Sosyal Medya

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Facebook hesabı kalıcı olarak nasıl silinir ve yapılması gereken işlemler bu yazımızda öğrenebilirsiniz. Facebook sosyal medya da artık vazgeçilmezler arasında. Neredeyse facebook hesabı olmayan yok denecek kadar az. Fakat facebook yüzünden bir takım kişisel sıkıntılar, olaylar yaşayanlar da artık Facebook hesabı kapatma ya da Facebook hesabını kalıcı olarak silmek istiyor.

Hesaplarını kapatmak ve bir daha açılmamasını sağlamak istiyorsanız, hesabı kapatmak için dondurma işlemi yapmak yerine tamamen silme işlemini uygulamanız lazım. Fakat bu silme işlemini yapmadan önce bilmeniz gereken bir kaç durumdan bahsedelim.

Facebook hesabınızı kapattığınız zaman kendinize ait bir sayfanız ya da gruplarınız varsa eğer ve o sayfa ile grupların da tek yöneticisi siz iseniz, facebook hesabınızı kapatmanız halinde hesabınızla birlikte sayfa ve gruplarda silinecektir. Sayfa ya da grupların kapanmasını istemiyorsanız, bir yönetici belirlemelisiniz. Ayrıca Silinen bir facebook hesabı bir daha açılamaz.

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Facebook hesabı kapatma işleminden önce yapmanız gereken bir şey daha; hesabınızdaki uygulamaları da silmeniz lazım. Bunu da Facebook hesabınızın Uygulama Ayarlarından yapabilirsiniz. Karşınıza gelen uygulama ayarlarında, tüm uygulamaların yanlarında bulunan x işareti ile kaldırıyorsunuz. Eğer bunu yaparak uygulamalarınızı kapatmazsanız, hesabınız  da kapanmaz. Nedeni de Facebook hesap silme işlemi sonrası iki hafta boyunca hesapta hiçbir hareketlilik bulunmamasını istiyor. Uygulamaları sildikten sonra aşağıdaki adımlara geçelim.

Facebook hesabını kalıcı olarak silme

  • Hesapta sağ üst köşede ayarlar sekmesine tıklayın.
  • Ayarlar sekmesinden yardım seçeneğine tıklayın.
  • Yardım seçeneğinden sonra kutucuğa, hesap kalıcı silme, yazın.
  • Gelen seçenekler arasından hesabı nasıl kalıcı olarak silebilirime tıklayın.
  • Sonra bize bildirin linkine tıklayın.
  • Gelen pencerede hesabı sil  butonuna tıklayın.
  • Sonra gelen yeni pencereye şifre ve güvenlik  kodunu girerseniz, hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Daha kolay ve pratik bir yöntem söyleyelim. Tabi bu yöntemde de önce uygulamalarınızı silmeniz gerekli.

https://www.facebook.com/help/delete_account

Yukarıdaki linki tıklayarak, karşınıza gelen hesabımı sil butonundan kolayca Facebook hesabını kalıcı olarak silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu