İnternet

E-posta Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Bu makalemizde “e-posta şifremi unuttum ne yapmalıyım?” diyenler için gerekli bilgilendirmeyi sağlayacağız. Ancak hesabınıza yeniden erişebilmek için yapmanız gereken işlemler ve ihtiyaç duyacağınız bilgiler e-posta hesabınızın Gmail ya da Hotmail olmasına göre değişiklik gösteriyor. Dolayısıyla şifresini unutanların, yeniden şifre belirleyerek hesabına giriş yapabilmesi için makalemize “Gmail şifremi unuttum” ve “Hotmail şifremi unuttum” başlıklarıyla devam edeceğiz.

Gmail Şifremi Unuttum

E-posta Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Eğer “Gmail şifremi unuttum ne yapmalıyım?” diyorsanız, yeniden şifre belirlemek için ihtiyacınız olanlar aşağıdaki gibidir:

 • Gmail hesabınız için daha önce kullandığınız herhangi bir şifre.
 • Hesabınız için belirlediğiniz güvenlik sorusunun cevabı.
 • Mail adresinizi açtığınız tarih (ay ve yıl şeklinde).
 • Eğer hesabınız için daha öncesinde bir kurtarma e-postası belirlediyseniz, bu e-posta adresi ve bu e-posta adresinin şifresi.
 • Gmail adresiniz için tanımladığınız telefon numarası (şifre sıfırlama işlemi yaparken Google, tanımladığınız telefon numarasına kısa mesaj gönderebilir).

Böylece “Gmail şifremi unuttum ne yapmalıyım?” sorusunu sorarak şifresini sıfırlamak isteyenlerin, ihtiyaç duyabileceği tüm unsurları maddeler halinde sıralamış olduk. Elbette yukarıda belirttiğimiz maddelerin hepsi, size gerek olmayabilir. Hangi bilginin lazım olacağıysa “Gmail şifre sıfırlama” işlemi için tercih ettiğiniz yönteme göre değişiklik gösterebilir. Dolayısıyla, konu hakkında daha fazla bilgi edinmek ve işlem aşamalarını görmek için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Hotmail Şifremi Unuttum

E-posta Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Gmail ya da diğer mail adreslerinde de olduğu gibi Hotmail oturum açma penceresinde de kullanıcılara şifremi unuttum, parolamı unuttum gibi seçenekler sunuluyor. Ancak Hotmail hesabınıza erişebilmek için size gerekenler Gmail’e göre biraz daha farklı. “Hotmail şifremi unuttum” diyorsanız ve şifrenizi yeniden belirleyerek hesabınıza giriş yapmak istiyorsanız:

 • Hotmail adresinizin tam ve eksiksiz ismine (örneğin: help724@hotmail.com)
 • Hotmail hesabınız için belirttiğiniz telefon numarasına
 • Eğer varsa, Hotmail hesabınızı kullanarak açtığınız Skype hesabındaki Skype adınıza
 • Farklı bir e-posta adresine
 • Hesabınızı açarken kullandığınız isim, soyisim, doğum tarihi ve hesabınızı oluşturduğunuz ülke/bölge/il/ilin posta kodu gibi bilgilere
 • Hotmail hesabınız için daha önce kullanmış olduğunuz herhangi bir şifreye
 • Son zamanlarda e-posta gönderdiğiniz kişilerin e-posta adresine

ihtiyacınız olabilir. Ancak tıpkı Gmail şifre sıfırlama işleminde olduğu gibi Hotmail şifre sıfırlama işleminde de tercih ettiğiniz yönteme göre, yukarıda belirttiğimiz maddelerdeki bilgilerin hepsine ihtiyacınız olmayabilir. Bu yüzden, işlem hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve işlem aşamalarını detaylı olarak görmek için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu