Ana Sayfa Yazılım Dosya ve Klasör Şifreleme Nasıl Yapılır?

Dosya ve Klasör Şifreleme Nasıl Yapılır?

Dosya ve Klasör Şifreleme Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınızdaki dosyaların meraklı gözlerden uzak olması için aklınıza ilk olarak dosyalarınızı şifrelemek geliyordur eminiz ki doğru düşünüyorsunuz. Dosya şifrelemek aslında oldukça kolay bir işlem ve bu işlemi yapmanız sadece birkaç dakikanızı alacaktır. Yazımızı okuyarak dosya şifreleme işlemini başarıyla gerçekleştirebilir ve özel dosyalarınızı sadece kendiniz görüntüleyebilirsiniz.

Windows işletim sisteminde özel bir şifreleme yöntemi bulunmamaktadır. Bu durumda alternatif yöntemlere başvurmanız gerekebilir. Bu konuda size tanıtacağımız Folder Lock programıyla önemli olan tüm dosyalarınızı güvenle koruma altına alabilirsiniz. Folder Lock programın özellikleri ve kullanımı hakkındaki bilgiler aşağıdaki yazımızda…

Folder Lock Programı

Dosya ve Klasör Şifreleme Nasıl Yapılır?

Folder Lock programı, dosyalarınızı istediğiniz şekilde şifreleyebileceğiniz ve onları güven altına alabileceğiniz bir şekilde hazırlanmıştır. Folder Lock programı ile bilgisayarınızdaki dosyaları şifreleyebilir, USB belleğini, harici diskinizi yani kısacası tüm özel klasörlerinizi kilitleyebilirsiniz.

Folder Lock Özellikleri

  • Program yanlış girilen şifrelere karşı kendini güven altına alabilecek şekilde hazırlanmıştır.
  • Folder Lock programın 256-bit dosya şifreleme özelliği ile dosyalarınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz.
  • Verilerinizi çevrimiçi yedekleme özelliği sayesinde senkronize edilebilir ve veri kaybını engelleyebilirsiniz.
  • Program ile hazırlanan cüzdan 256-bit AES şifreleme yöntemi ile sanal kredi kartı ve çevrim içi bankacılık bilgilerinizi koruma altına alabilirsiniz.
  • USB belleklerinizi, harici disklerinizi ve yazılabilir CD, DVD’ lerinizi şifreleyebilirsiniz.

Folder Lock Nasıl Kullanılır?

Bilgisayarınıza Programı buradan indirin ve yükleyin. Programı bilgisayarınıza yükledikten sonra ilk olarak karşınıza şifre belirlemeniz için bir pencere açılacaktır.

Dosya ve Klasör Şifreleme Nasıl Yapılır?

Şifrenizi belirleyin ve daha sonra şifrelemek istediğiniz dosya ve klasörleri programın içerisine sürükleyip bırakabilirsiniz.

Dosya ve Klasör Şifreleme Nasıl Yapılır?

Daha sonra yükleme işleminiz bitince dosyayı seçin ve yukarıda bulunan menüden “Lock” seçeneğine tıklayıp klasörlerinizi kilitleyebilirsiniz.

Dosya ve Klasör Şifreleme Nasıl Yapılır?

Folder Lock programı ile tekrar dosya erişimini sağlamak için Unlock butonuna tıklamanız yeterlidir. Önemli dosyalarınızın güvenliği için bu işlem aşamalarını kullanabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin