Sosyal Medya

Dondurulan Facebook Hesabını Yeniden Açma > Dondurulan Facebook Hesabının Şifresini Unuttum

Sosyal medyanın patronu konumunda olan Facebook’ta dondurulan hesap nasıl açılır? Dondurulan Facebook hesabını yeniden açmak mümkün mü? Dondurulan Facebook hesabının şifresini unuttum – tekrar açılır mı? Gelin hep birlikte bu soruların yanıtlarını inceleyelim.

Hayatımızın belki %30’luk kısmı Facebook veya diğer sosyal medya mecralarında geçmektedir. Fakat bezen bu platformlar yüzünden öyle sorunlar yaşıyoruz ki ya hesabımızı donduruyoruz, ya da hesabımızı tamamen siliyoruz. Hesap silme işlemi tamamen bizi bu mecralardan koparsa da, dondurma işlemi bize tekrar geri dönüş imkanı tanımaktadır.

Dondurulan Facebook hesabını yeniden açmak istendiğinde ise çeşitli bazı teknik sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Çoğunlukla yaşanan sorunlardan bahsedecek olursak; “Facebook hesap şifresinin unutulması”, “kullanıcı bulunamadı hatası”, “üzgünüz, geçici bir hata oluştu” gibi birçok engelleyeceği faktörler bizleri karşılayabilmektedir.

Normal seviye bir bilgisayar ve internet kullanıcısı bu sorunlar karşında genellikle zorluklar yaşamakta ve dondurulan Facebook hesabını yeniden açma konusunda tıkanıp kalmaktadır. Bu içeriğimizde tüm yaşanan sorunları simüle ederek size çözüm yollarını aktarmaya çalışacağız.

Dondurulan Facebook Hesabının Şifresini Unuttum

Sık olarak karşılaşıldığını düşünülerek bu sorundan başlamak istedik. Sizler için oluşturduğumuz Facebook hesabını donduruyoruz ve ardından tekrar hesaba erişim sağlarken şifremizi unuttuğumuz varsayarak hesap kurtarma işlemlerini sağlıyoruz:

1.Adım: Ayarlar Üzerinden Hesap Dondurma

Ayarlar Üzerinden Hesap Dondurma

İlk olarak sizler gibi Facebook hesabımızı ilgili adımları takip ederek dondurduk, şimdi Facebook ana sayfasına geçiş yaparak şifresini unuttuğumuz Facebook hesabına tekrar erişim sağlamaya çalışacağız.

2.Adım: Giriş Sağlama Ekranı

Giriş Sağlama Ekranı

Bu ekranda “Şifreni mi Unuttun?” linkine tıklıyoruz.

3.Adım: Şifre Yenileme Ekranı

Şifre Yenileme Ekranı

Hesabımıza sadece e-posta eklediğimiz ve Google hesabımız olduğu için bu seçenekler üzerinden hesap kurtarma işlemi yapabileceğimizi belirtiyor. Sizler ek olarak telefon numaranızı hesabınıza tanımladıysanız, sizlerde telefon numarası üzerinden de şifre yenileme seçeneği bulunacaktır.

Biz burada “Kodu e-postayla gönder” seçeneğine tıklayıp, “Devam” butonu ile ilerliyoruz.

4.Adım: Güvenlik Kodu

Güvenlik Kodu

İlgili kod, mailimizin gelen kutusuna ulaştı. Ve “Devam” butonuna tıkladıktan sonra ilgili kodu girebileceğimiz sayfa bu kodu girmek için bizi bekliyor. Burada kodu girdikten sonra “Devam et” butonuna tıklayın.

5.Adım: Yeni Şifre Belirleme

Yeni Şifre Belirleme

Evet! Artık bu aşamadan sonra dondurulan Facebook hesabının yeni şifresini belirleyip, tekrar erişim sağlayabiliriz.

Yukarıda yer alan tüm adımlar hem dondurulan hem de şifresi unutulan Facebook hesapları için tek çözüm yöntemidir. Biz bu işlemleri web üzerinden sağladık. Mobil sürümde de aynı işlem adımlarını takip edebilirsiniz.

Facebook’a Kayıtlı E-Posta Adresinin Şifresini Unuttum

Birçok kullanıcı Facebook veya diğer platformlara kayıt olurken verdiği mail adresinin ya şifresini unutuyor ya da e-posta adresini hatırlamıyor. Aslında en büyük problem budur diyebiliriz. Çünkü mail servisleri Facebook ve benzeri siteler gibi kolay bir şekilde şifre sıfırlama işlemine izin vermiyor. Birçok güvenlik aşamasının ardından sizlere erişim izni tanıyor.

Bu güvenlik aşamasında genellikle hesabınızdaki son aktiviteler, e-posta adresinin açıldığı tarih, yedek e-posta adresi, belirlediğiniz güvenlik sorusu, vb. Hesabın tamamıyla size ait olduğunu kanıtlayan sorulardan ve aşamalardan oluşmaktadır.

Peki ne olacak? Bu konuda yapılacak tek çözüm, kullandığınız e-posta servisinin hesap kurtarma sayfasına erişim sağlayarak, ilgili güvenlik sorularını doğru olarak yanıtlamak olacaktır. Bu konuda web sitemizde iki rehber bulunmaktadır:

Facebook Kullanıcı Bulunamadı Hatası Alıyorum

Dondurulan Facebook hesapları genellikle belirli bir süre sonra tekrar açılmaya çalışılmaktadır. Durum böyle olunca ya e-posta adresi ya da kayıtlı telefon numarası unutulabilmektedir. Bu gibi durumlar için Facebook “Hesabını Bul” aracını biz kullanıcılarına sunmuştur. Bu araç sayesinde hesabınıza tanımlı iletişim bilgilerinden (E-posta – Telefon Numarası) birini hatırlamanız sorunu çözmek yeterli olmaktadır.

Bu durumun haricinde bazen hesap dondurma işlemi yerine hesap silme işlemi de sağlanabilmektedir. Eğer böyle bir işlem sağlandıysa hesabınız kalıcı olarak Facebook sunucularından silinecek ve “Kullanıcı Bulunmadı Hatası” alacaksınız. Böylesi bir durumla karşı karşıya kaldıysanız “Facebook Hesabım Kapatıldı” içeriğimizde yer alan yöntemi deneyebilirsiniz. Bir ihtimal bu çözüm sağlayabilir.

Facebook: Üzgünüz, Geçici Bir Hata Oluştu

Bu sorun genellikle tarayıcı önbelleğinden kaynaklanmaktadır. Daha önce aktif olarak kullanılan Facebook hesabını aynı tarayıcı üzerinden tekrar erişilmeye çalışıldığında karşılaşılan bir hatadır. İki basit çözüm yöntemini uygulayabilirsiniz. Birincisi: Tarayıcı çerezlerini, önbelleği temizlemek, ikincisi: Farklı bir tarayıcı üzerinden dondurulan Facebook hesabını açmak.

Birinci çözüm yöntemi en sağlıklı olan yöntemdir. Bu daha sonraki karşılaşılabilecek hatalarında önüne geçer. Bunların haricinde diğer bir nedende internet bağlantısı olmaktadır. İşlemleri uygularken internet bağlantınızın stabil olduğundan emin olun.

Facebook İle Nasıl İletişime Geçebilirim?

İçeriğimizde yer alan tüm işlemler ve bilgiler sonucunda hala dondurulan Facebook hesabınızı açamıyorsanız, o zaman tek çözüm Facebook yetkililerine ulaşmaktır. Sorununuzu en iyi şekilde açıklayan ve tüm detayları içeren bir mail atabilirsiniz.

Şu an en güncel Facebook e-posta adresleri; appeals@facebook.com, disabled@facebook.com olmaktadır. “Disabled” olan kapatılan Facebook hesapları için, “Appeals” ise itirazlar için tercih edilen e-posta adresidir. Kapatılan bir Facebook söz konusu olduğu için bizim burada iletişim kurmamız gereken “Disabled” olacaktır.

İçeriğimizde sizlere dondurulan Facebook hesabının nasıl geri açılabileceği hakkında ayrıntılı bilgiler sunduk. Bu bilgilerin haricinde merak edilen ve bizim farkında olmadığımız tüm konular için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

7 Yorum

  1. Mehmet bey. Hesabıma giriş şifremi yeniliyorum ve giriş yapamıyorum, ama önceden güvenlik şifresi oluşturduğum için yine eski telefona kod gidiyor. O kodu girmeden hesabım tam açılmıyor. Kimlik resmi istiyorlar onu da çekip gönderiyorum ama geri dönüş yok. Takip yok maalesef.

  2. Hesabımı dondurdum ve şifresini unuttum giriş yapamıyorum çünkü hesabımı bulamıyor

  3. Dondurduğum facebook hesabımı aktif yapmak istiyorum ama telefon numaram değişti. Ve eski hattım kapalı. Gelen kodlar eski numarama gidiyor. Hesabımı nasıl açabilirim.

    1. Merhaba, mail adresiniz ile doğrulama yapabilirsiniz. Bu seçenek ekranda yer almıyor mu?

  4. Kapattığım Facebok hesabımı tekrar açmak istiyorum mail gönderdim ama cevap veren yok yardımcı oluranız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu