Teknoloji

Elektrikli SUV Modeli Audi eTTron Geliyor

Spor otomobillerin en ünlü serilerinden biri olan Audi TT, 90’lı yılların sonu 2000’li yılların başında en popüler araçlar arasındaki yerini almıştı. Hem tasarımı hem de güçlü motor yapısıyla dikkat çeken Audi TT, döneminde birçok filme de konu olmuş araçlardan biriydi. Fakat tüm popülerliğine karşın aracın sürekli sorunları da gündeme geldi. Motor arızası, elektrik arızası, hızlanma sonrası oluşan bazı kontrol sorunları, araçların ününün önüne geçmeye başladı. Bu nedenle seri belli başlı güncellemeler almış ve yenilenmişti. Son olarak 2019 modelin makyajlanarak sunulduğunu gördük. Şimdi ise serinin bambaşka bir şekilde devam edeceği açıklandı. Açıklamalara göre Audi eTTron modeli yolda.

Audi eTTron Neler Sunacak?

Audi TT serisinin yapısını biraz olsun değiştirmesini beklediğimiz Audi eTTron, yeni teknoloji ile donatılacak bir araç olacak. Auto Express gibi sağlam kaynaklardan gelen bilgilere göre Audi eTTron, elektrikli bir araç olacak. Zaten isimlendirmenin bu şekilde yapılmasının ana nedeni de elektrikli bir araç sunulacak olması.

Elektrikli SUV Modeli Audi eTTron Geliyor

Aracın teknik özelliklerinin neler olacağı konusunda çok fazla bir bilgi yok ancak bu modelle beraber Audi TT’nin sınıf değiştirmesi bekleniyor. Aracın SUV sınıfına dahil olduğunu görmek mümkün olacak. Son dönemde otomobil üreticileri arasında oldukça popüler olan SUV sınıfı, seriye yeni bir yorum getirilmesi anlamına geliyor.

Serinin sportif yapısının bozulmaması adına iki farklı versiyon sunulacağı söyleniyor. İlk versiyon arkadan itişli 200 ps tek bir motor barındıracak. RS olarak gelmesi beklenen ikinci versiyonda ise çift elektrikli motor bulunacağı ve bu araçlarda 400 ps değerine yer verileceği belirtiliyor.

Yeni Seri Ne Zaman Trafiğe Çıkacak?

Yakın zamanda daha fazla bilgi paylaşımı yapılmasını beklediğimiz araçlar için geliştirme sürecinin devam ettiğini biliyoruz. Serinin ne zaman trafiğe çıkacağı ise kesin değil. Beklentiler 5 yıl içerisinde araçların trafiğe çıkması yönünde. Tabii ki net bilgiler için Audi tarafından yapılacak olan resmi açıklamayı bekleyeceğiz. TT serisine yeni bir yorum katacak Audi eTTron modelinin fiyat aralığı da ilerleyen dönemlerde belli olacaktır.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu