Yazılım

En İyi Video İndirme Programı YouTube ve PC

Bilindiği üzere, son dönemlerde, internette izlediğimiz birçok videoda, çeşitli reklamlarla karşılaşabiliyoruz ve gün geçtikçe reklam engelleyici eklentiler bile bu reklamları engellemekte yetersiz kalıyor. Elbette bu durum, söz konusu platformların, kullanıcıları Premium hesap satın almaya yönlendirmek için uyguladıkları bir politika. Ancak gerek kullandığımız internet platformlarının sayısının fazla olması gerekse de tüm bunlara ayıracak maddi kaynaklarımızın olmaması sebebiyle, kullandığımız tüm medya platformları için Premium hesap satın alarak reklamlardan kurtulmamız neredeyse imkanız.

Dolayısıyla bu durumun farkında olan bizler, bu makalemizde, YouTube’da veya başka bir internet sitesinde bulunan videoları indirerek hem reklamlardan kurtulmak hem de kendi arşivini oluşturmak isteyen kullanıcılarımız için “en iyi video indirme programı” başlığı altında, sizler için seçtiğimiz video indirme programlarını inceleyeceğiz ve bu programlarla ilgili sizlere bilgi vereceğiz. Böylece sizler de dilediğiniz videoları kolayca indirebilir, reklamsız bir şekilde izleyebilir ve kişisel video arşivinizi oluşturabilirsiniz.

1. Any Video Converter Programı

En İyi Video İndirme Programı YouTube ve PC

Ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz Any Video Converter programı sayesinde, internette gördüğünüz bazı videoları kolayca indirebilirsiniz. Programın “video indirme” işlemini desteklediği internet platformları arasında:

 • YouTube,
 • Facebook,
 • Vimeo,
 • Dailymotion,
 • LiveLeak,
 • Metacafe,
 • Niconico,

Gibi siteler yer almaktadır. Eğer sizler de bu internet platformlarını sıklıkla kullanıyor ve bu platformlarda gördüğünüz videoları indirmek istiyorsanız Any Video Converter programı sizin için oldukça kullanışlı olacaktır. Üstelik programın tam sürümünü satın almadan, süresiz olarak, belirtilen bu internet sitelerinden video indirebilmeniz mümkün.

Video indirme işlemini gerçekleştirmek için tek yapmanız gerekense, indirmek istediğiniz videoyu açtıktan sonra, tarayıcınızın adres çubuğunda yer alan URL’yi kopyalayarak Any Video Conventer programındaki “Linkleri Ekle” bölümüne yapıştırmak ve indirmeyi başlatmak. Ancak programın yapabildikleri sadece video indirmekle sınırlı kalmıyor.

Programla aynı zamanda; “CD-DVD” yazma ve “video dosyası dönüştürme” gibi işlemleri de gerçekleştirebiliyorsunuz. Böylece, indirdiğiniz videoyu, izleyeceğiniz cihazın (telefon, tablet, bilgisayar) ekran çözünürlüğüne ve desteklediği video dosyası formatlarına (MPEG-4, AVC, .MKV, .AVI ,.WAV, .WMA, .FLAC vb.) uygun olacak şekilde dönüştürebilir kaliteli bir video görüntüsü elde edebilirsiniz.

PROGRAMI İNDİR (WİNDOWS)PROGRAMI İNDİR (macOS)

2. VideoGet Programı

En İyi Video İndirme Programı YouTube ve PC

Deneme sürümünü ücretsiz olarak kullanabileceğiniz VideoGet video indirme programı, özellikle basit ve sade menüsüyle, pratik kullanımıyla dikkat çekiyor (Deneme sürümü maksimum 20 adet video indirmenize izin veriyor). Kullanımı son derece kolay olan bu programın (deneme sürümünün) video indirme işlemini desteklediği internet siteleri:

 • YouTube,
 • Google Video,
 • Yahoo Video,
 • MySpace,
 • DailyMotion,
 • DumpAlink,
 • PhotoBucket,
 • GodTube,
 • Chonday,
 • Disclose TV,

Şeklindedir. Ancak programın tam sürümünün Facebook vb. gibi en popüler sosyal medya platformları dahil 900’ü aşkın internet sitesi için “video indirme” işlemini desteklediğini belirtelim.

VideoGet programıyla da tıpkı Any Video Conventer programında olduğu gibi video URL’sini kopyalayıp yapıştırarak video indirme işlemini gerçekleştirmek mümkün. Ancak bu noktada VideoGet programının sunduğu bir kolaylık bulunuyor. VideoGet programında, videoyu indirmeden önce, videonun ses kalitesinden çözünürlük değerlerine ve dosya formatına kadar birçok özelliğini kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Böylece program videoyu indiriyor ve otomatik olarak sizin istediğiniz çözünürlük değerlerine, dosya formatına ve ses kalitesine göre dönüştürüyor. Üstelik VideoGet programının bu işlemleri oldukça kısa bir süre içerisinde gerçekleştirdiğini de söyleyelim. Dolayısıyla kolay ve pratik bir kullanımla hızlı bir şekilde video indirmek istiyorsanız en iyi video indirme programı listemize girmeyi başaran VideoGet programının sizin için ideal olacağını belirtelim.

PROGRAMI İNDİR (WİNDOWS)PROGRAMI İNDİR (macOS)

3. Freemake Video Downloader Programı

En İyi Video İndirme Programı YouTube ve PC

Kullanım ve basitlik olarak VideoGet programıyla yarışabilir nitelikte olan Freemake Video Downloader video indirme programı deneme sürümünün sunduğu maksimum video indirme sayısıyla (50 video) da diğer programlara göre kullanıcıya avantaj sağlıyor.

Freemake Video Downloader programını diğer programlardan ayıran bir diğer özellikse, programın Full sürümünü satın alırken karşılaştığınız ödeme seçenekleri oluyor. Diğer programlarda aylık ya da yıllık ödeme seçenekleri mevcutken, Freemake Video Downloader programının tam sürümünü tek seferlik yaklaşık 40 dolarlık bir ödemeyle satın alabiliyorsunuz ve herhangi bir süre kısıtlaması olmadan ömür boyu kullanabiliyorsunuz.

Üstelik bu program, aralarında YouTube, Facebook vb. gibi dev internet platformlarının da bulunduğu toplam 10 binden fazla internet sitesini destekliyor. Bunun yanı sıra, önceki video indirme programlarında bulunan video çözünürlüğünü ayarlama, ses kalitesini ayarlama, video dosyası formatı ayarlama gibi birçok seçenek bu programda da bulunuyor.

Kısacası bu program, arşiv oluşturma merakı olan kullanıcılar için hem desteklediği internet sitesi sayısının oldukça yüksek olması sayesinde hem de tek seferlik ödeme sonucunda ömür boyu kullanılabilmesiyle oldukça ideal bir program olacaktır.

PROGRAMI İNDİR (WİNDOWS)

4. 4K Video Downloader Programı

En İyi Video İndirme Programı YouTube ve PC

Sizler için hazırladığımız en iyi video indirme programı listesindeki son program olan 4K Video Downloader programını diğer programlardan ayıran en temel özellik; aynı anda birden fazla videonun indirilebiliyor olması.

Ancak program bu özelliğiyle, pratik kullanımıyla ve oldukça stabil çalışmasıyla öne çıksa da indirme esnasında, indireceğiniz video dosyasını yalnızca .MKV ve MP4 formatlarına dönüştürebiliyor ve şu an için desteklediği siteler maalesef oldukça kısıtlı. Yine de program yüksek sayıda internet sitesini desteklemese de çok kullanılan sosyal medya platformlarının hatırı sayılır bir bölümünü kapsamayı başarmış durumda. Programın desteklediği sitelerin listesi:

 • YouTube,
 • Facebook,
 • Vimeo,
 • SoundCloud,
 • Flickr,
 • DailyMotion,
 • Metacafe,
 • Twitch (Recorded Streams),
 • TikTok,
 • Likee,

Olmak üzere toplam 10 internet sitesinden oluşuyor. Programın deneme sürümü tüm bu işlemleri herhangi bir süre ya da video sayısı kısıtlaması olmadan yapabilmenizi sağlarken, Premium sürümü de kullanıcılara:

 • Sınırsız çalma listesi indirme,
 • Reklamsız kullanım,
 • Sınırsız altyazı indirme,
 • Kanal aboneliği,

Gibi özellikler sunuyor. Ayrıca, programın Premium sürümü tıpkı Freemake Video Downloader programında olduğu gibi tek seferlik bir ödeme seçeneğiyle süre kısıtlaması olmadan, ömür boyu kullanım imkanı sunuyor. Üstelik, Premium hesap satın alma ücreti yalnızca 12 Euro gibi makul bir ücret olan 4K Video Downloader programında, tek bir hesabın toplamda 3 farklı bilgisayarda kullanılabilme imkanı da bulunuyor.

Dolayısıyla 3 kişi beraber, tek bir Premium hesap satın alarak ortak bir şekilde kullanabiliyor. Bu yüzden belirtilen internet sitelerinde vakit geçiren ve video indirerek hem reklamlardan kurtulmak hem de kendi arşivini oluşturmak isteyen kullanıcılar için 4K Video Downloader programı, son derece makul ücretiyle, cazip bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

PROGRAMI İNDİR (WİNDOWS)PROGRAMI İNDİR (macOS)

Sizler için oluşturduğumuz “en iyi video indirme programı” listemizin sonuna geldik. Sizlere tavsiyemiz, hepsi de stabil ve sorunsuz bir şekilde çalışan bu programlardan, “video indirme” işleminin desteklendiği siteleri göz önünde bulundurarak sizler için en kullanışlı programı tercih etmeniz. Böylece indirmek istediğiniz videoların birçoğunu kolaylıkla indirebilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu