Bilgi

e-Okul VBS Bölümüne Nasıl Girilir?

2019-2020 eğitim öğretim döneminin ilk yarıyıl tatiline sayılı günler kaldı. 15 günlük ilk yarıyıl tatili 20 Ocak 2020 tarihinde başlayacak ve 31 Ocak tarihine kadar devam edecek. Hafta sonlarıyla beraber 16 gün sürecek olan tatil, 3 Şubat 2020 tarihinde son bulacak. Yarıyıl tatilinin gelmesiyle beraber veliler e-Okul VBS girişinin nasıl yapılacağını araştırmaya başladı.

Öğrencinin durumu hakkında detaylı bilgi alınmasını, devamsızlık durumlarının görüntülenmesini sağlayan e-Okul VBS bölümüne girmek için yapılması gereken işlemler basit. Sadece bazı bilgilere sahip olmanız gerekiyor.

e-Okul VBS Giriş Yapma

Adım adım e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi girişinin nasıl yapılacağına geçmeden önce, sahip olmanız gereken bilgilerden söz edelim. Sisteme giriş için:

  • Öğrencinin TC kimlik numarası,
  • Öğrencinin okul numarası,

olmak üzere iki ana bilgiye sahip olmanız gerekiyor. e-Okul VBS girişi için yapılacaklar ise şöyle:

e-Okul VBS Bölümüne Nasıl Girilir?

  • Karşınıza iki ayrı seçenek çıkacak. “e-Okul Yönetimi Bilgi Sistemi Giriş” ve “Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş” seçeneğini göreceksiniz.

e-Okul VBS Bölümüne Nasıl Girilir?

  • Mavi renkli “Veli Bilgilendirme Sistemi Girişi” butonuna basın. Karşınıza bir bilgi ekranı gelecek.
  • Bilgi ekranında öncelikle resimde gördüğünüz güvenlik kodunu girmeniz gerekiyor. Rakamları seçemiyorsanız, rakamların yanında yer alan mini resme tıklayın ve güvenlik kodunun sesli olarak okunmasını sağlayın.
  • Bir alt satırda ise “Öğrencinin TC Kimlik Numarası” kısmına TC kimlik numarasını girmeniz lazım. Sonrasında ise “Öğrenci Okul Numarası” alanına öğrencinin okul numarasını girin.
  • “Giriş” butonuna tıklayın.

e-Okul VBS giriş işlemi bu kadar kolay. Bu sistemde öğrencinin karne durumunu ve sınav notlarını öğrenmeniz mümkün. Sadece notlar için değil, bunun dışında devamsızlık durumu için de bilgiler alabilirsiniz. Her ne kadar öğrenciler 20 Ocak tarihinde karne alacak olsa da şimdiden öğrencinin durumunu öğrenmek isteyen veliler için giriş işlemi oldukça basit.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu