Ana Sayfa Nasıl Yapılır @ Et İşareti Nasıl Yapılır ? Et İşareti Çalışmıyor

@ Et İşareti Nasıl Yapılır ? Et İşareti Çalışmıyor

@ Et İşareti Nasıl Yapılır ? Et İşareti Çalışmıyor

@ Et işareti internet platformunda sıklıkla kullandığımız sembollerden biridir. Özellikle @ Et işareti mail adreslerimizde sıklıkla görmekte ve uygulamaktayız. Bu içeriğimizde @ Et işareti nasıl yapılır, @ Et işareti neden çalışmıyor, @ Et işareti çıkmıyor gibi sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız.

@ Et işaretinden kısaca bahsetmek gerekirse ‘’@’’ işareti bir internet simgesi ve kuyruklu ‘’a’’ olarak adlandırılmaktadır. Bu işaretin İngilizcedeki anlamı ise et (at) işaretidir. Bu sembol isim ile sunucu adını ayırmak amacıyla kullanılmaktadır. Örnek vermek gerekirse ‘’isim@sunucu.com’’ gibi.

@ Et işareti Nasıl Yapılır ?

@ Et İşareti Nasıl Yapılır ? Et İşareti Çalışmıyor

Bu internet sembolünü klavye üzerinden kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Klavye üzerinden yapılacak olan bir işlem ile bu işareti ortaya çıkarabilirsiniz. Bu işaret her klavye düzenine göre yapılma şekilleri değişmektedir. Örnek olarak Q Klavye ile F Klavye arasında işlem farklılıkları bulunmaktadır.

@ Et İşareti Nasıl Yapılır ? Et İşareti Çalışmıyor

Türkçe Q Klavye düzenine göre yapılma şekilleri : @ Et işareti için ‘’ALT GR + Q’’ Tuşlarını kullanabilirsiniz.

Bu işlemi nasıl uygulayacağınız konusu ise ‘’ALT GR’’ Tuşuna basılı tutun ve ardından ‘’Q’’ Tuşuna basın.

@ Et İşareti Nasıl Yapılır ? Et İşareti Çalışmıyor

Türkçe F Klavye düzenine göre yapılma şekilleri : @ Et işareti için ‘’ALT GR + F’’ Tuşlarını kullanabilirsiniz.

Türkçe F Klavyede nasıl yapılacağı konusu ise Q Klavye düzeni ile aynı olmaktadır. Tekrar işlemi belirtmek gerekirse ‘’ALT GR’’ Tuşuna basılı tutun ve ardından ‘’F’’ Tuşuna basın.

Türkçe Klavyeler için yapılması gerekenler bu kadar. Eğer Türkçe klavyeye sahip bilgisayarınız var ise bu işlemler ile @ Et İşaretini ortaya çıkarabilirsiniz.

@ Et İşareti Nasıl Yapılır ? Et İşareti Çalışmıyor

Mac bilgisayarlara sahip kullanıcılar içinde yapılması gerekenleri belirtelim. Özellikle yeni başlayanlar için bu işlem biraz karmaşık olabilmektedir.

Mac bilgisayarların @ Et İşareti için yapması gerekenler : ‘’ALT – OPTİON + Q’’ Tuşlarını kullanabilirsiniz.

@ Et İşareti Çalışmıyor

Bilgisayarınızda @ Et işareti çalışmıyorsa büyük bir olasılıkla bilgisayarınızın klavye dili değişmiştir. Bunun çözümü çok basit görev çubuğunun en sağında klavye dilinizi belirten bir simgenin olduğunu göreceksiniz. Eğer burası aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ise bunu Türkçe olarak değiştirmeniz gerekmektedir.

@ Et İşareti Nasıl Yapılır ? Et İşareti Çalışmıyor

Bu işlemden sonra @ Et işareti çalışacaktır. Fakat klavyenizde veya tuşlardan yana bir sorun olmadığına emin olun. Bazen klavyenin bazı aksamlarında sorun meydana gelmektedir. Özellikle sıvı temas sonucu klavyenin bazı tuşları işlevini yitirmektedir. Eğer klavyenizde teknik bir sorun yoksa yukarıda anlattığımız işlemler sonucunda @ Et işaretini kolaylıkla yapabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin