Teknoloji

En Hızlı Bellek Corsair Vengeance LPX DDR4 RAM Tanıtıldı

Oyuncu ekipmanları konusunda ilk sıralarda yer alan markalardan biri olan Corsair, bu alanda farklılık yaratan bileşenler sunmaya devam ediyor. Markanın son bombası, yenilenmiş olan RAM kiti oldu. Corsair Vengeance LPX DDR4 RAM adıyla tanıtılan yeni bellekler, alanında ilk olma özelliği taşıyor. Dünyanın en hızlı belleği olarak öne çıkmasını beklediğimiz belleklerin, teknik detaylarından söz edelim.

Corsair Vengeance LPX DDR4 RAM Neler Sunuyor?

2 adet 8 GB RAM modülünün bir araya getirilmesiyle oluşturulan bellek, toplamda 16GB’lık bir kapasiteye sahip. RAM’in çalışma hızı ise alanında ilk olmasını sağlıyor. Öyle ki bu seri 5000 MHz değerinde hızla çalışabiliyor.

DDR4 RAM teknolojisi için en yüksek hız değerine ulaşabilen Corsair Vengeance LPX DDR4 RAM, güç tüketimi kısmında ise 1.5V güç tüketimiyle karşımıza çıkıyor. Yine ideal bir değerin sunulduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

En Hızlı Bellek Corsair Vengeance LPX DDR4 RAM Tanıtıldı

CL 18-26-26-46 zamanlamaları ile kullanılan bellekler için bazı şartları da sağlamak gerekiyor. Bu noktada en önemli olan kısım ise anakartlar. Tahmin edersiniz ki yeni bellekler belli bir hızın üzerinde ve hemen her anakart için destek sunulması mümkün değil. Marka tarafından yapılan tanıtım sırasında desteklenen anakart modelleri de açıklandı. Bu modeller şöyle:

  • Prestige X570 Creation
  • MEG X570 Ace
  • MEG X570 Godlike
  • MEG X570 Unify.

Oyun odaklı olarak çıkmasını beklediğimiz bellekler için önerilen anakartlar kısaca MSI X570 serisi oldu demek yanlış olmaz.

En Hızlı Bellek Corsair Vengeance LPX DDR4 RAM Tanıtıldı

Fiyatlar Nasıl?

RAM konusunda bir sıkıntı yok. Performans beklenenden çok daha iyi. Fakat merak edilen bir başka kısım daha var. Bu kısım tabii ki fiyatlar. Yeni belleklerin fiyatı oldukça yüksek. Aynı sınıfta satılan belleklerin fiyatı 100-120 dolar civarındayken Corsair Vengeance LPX DDR4 RAM, 1200 dolar gibi bir fiyata sahip.

5000 MHz çalışma hızı oldukça iyi bir değer olsa da 1200 dolar gibi bir satış fiyatı ne kadar kabul edilebilir bir rakam olur, orası tartışılır.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu