Ana Sayfa Sosyal Medya Dondurulan Instagram Hesabının Şifresini Unuttum

Dondurulan Instagram Hesabının Şifresini Unuttum

Dondurulan Instagram Hesabının Şifresini Unuttum

Instagram kullanımına ara vermek isterseniz ya da uygulamadan uzaklaşmak isterseniz, Instagram’ın size sunmuş olduğu bazı seçenekler var. Kullanıcıların en sık tercih ettiği bu seçeneklerden birisi hesabın dondurulması.

Hesabınızı dondurarak, herhangi bir şekilde kalıcı olarak hesabınızı silmeye gerek kalmadan kullanıma ara verebiliyorsunuz. Hesabınızı dondurmanızın ardından, istediğiniz zaman şifrenizi ve kullanıcı adınızı yeniden girerek tekrar hesabınızı aktif edebiliyorsunuz. Bu noktada en sık karşılaşılan sorun ise dondurulan Instagram hesabının şifresini unutma sorunu. Hesabınızı geri açmak istediğiniz zaman, eğer ki şifrenizi unutmuşsanız ne yapmanız gerekiyor bakalım.

Dondurulan Instagram Hesabının Şifresi Kurtarılabilir mi?

Başta hesap dondurmanın sisteminden söz edelim. Siz hesabınızı dondurduğunuz zaman, bir nevi hesabınızı askıya almış oluyorsunuz. Belli bir süre kullanıma ara vermek isteyen kullanıcıların başvurduğu yöntemlerden biri olan hesap dondurma işleminden sonra, yeniden hesabınızı açmak istediğiniz zaman ise kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmanız gerekiyor.

Eğer şifrenizi unutmuşsanız, resmi olarak hesabınızı geri almak için ayrı bir menü ya da sistem bulunmuyor. Eğer hesabı dondurmanızın üzerinden çok bir zaman geçmemişse şifre kurtarma işlemini deneyebilirsiniz.

Fakat bunun kesin olarak bir çözüm olmayacağını belirtelim. Şifre kurtarma işlemi için yapılacak olan işlemler şöyle olacak:

 • Buradan Instagram sayfasına girin.
 • “Şifreni Mi Unuttun?” kısmına tıklayın.
 • E-posta adresinizi, telefon numaranızı ya da kullanıcı adınızı girerek “Giriş Bağlantısı Gönder” butonuna tıklayarak, sıfırlama bağlantısının gelmesini bekleyin.

Giriş bağlantısının kesin olarak gönderileceğini söylemek ne yazık ki mümkün değil. Eğer hesabınızı dondurmanızın üzerinden çok zaman geçmediyse bir ihtimal bağlantı gelebilir.

Eğer uzun süre beklemenize rağmen bir kurtarma bağlantısı gelmiyorsa, bu durumda destek ekibine ulaşabilirsiniz.

 • Buradan “Instagram Hesabım Donduruldu” sayfasına giriş gerçekleştirin.
 • Kişisel hesap kullanıyorsanız “Hayır” sekmesini işaretleyin.
 • Açılan kutucuklara adınızı, kullanıcı adınızı, e-posta adresinizi ve ülkenizi yazın.
 • “Gönder” butonuna basarak talebinizi gönderin.

Bu işlemin ardından Instagram’dan geri dönüş almayı beklemeniz gerekiyor. Ne yazık ki geri dönüş için ne kadar süre geçeceği bilinmiyor. Hesabınızı doğrulamak adına sizden bilgiler istenebilir. Fakat bu noktada bir kez daha hatırlatalım ki kesin olarak hesabınızı alacaksınız diye bir durum yok.

Dondurulan Instagram Hesabını Açma

Instagram Şifremi UnuttumInstagram Kullanıcı Bulunamadı

Lise döneminde teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmeye başladım. Zamanla işin mutfak kısmı olarak gördüğüm yazılım dünyasına ilgim arttı ve bunu meslek olarak seçip yazılım mühendisi oldum. Hem bu süreçte sektör hakkında elde ettiğim deneyimleri hem de yakından takip etmeye devam ettiğim teknoloji dünyasındaki gelişmeleri, mümkün olduğunca kaliteli içerikler hazırlayarak paylaşmaya çalışıyorum.

17 YORUM

 1. Merhaba Instagram hesabımı dondurdum 10 gün oldu ama tekrar açmak için şifremi unuttum ve hesabı yalnızca numaram üzerinden açmıştım şifremi unuttum derken numaram çıkıyor numarama yeni şifre alma linki mesajı atıldı deniliyor ama bana mesaj gelmiyor.. Bu mesajın gelmesi zaman mı alır yada gelmeyecek mi lütfen yardım edin çok önemli bir hesaptı???

 2. Bana yardımcı olabilir misiniz? Ben hesabımı dondurdum 1 haftadır, ama şifreyi hatırlamıyorum lütfen bana yardım edin.

  • Merhaba, hesabınızın şifresini sıfırlamayı denediniz mi? Eğer sıfırlama yöntemi ile hesabınıza ulaşamıyorsanız, hesabınıza erişmeniz mümkün olmayabilir.

 3. Ya ben 1 hafta öncesine kadar dondurdum hesabımı simdi ise açmak istiyorum şifremi ve postayı unuttum ama tel numarasına bir bağlantı geliyo giriyorum hesap bulunamadı diyor bana yardımcı olabilir misiniz acaba ?

 4. Merhaba hesabımı dondurdum ve şifremi unuttum şifremi hatırlayamadığım için giriş yapamıyorum attığınız link den hangisini yapacağım bir tane hesabım donduruldu yazıyor onu doldurdum, nasıl düzeltebilirim?

  • Merhaba, “Buradan “Instagram Hesabım Donduruldu” sayfasına giriş gerçekleştirin.” bu satırdaki linkten dondurulan hesabınız için form doldurulabilir, diğer linkten ise şifre sıfırlama işlemi için adımları takip edebilirsiniz…

   • Merhaba dondurma işlemini yaptım mail attım daha mesaj gelmedi bana ne zaman maile dönüş yaparlar 3 gün oldu maile dönüş yapmadılar

    • Merhaba, normal şartlarda birkaç hafta içinde sağlanan dönüşler, covid sebebiyle daha da uzamaktadır. Bu konuda biraz daha sabırlı olmak gerekir.

 5. Arkadaşlar ınstagramda genel sorun var sanırım, bazılarının hesapları açılıyor bazılarınki açılmıyor. Yöntemi uyguladıktan sonra bir süre bekleyin. Mail adresinizi sürekli takip edin, spam kutusunu da kontrol edin.

 6. Merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum. instagram donuk olduğu için şifre yenileme talebinde bulununca kullanıcı bulunamadı diyor. Gerçekten anlayan veya bu sorunu yaşamış biri yardım etsin…

  • Ben biliyorum çözümünü, giriş yaparken Birkaç defa yanlış şifre diyor ya o sırada sizin e-postanıza yeni bir giriş denemesi tespit ettik diye bir şey geliyor o yazıyı okuyun altında secure your bişey yazıyor ona basın oradan yenileyebilirsiniz.

 7. Merhaba;

  İnstagram hesabımı dondurdum. Ancak şifremi unuttum. Sonrasında anlattığınız şekilde adımları gerçekleştirdim. En son gelen yüzümü gösteren el yazısıyla gönderdikleri kodu yazarak resim gönderdim. Aşağıdaki şekilde dönüş yaptılar. Ancak ben buradan nasıl devam edeceğimi anlamadım. Nasıl alabilirim eski instagramımı?

  Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Görünüşe göre giriş yapmakta sorun yaşıyorsunuz. Giriş yapma konusunda yardım almak veya hesabınızın başkasının eline geçtiğinden kuşkulanmanız durumunda neler yapabileceğinizle ilgili bilgi edinmek için Yardım Merkezi’ni ziyaret edin:

  https://help.instagram.com/374546259294234/?ref=cr

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin