Güncel Haberler
Anasayfa » Sosyal Medya » Facebook Durduruldu Hatası ve Çözümü

Facebook Durduruldu Hatası ve Çözümü

Facebook Durduruldu Hatası ve Çözümü

Android mobil işletim sistemi kullanıcılarının karşılaşabileceği hatalardan biri olan ‘’Facebook durduruldu hatası’’ için yapılması gerekenler bu yazımızda.

Öncelikle Facebook durduruldu hatasının nasıl meydana geldiğinden kısaca bahsedelim. Android mobil işletim sistemlerinde zaman zaman çok fazla gereksiz verinin birikmesiyle yüklü olan mobil uygulamalarının stabil çalışması konusunda sorun yaşanmaktadır. Bu sorunun en büyük sebeplerinden birisi de sistemde biriken gereksiz verilerdir.

Facebook durduruldu hatası için ilk olarak sistemde biriken verileri temizleyelim. Bunun için aşağıdaki adımları eksiksiz uygulayın.

Facebook Durduruldu Hatası ve Çözümü 1

İlk olarak akıllı telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yapın.

Ayarların içerisinden ‘’Uygulama Yöneticisi’’ seçeneğine dokunun.

Uygulama yöneticisinin içerisinden ‘’Facebook’’ uygulamasını bulun ve tıklayın.

Karşınıza gelen seçeneklerden ‘’Önbelleği Sil’’ veya ‘’Önbelleği Temizle’’ seçeneğine tıklayın.

Bu işlemlerin ardından sistemde bulunan gereksiz verileri temizlemiş olursunuz. Facebook uygulamasına tekrar giriş yapmayı deneyin. Eğer sorun devam ediyorsa bu işlemi birkaç defa tekrarlayın.

Facebook Durduruldu Hatası ve Çözümü 2

Yukarıdaki işlemlere ekstra olarak Android mobil işletim sistemi için önbellek temizleme uygulaması kullanabilirsiniz. Bu konuda en başarılı uygulamalar arasında ‘’Clean Master’’ uygulaması yer almaktadır.

Bu uygulama ile sistemde yer alan gereksiz verileri temizleyerek uygulamaların ve sistemin daha iyi çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca bu uygulamanın içerisinde ücretsiz antivirüs koruması da yer almaktadır. Akıllı telefonunuzda bulunan zararlı dosyaların temizliği içinde tercih edilebilir. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Facebook Durduruldu Hatası ve Çözümü 3

Son çözüm yolu olarak da akıllı telefonunuzda yüklü olan Facebook uygulamasının güncel sürümde olduğunu kontrol etmek ve yeni güncellemeler var ise bunları yüklemektir. Facebook tarafından kısa zamanda birçok güncelleme sağlanmaktadır. Farkında olmadan yeni bir güncellemeyi atlamış olabilirsiniz.

Eğer uygulamanızı eski sürümlerde kullanmaya çalışıyorsanız bu gibi hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Google play store üzerinden Facebook uygulamanızın güncelliğini kontrol edebilirsiniz.

Son çözüm yolunu da sizlere aktardık. Yukarıdaki işlemlerin ardından Facebook durduruldu hatasının giderilmesi gerekmektedir. Yaşadığınız sorunları yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Yazar Mehmet Karaman

Bilişim hizmetleri veren özel şirketlerde çalışmalarım oldu. İlgi alanım Teknoloji, Bilgisayar ve Webmaster . Bilgi paylaşımını seviyorum ve burada sizlere kaliteli konuları sunmaya çalışıyorum. Yazdığım konular hakkında yorum yazabilir görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*