bulunmamaktadır” uyarısı alırsınız veya bağlantı linkinizle profilinizi kontrol edebilirsiniz.

14 günün sonunda hesabınız silinir ve tüm bilgileriniz facebook veri tabanından kaldırılır. 14 gün sonra profilinize girmek isterseniz böyle bir kullanıcının olmadığı uyarısını alırsınız. Hesabınız silindikten sonra kullanıcı adı ve şifresi geçersiz hale gelir.

Yazar Mehmet Karaman

Bilişim hizmetleri veren özel şirketlerde çalışmalarım oldu. İlgi alanım Teknoloji, Bilgisayar ve Webmaster . Bilgi paylaşımını seviyorum ve burada sizlere kaliteli konuları sunmaya çalışıyorum. Yazdığım konular hakkında yorum yazabilir görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*