Ana Sayfa Web Tasarım En İyi WordPress Yorum Eklentisi

En İyi WordPress Yorum Eklentisi

En İyi Wordpress Yorum Eklentisi

WordPress insanların yazılarını yazdığı ve yayınladığı en önemli platformlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Yazı yazmanın dışında burada yapılan bir başka etkinlik ise yorum yazmaktır. Yorum yazmak insanların sevdiği bir etkinlik olmasına rağmen tembellik ve insanların yorum yapmaları için istenen mail ve isim gibi unsurlar yazmalarını engellemektedir.

WordPress yorum eklentisi sayesinde insanlar bu tür sebeplere takılmadan yorumlarını yapabilmekte ve bu da önemli bir kolaylık sağlamaktadır. Bu eklentilerin sağlamış olduğu kolaylıklar bunların sayısının da artmasına neden olmaktadır.

Dolayısıyla çok fazla yorum eklentisi seçeneği bulunmaktadır. Söz konusu seçenekler arasından bazıları bir adım daha öne çıkmakta ve böylece bunlar daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Böylece hangi eklentinin daha fazla işlevselliği olduğu böylelikle ortaya çıkmaktadır.

Jetpack WordPress Yorum Eklentisi

En İyi WordPress Yorum Eklentisi

WordPress üzerinde kullanılan çok sayıda yorum eklentisi bulunmaktadır. Söz konusu bu eklentilerden ilki WordPress tarafından kullanıcılara sunulmaktadır. Jetpack yorum eklentisi nihayetinde WordPress’in kendi eklentisidir ve kendisini kendinden iyi tanıyan kimse yoktur. Bu eklenti ayrı bir parça gibi davranmak yerine sitenin bir parçası gibi hareket etmekte ve bunun da en önemli avantajlarından bir tanesi veri saklama yeri olarak sitenin database alanını kullanmasıdır.

Bu da eklentinin ileride devre dışı bırakılması halinde yorumların kaybolma riskini ortadan kaldırmaktadır. En iyi WordPress yorum eklentisi olarak gösterilen eklentiler arasında yer alan Jetpack, WordPress kullanıcıları için tekrardan e-posta ve isim gibi bilgiler istemez iken WordPress kullanıcısı olmayanlardan bu bilgileri istemektedir. Bunun dışında sosyal medya hesapları ile giriş yapılarak yorumların yazılmasına da izin vermektedir. Bu da önemli bir avantaj olarak dikkat çekmektedir.

EKLENTİ SAYFASI

Facebook WordPress Yorum Eklentisi

En İyi WordPress Yorum Eklentisi

WordPress için kullanılan bir başka eklenti ise Facebook eklentisidir ki bu eklenti de son derece kullanışlıdır. Dünyada yaklaşık olarak 2 milyar üyesi bulunan Facebook en önemli sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak bilinmektedir. Ülkemizde de yaklaşık 48 milyonluk bir kullanıcı kitlesine sahip olan Facebook’un eklentisi kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bilindiği gibi Facebook hesabına giriş yapılan şifreler kaydedilmekte ve daha sonraki girişlerde sorulmamaktadır.

Bu durum WordPress eklentisinin kullanışlı olmasının temel nedeni olarak gösterilmektedir. Facebook’a ait olan WordPress yorum eklentisi farklı bir avantaj daha sunmaktadır. Buradan yapılan yorumlar aynı zamanda kişilerin Facebook hesabından da gözükmektedir ki bu da etkileşim için çok önemli bir avantajın sağlanmasına neden olmaktadır. Söz konusu avantaj ise ciddi bir ziyaretçi kaynağı anlamına gelmektedir.

EKLENTİ SAYFASI

Disqus WordPress Yorum Eklentisi

En İyi WordPress Yorum Eklentisi

Bir diğer önemli eklenti ise Disqus eklentisidir. Bir zamanlar popülaritesini kaybetse de yapmış olduğu geliştirmeler sayesinde bugün çok iyi bir yerde olan Disqus, Facebook’tan sonraki en fazla kullanılan yorum eklentisi olarak dikkat çekmektedir. En iyi WordPress yorum eklentisi olarak gösterilmese de çok sayıda kullanıcısı olan bu eklenti ile yorum yapabilmek için Facebook, Twitter ve Google Plus üyelikleri ile giriş yapılabilmektedir. Bu da kullanıcıların bilgilerini uzun uzun girmelerini zorunlu olmaktan çıkardığı için çok daha kullanışlı bir eklentiye dönüşmektedir.

Bunun dışında üyelik bilgilerini girmek istemeyen kişiler ise ad, soyadı ve e-posta bilgilerini yazarak da yorum yapabilmektedir. Sosyal platform üyelikleri üzerinden giriş yapılarak yorum yapılması durumunda bu yorumlar o platformlardan paylaşılmadığı için bu durum bir eksi olarak görülebilmektedir. Bunun dışında Disqus’un bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de yorumların onayı için Disqus sitesine gitmektir. Bunun dışında ise bütün beklentileri karşılayan bir sistem olarak kullanılmaktadır.

EKLENTİ SAYFASI

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin