Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Dosya Gönderme Resimli Anlatım

Facebook Dosya Gönderme Resimli Anlatım

Facebook Dosya Gönderme Resimli Anlatım

Facebook üzerinden dosya gönderme ve alma özelliği ile yakınlarınızla dosya alışverişini sağlayabilirsiniz. Facebook kullanıcılarının pek bilmediği bir özelliktir. Herhangi bir facebook arkadaşınız ile Resim, Video, Müzik, Dosya gönderimi yapabilirsiniz. Türkiye’deki Facebook kullanımı oldukça yüksek bu orana bakılınca yakın çevrenizle dosya paylaşımını kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Facebook Dosya Gönderme Resimli AnlatımBu özellik sayesinde çok hızlı bir şekilde Facebook arkadaşlarınız ile dosya transferlerini yapabilirsiniz. Fakat size gönderilen dosyalar için dikkat edilmesi gereken gelen dosyanın virüs barındırmaması eğer zararlı bir içeriğe sahip bir dosyayı bilgisayarınıza indirirseniz bu bilgisayarınıza zarar verebilir. Zararlı dosya bilgisayarınızın güvenliğini ve verilerinizin risk altında olmasına sebep verebilir. Facebook’un bu özelliğini kullanırken bilgisayarınızda antivirüs programının etkin olarak çalışmasını öneririz.

Facebook Dosya Gönderme

İlk olarak aşağıdaki Facebook butonu ile facebook hesabınıza giriş yapın.

FACEBOOK

Facebook Dosya Gönderme Resimli Anlatım

Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki mesajlar bölümüne tıklayın ardından Tümünü Gör yazan yere tıklayın. Facebook mesajlar sayfası açılacaktır. Dosya gönderimini aşağıdaki görseldeki gösterilen ekrandan gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook Dosya Gönderme Resimli Anlatım

Yeni mesaj sayfası içerisindeki alt bölümdeki dosya ekle butonu ile dosya paylaşımı yapabilirsiniz. Yazının ilk kısmında belirtildiği gibi gelen dosyanın güvenli olmasına dikkat gösterin. Zararlı dosya gönderimi olması bilgisayarınızın veri güvenliğini risk altında olmasına sebep verebilir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin