Mobil

En iyi Ekran Kaydetme Uygulamaları (Android)

Android akıllı telefonlarda ekran kaydetme özelliği, yavaş yavaş standart olarak sunulmaya başladı. Oppo, Huawei ve bazı Samsung modellerinde yerleşik olarak bu ekran kaydetme özelliğinin bulunduğunu görmekteyiz. Fakat telefonunuzda bu özellik yoksa ve ekran videonuzu çekmek istiyorsanız ne yapacaksınız? Bu yazımızda en iyi ekran kaydetme uygulamaları ve özelliklerinden söz edeceğiz. Bahsedeceğimiz uygulamalar ihtiyacınızı giderecektir.

Mobizen Uygulaması

En iyi Ekran Kaydetme Uygulamaları (Android)

Google Play Store indirme rakamları göz önüne alındığı zaman en çok tercih edilen uygulamaların başında Mobizen geliyor. Sadece uygulamanın yorum sayısını belirtecek olursak 2 milyonun üzerinde yorum sayısı var.

Uygulamanın bu kadar tercih edilmesinin ana nedeni ise çekim kalitesinin oldukça iyi olması. Uygulamada 60 FPS 1080p ekran videolarını kayıt edebiliyorsunuz. Ayrıca videolara görseller ekleyerek düzenlemeler yapmanız da mümkün.

Sonradan düzenleme imkanı da sunuluyor. Çektiğiniz ekran videolarına sonrasında arka plan müzikleri eklemeniz, videoda düzenlemeler yapmanız ve benzeri ekler yapmanız mümkün kılınıyor. Özellikle oyunların ekran görüntülerini almak isteyen kullanıcılar için ideal bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

UYGULAMA SAYFASI

AZ Screen Recorder Uygulaması

En iyi Ekran Kaydetme Uygulamaları (Android)

Yine çok kullanılan uygulamalardan birisi de AZ Screen Recorder uygulaması. Uygulamanın özellikle editleme kısmında büyük artıları bulunuyor. İsterseniz kayıt sırasında görüntüyü durdurup, sonrasında kaldığınız yerden kayda devam edebiliyorsunuz.

Bu yönüyle en iyi ekran kaydetme uygulamaları arasında yer alan uygulama, yine çekimlere belli bir seviyede düzenleme yapmanıza izin veriyor.

Bu arada uygulamanın iki ayrı sürümü olduğunu da belirtelim. İsterseniz uygulamayı tamamen ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Eğer ikinci versiyon olan ücretli versiyonu tercih edecek olursanız, bu durumda da ön kamerayı aktif olarak kullanıp ekrana, ön kamera ile çekilen videoların koyulmasını sağlıyorsunuz.

UYGULAMA SAYFASI

ScreenCam Screen Recorder Uygulaması

En iyi Ekran Kaydetme Uygulamaları (Android)

ScreenCam Screen’in en önemli artısı telefonunuzu çok fazla zorlamıyor olması. Aslında bakarsanız amacına hitap eden bir uygulama söz konusu. Boyut düşük ve çok fazla detay söz konusu değil. Buna karşın uygulamada tam olarak amacına uygun bir kullanım yapabiliyorsunuz. İstediğiniz özelliklerde, istediğiniz kalitede çekimler sağlanabiliyor.

Boyut olarak baktığımızda düşük boyutuyla dikkat çeken ScreenCam, Full HD kalitesinde ekran kaydı sunabilmekte. Ekran kaydı sırasında ses kaydının nasıl yapılacağına kadar seçim yapılabiliyor. Fakat diğer uygulamalar kadar detaylı bir özellik penceresi olmadığını da ekleyelim.

UYGULAMA SAYFASI

Google Play Oyunlar Uygulaması

En iyi Ekran Kaydetme Uygulamaları (Android)

Android akıllı telefonlarda yer alan Google uygulamalarından biri olan Google Play Oyunlar, yine ekran kaydı için işinizi görecek olan uygulamalardan bir tanesi. Fakat Play Oyunlar’da biraz daha özelleştirilmiş olan bir yapının kullanılmış olduğunu da ekleyelim.

Uygulamayla beraber sadece oyunlar için ekran kaydı alabiliyorsunuz. Oyunların dışında diğer ekranlar için ekran kaydının alınmasına izin verilmiyor. Ayrıca genel olarak ekran kaydının kalitesinin de çok yüksek olmadığını belirtelim. Mesela Full HD çekim yapamıyorsunuz.

UYGULAMA SAYFASI

MNML Screen Recorder Uygulaması

En iyi Ekran Kaydetme Uygulamaları (Android)

En iyi ekran kaydetme uygulamaları listemizde belki de en farklı yapıya sahip olan uygulama MNML. Geliştirme süreci devam eden MNML açık kaynak kodlu ve geliştiricilerin yeni özellikler için destek olmasına izin veriliyor.

Sadece amaca yönelik olan uygulamalardan biri olan seri, şimdilik Full HD görüntü kaydı yapabiliyor. Fakat erken erişimde olan uygulamanın bu değeri yükselteceğini de belirtelim. Geliştirme sürecinde daha birçok yeni özelliğin eklenmesi de beklenmekte. Fakat dediğimiz gibi şimdilik sınırlı bir kullanım söz konusu. Bazı özelliklerin geliştirilmesi gerekiyor.

UYGULAMA SAYFASI

En iyi ekran kaydetme uygulamaları için önerilerimizin sonuna geldik. Sizin de bu alanda kullandığınız uygulamalar varsa, yorumlarınızı bekliyoruz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu