Güncel Haberler
Anasayfa » Sosyal Medya » Facebook Hesabım Kapatıldı – Nasıl Açabilirim

Facebook Hesabım Kapatıldı – Nasıl Açabilirim

Facebook Hesabım Kapatıldı – Nasıl Açabilirim

Facebook hesabım kapatıldı sorunu ve çözümü için detaylı bir inceleme ile karşınızdayız. Facebook hesaplar belirli nedenler doğrultusunda kapatılmaktadır. Bu neden bazen sizin kontrolünüzde bazen de başkalarının hesabınızı çalması, ele geçirmesi sonucu olmaktadır. Eğer geçerli nedenleriniz var ise hesabınızı geri almak için gereken işlemler doğrultusunda tekrar facebook hesabınızı açabilirsiniz.

Facebook hesabınızın kapatılma aşamasında bazen herhangi bir uyarıda bulunmaz ve direkt hesabın erişimini keser. Belki de sizin farkına varmadığınız fakat facebook koşullarını ihlal edecek durumlar yapmış olabilirsiniz. Hiç düşünmediğiniz bir durum facebook hesabınızın kapatılmasına neden olabilir. Facebook hesabım neden kapatıldı sorusunu ve nedenlerini detaylı olarak inceleyelim. Bu nedenler doğrultusunda itirazda bulunup kapatılan facebook hesabınızı geri alalım.

Facebook Hesabım Neden Kapatıldı

Facebook Hesabım Kapatıldı – Nasıl Açabilirim

  • Facebook tarafından belirlenen kurallara ve koşulları’na uymamak.
  • Facebook tarafından uygunsuz olarak kabul edilen içerikler paylaşmak.
  • Facebook sahte hesap açma, gerçek olmayan kişiler tarafından açılan hesaplar.
  • Facebook hesabını başka kişilerin hesaplarına benzetme, kimliğine bürünme.
  • Facebook tarafından izin verilmeyen davranışları tekrarlamak ve devam etmek.
  • Facebook hesabınızda ahlak dışı uygunsuz paylaşımlar ve davranışlar sergilemek.
  • Facebook hesabı ile başka hesapları taciz, reklam, tanıtım, flört ve başka nedenlerle rahatsız etmek.

Facebook Hesabını Nasıl Açabilirim

Facebook hesabınıza tekrardan sahip olmak için yapılması gereken işlem adımlarına geçelim. Bu işlem adımlarını doğru facebook hesap bilgileriniz ile yapmanız gerekmektedir. Yanlış bilgiler doğrultusunda facebook hesap açma işlemi geçerli olmaz. Facebook hesabınızı tekrar açabilmek için bu işlemi uygulamanız gerekmektedir. Facebook itirazda bulunma sayfası için tıklayın.

Facebook Hesabım Kapatıldı – Nasıl Açabilirim

Yukarıdaki görselde yer alan alanları doğru bilgileriniz ile doldurun ve ek bilgiler bölümüne hesabınızın sebepsiz, yanlışlıkla kapatıldığını ve bu konuda gerekli araştırmaların yapılmasını talep edin. Açıklayıcı ve ayrıntılı olarak sorununuzu belirtin. Ek bilgiler bölümüne ne kadar detaylı bir açıklama geçerli olursa facebook yetkililerin hesabınızı tekrar açma olasılığı o kadar yüksek olur.

Facebook Hesabım Kapatıldı – Nasıl Açabilirim

Facebook sizi tanımak için kimliğinizi talep etmektedir. Eğer göndermek istiyorsanız sizlere birkaç önerilerde bulunmak istiyoruz. Göndereceğiniz kimlik fotokopisinin üzerine kesinlikle ‘’Sadece Facebook Hesap Doğrulamak İçindir’’ yazısını yazın. Ayrıca TC kimlik numarası ve seri no gibi önemli bilgileri gizleyebilirsiniz. Eğer göndermeye karar verdiyseniz mümkünse JPEG formatında gönderin.

Umarız aklınızda yer alan, Kapatılan facebook hesabını nasıl açabilirim, facebook hesabım neden kapatıldı, facebook hesabını nasıl geri açarım gibi benzer soruların cevaplarını bu yazımız içerisinde bulabilmişsinizdir. Yaşadığınız sorunlar için yorum yapabilirsiniz. Son olarak önemli bir ayrıntıyı belirtmek gerekirse geçerli sebeplerden dolayı kapatılan hesapları geri alma ihtimalinizin zor olduğunu belirtmek isterim.

Yazar Mehmet Karaman

Bilişim hizmetleri veren özel şirketlerde çalışmalarım oldu. İlgi alanım Teknoloji, Bilgisayar ve Webmaster . Bilgi paylaşımını seviyorum ve burada sizlere kaliteli konuları sunmaya çalışıyorum. Yazdığım konular hakkında yorum yazabilir görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

3 yorum

  1. hesabım çalındı

  2. Merhaba Mehmet. Benim facebook profilim kimlikle birebir eş olduğu halde ve aykırı hiç bir davranışta bulunmadigim halde kapandı. Adım adım gösterdiğiniz herşeyi yaptım ve 4 gündür cevap gelmiyor. Belliki açılmayacak. Ben şimdi ne yaparsam yapayım hesabım yeni olduğu için kapanacak. Ben nasıl bunun önüne geçeceğim. Nasıl hesabımı geri alacağım.

  3. Yeni e posta alirken gercek kimliğimi kullanmak zorunda mıyım?

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*