Multimedya

Dizi ve Filmlere Altyazı Nasıl Eklenir?

Kuşkusuz film ve dizi izlemekten hemen hemen herkes keyif alıyor. Hepimizin beğendiği filmler ve takip ettiği diziler var. Çoğumuz bu dizileri veya filmleri internetten izlemeyi tercih etsek de internet hızında yaşanan bazı problemler veya internet hızımızın 1080p (Full HD) gibi yüksek bir kalitede film izlemek için yeterli olmaması bazılarımızın film ve dizi indirmesine sebep oluyor. Böylece dizimizi veya filmimizi indirdikten sonra takılma ve donma olmadan rahatça izleyebiliyoruz. Ancak bu durumda da eğer indirdiğimiz dizi ya da film yabancıysa, altyazı indirme ve altyazı ekleme problemi ortaya çıkıyor.

İnternette bazı altyazı siteleri bulunsa da doğru altyazıyı bulmak ve izleyeceğimiz filme eklemek için birtakım hususlara dikkat etmek gerekiyor. Bu makalemizde sizlerle “dizi ve filmlere altyazı nasıl eklenir?” konusunda birtakım bilgiler vererek dizi ve filmlere altyazı ekleme işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağız. Ancak işlem adımlarına geçmeden önce, altyazı ekleyebileceğiniz bir Media Player’a sahip olmanız konusunda sizleri uyarmamızda fayda var. Eğer böyle bir Media Player bilgisayarınızda bulunmuyorsa, bu konuda sizlere VLC Media Player’ı kullanmanızı öneriyoruz. VLC Media Player’ı buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Daha sonra dizi ve filmlere altyazı ekleme işlemi için:

Dizi ve Filmlere Altyazı Nasıl Eklenir?

  • İlk olarak, indirdiğiniz dizi veya film dosyasının üzerine gelerek farenin sağ tuşuna tıklayın ve açılan menüdeki “Özellikler” seçeneğiyle devam edin.

Dizi ve Filmlere Altyazı Nasıl Eklenir?

  • Daha sonra, açılan pencerenin üst kısmındaki “Ayrıntılar” sekmesine tıklayarak “Resim Karesi Hızı” sekmesinde yazan değere bakın (Örneğin bu görselde resim karesi hızı 23 tür) ve https://www.turkcealtyazi.org/ linkine tıklayarak altyazı indirme sitesine gidin.

Dizi ve Filmlere Altyazı Nasıl Eklenir?

  • Siteye gittikten sonra, pencerenin üst kısmında bulunan arama bölümünden altyazısını indirmek istediğiniz diziyi veya filmi aratarak “Enter” tuşuna basın (Dilerseniz arattığınızda çıkan görsellere de tıklayabilirsiniz).

Dizi ve Filmlere Altyazı Nasıl Eklenir?

  • Bu adımda, açılan sayfanın alt bölümünde yer alan altyazılardan resim karesi hızı yani FPS’si 23 olanlardan birine tıklayın (Film isminin üzerine tıklamanız gerekmektedir).

Dizi ve Filmlere Altyazı Nasıl Eklenir?

  • Şimdiyse, açılan sayfanın orta bölümünde yer alan “Altyazıyı İndir” butonuna tıklayın. Böylece altyazınız kısa bir süre içerisinde inmiş olacaktır.

Dizi ve Filmlere Altyazı Nasıl Eklenir?

  • Son olarak, filmi açın ve indirdiğiniz altyazı dosyasındaki “SRT” dosyasını farenin sol tuşuna basılı tutup sürükleyerek film penceresinin içine bırakın.

Bu sayede “dizi ve filmlere altyazı nasıl eklenir?” sorusunu belirttiğimiz işlem adımları sayesinde cevaplamış olduk. Eğer indirdiğiniz altyazı uyumsuzsa, sitedeki diğer 23 FPS altyazıları indirip deneyebilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu