Web Tasarım

En iyi ve Kullanışlı WordPress Eklentileri

WordPress’i kullanan kullanıcıların eklenti yönünden bazen kafaları karışabilmektedir. Bunun nedeni, çok fazla sayıda eklentinin mevcut olmasından kaynaklanmaktadır. Hangi eklentinin ne işe yaradığını çözmek çok zaman aldığından ötürü, kullanıcılar genelde bildikleri eklentileri seçerek bu eklentilerle sitesini yönetmeye devam ederler. O nedenle, bugün sizler için çok güzel eklentileri bir araya toplayarak yol göstermek istedik. Mevcut eklentilerinizden ziyade, daha farklı ve kullanışlı eklentilere sahip olmak elbette ki istersiniz. O halde, bu yazımızı mutlaka okumalısınız. WordPress sitenizde daha çok profesyonelce adımlar atmak istiyorsanız, aşağıdaki eklenti listesine göz atmalısınız.

Slider Revolution – Slayt Gösterimi

En iyi ve Kullanışlı WordPress Eklentileri

Slider Revolution eklentisi WordPress sitenizde yazdığınızı yazıların veya seçtiğiniz resimlerin slayt halinde yayınlanmasını sağlayan bir eklentidir. WordPress sitenizde slayt gösterimi yapmak istiyorsanız bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Bu eklenti ile sitenizin daha iyi bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz.

EKLENTİ SAYFASI

SabaiDiscuss – Soru Cevap Eklentisi

En iyi ve Kullanışlı WordPress Eklentileri

Bu eklenti sayesinde sitenizde soru cevap, yani tartışma bölümü oluşturabilirsiniz. Eklentiyi kurup, gerekli ayarları yaptıktan sonra eklentiniz aktif hale gelecektir ve sitenize gelecek her soru aslında sizin için altın değerindedir. Bunun sebebi, sorulan sorular da Google tarafından indexlenecektir ve bu indexlenme sonucu sitenizin trafiğinde artış sağlayabilirsiniz.

EKLENTİ SAYFASI

UserPro – WordPress Üyelik Eklentisi

En iyi ve Kullanışlı WordPress Eklentileri

Sitenize giren kişilerin eklenti sayesinde üyelik yapabilme işlemi gerçekleştirir. Eklentinin benzerlerinden farkı var elbette. Örneğin; WordPress sitenize üye olacak kullanıcı Facebook ile giriş yapmak istiyor ve bu eklenti sayesinde Facebook hesabı ile giriş yapabiliyor. Bunun yanı sıra her kullanıcı site içerisinde kendisine ait bir profile sahip olabilmektedir. Bu kullanışlı eklentiyi bizce mutlaka denemelisiniz.

EKLENTİ SAYFASI

Ninja Popups – Açılır Pencere Eklentisi

En iyi ve Kullanışlı WordPress Eklentileri

Başlıktan da belirtildiği gibi Ninja Popups eklentisi bir açılır pencere eklentisidir. Yani WordPress sitenizde gezinen bir ziyaretçinin önüne bu eklenti sayesinde istediğiniz açılır pencereyi koyabilirsiniz. Açılır pencere eklentileri içerisinde en kullanışlı olanı Ninja Popups’tır.

EKLENTİ SAYFASI

BackupBuddy – WordPress Yedekleme

En iyi ve Kullanışlı WordPress Eklentileri

Bu eklentiyi adeta bir kahraman olarak görebilirsiniz. Çünkü, eklenti bir anda kaybettiğiniz verilerin size yedeklerini verebiliyor. Daha doğrusu, bu eklentiyi kurduktan sonra sizin belirlediğiniz zamanlarda yedek alabilme özelliği bulunmakta. Bu nedenle, dosyalarınızı bir konumun içerisinde barındırıp ihtiyacınızı olduğu durumda tekrar geri yükeleyebilirsiniz.

EKLENTİ SAYFASI
Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu